چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

توی همه کارآگاه های خصوصی همیشه طرفدار شخصیت شرلوک هولمز بودم.
عالی بود.
هرچند بدلیل تماشای سریالش در نوجوانی کاملا از ابتدای داستان میتونستم حدس بزنم ماجرا از چه قراره اما نحوه پرده برداشتن از ماجراها توسط شرلوک و جملاتش واقعا جالب و دوستداشتنیه. :heart_eyes:

13 پسندیده

سلام سلام
سهم داستان امروزم خونده شد :grin:
داستان دوم شرلوک هولمز بنام رسوایی در بوهمیا شامل ۴ پارت :slightly_smiling_face:

14 پسندیده

سلام بر همگی

این قدر سرعت نت تو سیستمم پایین بود که ترجیح دادم نباشم

این چند وقت گسترده خوانی من محدود! شد به کتابای سطح بندی شده و خوندن یکی دو فصل از کتابایی مثل
صبح جادویی / هفت عادت مردان موثر/ آخرین اسب تک شاخ / عطر سنبل، عطر کاج(خاطرات یه ایرانی مهاجر) و …
که احتمالا خوندن کتاب صبح جادویی/miracle morning (فکر کنم همون شخصی باشه که بدون دست و پا رو ویلچر نشسته/ چند تا از سخنرانی هاش رو سالها قبل شنیده بودم) رو بذارم تو برنامه چندبار خوانیم!

این دو سه روز چند تا داستان از سطوح مختلف خوندم که هر کدوم شون به نوعی جذاب بودن.
البته کاشف به عمل اومد! که دو تا از این داستان ها، تو دو سطح از کتابای اپلیکیشن اومده و تکرارین

کتاب های باغ مخفی (اسرارآمیز)/گربه سیاه و داستان های دیگر/ سه نمایشنامه بزرگ از شکسپیر (مکبث، رومیو و ژولیت و شاه لیر)، راز الگرا، خون بهاء رییس قرمز و …برنامه خوندن این چند روز من بود.

چند دقیقه ای هم هست که خوندن کتاب مرگ سفید رو تموم کردم.

این هم از گزارش هفتگی من!

شاداب باشیدو well-read

17 پسندیده

دوستان سلام

:star2:Remember—boredom is the enemy, not some abstract “failure. :ok_hand::ok_hand:

:star2:Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again.

تو بهتر از اونی هستی که فکرش رو میکنی …:+1:

14 پسندیده

سلام . منم نصف فصل سوم کتاب پلکان پنهان از مجموعه نانسی درو رو خوندم :grin:

12 پسندیده

به عنوان پیشنهاد کتاب بعدی تون رو یا مستری از رابرت گرین بزارین یا همین هفته کاری ۴ ساعته

10 پسندیده

سلام ممنون بابت پیشنهاد
قبلا کتاب مستری رو پیشنهاد دادین و منم جزو برنامه قرار دادم
حتما این هفته کاری 4 ساعته رو هم مطالعه میکنم . بازم ممنون

الان دارم اثر مرکب رو مرور و خلاصه برداری میکنم
میخوام به مدت یه ماه کارایی که میگه رو انجام بدم ، چون آخر کتاب میگه بدون عمل کردن به چیزایی که نوشتم ، تغییری ایجاد نمیشه در زندگیتون :cry:

11 پسندیده

بسیار عالی
حتما بخونیدش چون من بعد خوندنش کلا ی ری استارت اساسی به زندگیم دادم :grin:
البته من تقریبا ۳ بار هم خوندمش

نه فقط برای این کتاب بلکه واسه ی هر کتابی که میخونیم باید همین باشه
الان اگه دقت کنید عنوان اکثر کتابای سلف هلپ شده جادوی فلان و اسرار بهمان…
درصورتیکه هیچ جادو و سحر پیچیده ای در کار نیست و اگه همون ی کتابی هم که میخونیم به کارببریم تاثیر حرفاشون رو تو ی مورد ساده میبینیم و اونم چیزی نیست جز تکرار روش درست تر

10 پسندیده

بله . دقیقا همینا رو میگه توی کتاب
و میگه هیچ واقعیت و فوندانسیون جدیدی برای موفقیت وجود نداره
فقط استمرار ، تلاش زیاد ، صبر و ایجاد عادت های درست که تصمیم های مارو شکل میدن

سال آینده وارد نیمه ی دوم از دهه ی دوم زندگیم میشم :grin:
اگه بتونم مدل ذهنی این سه تا کتاب رو برای خودم تثبیت کنم ، با توجه به تصمیمی که در مورد یادگیری زبان هم گرفتم ، امسال بهترین و تاثیر گذارترین سال زندگیم تا الان میشه
در صورتی که پارسال و امسال هم بخشی از سلامتیم رو از دست دادم و هم کارمو و هم بیشتر پس انداز دو سالمو :joy:

9 پسندیده

سلام شب یخبندان و بی اینترنتیتون بخیروشادی :rose::snowman_with_snow::hibiscus::snowman_with_snow::sunflower::snowman_with_snow::bouquet::snowman_with_snow::blossom::snowman_with_snow::cherry_blossom:
شبح اپرا

پیانو

۲آذرماه۱۳۹۸ :rose::rose::snowman_with_snow::snowman_with_snow:

12 پسندیده

شمردن سال و ماه و روزای زندگی از ۲۵ سالگی به بعد دیگه بی اهمیت میشه، واسه من که همینطور شد :grin:
کیفیت زندگی جایگزین همش میشه

احسنت
اگه آموزشاشو به کار ببرید واقعا آینده خوبی میتونید برای خودتون رقم بزنید :ok_hand::ok_hand:
منم امسالم سخت ترین و بهترین سال زندگیم بوده، امیدوارم به نتیجه های خوب هم ختم بشه

درسته شرایط کشورمون یکم خواستن ها رو سخت تر از سابقش کرده ولی هنوزم با تلاش میشه امیدوار بود
براتون بهترین ها رو آرزو میکنم :four_leaf_clover::cherry_blossom::four_leaf_clover:

9 پسندیده

بله دقیقا همینطوره

There is a place that you are not really happy , but you’re not unhappy enough to do anything about it ! That is a dangerous place ! It’s the place that people numb themselves to their dreams .
It’s the place that they accept what is in front of them , instead of moving towards their dreams .
You are in the way of success or you are in the way of not being successful ! There is no place in between

ممنونم :rose:
منم برای شما سلامتی که بهترین سرمایه هست و همچنین موفقیت آرزو دارم :blush:

8 پسندیده

Screenshot_20191123_231509
سلام به همگی
من چند روزی تو فکر شروع دوباره مستری برای چندمین بار بودم البته این بار عمیق تر. از اون کتابایی هست که هر بار که میخونی با دفعه قبل فرق داره. خلاصه امشب استارتشو زدم.

:bulb:while practicing the skill the mind no longer had to focus on the specific actions involved but instead could concentrate on something higher.

:bulb:Natural talent or a high IQ cannot explain future achievement.

:bulb:In moving toward mastery, you are bringing your mind closer to reality and to life itself. Anything that is alive is in a continual state of change and movement.

15 پسندیده

به به جمع جمع پر انرژیاس موفق باشید همگی :muscle::muscle::ok_hand::ok_hand:

10 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand:

10 پسندیده

چهار چپتر از داستانهایی از شب های عربی خوانده شد

16 پسندیده

تا فصل 6 سلاست در سه ماه خوانده شد

15 پسندیده

سلام و وقت بخیر،دوستان من از وقتی که گسترده خوانی رو شروع کردم انگیزه و علاقمو برای خواندن درس های اصلی از دست دادم،هر بار هم خواستم شروع کنم در حد پنج دقیقه بوده و رها کردم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

6 پسندیده

سلام خانم وقتت بخیروشادی :kissing_heart::kissing_heart::rose::rose::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::blossom::bouquet:
من ازتجربه ی شخصی خودم میگم ابتدا درس اصلی رو بخونید بعد جایزه تون رو بذارید ۱فصل یا۲فصل از کتاب زیبوک برای گسترده خوانی هیچوقت سعی نکردم کل کتاب زیبوک رو بخونم اینطوری تمام تلاشم رو میکنم درس اصلی رو بادقت بخونم واز خودم وویس بردارم بعد برم سراغ داستانم بقول خیلی دوستان راه جایزه و تنبیه رو در پیش گرفتم :joy::joy::joy:من حتی برای مکالمه و وویس قراردادنم هم همین کاررو کردم بخاطر علاقه ی شدیدم به ترجمه باخودم عهد کردم اگر وویس گذاشتم جایزه ام ترجمه ی۱فصل از کتاب مورد علاقه ام باشه برای من خوب بوده (شرکت در چندتا از زبان پیچان) :wink::wink::wink::wink::wink:

7 پسندیده

سلام
برای درس ها زمان بندی کنید
مثلاً:
خواندن درس اصلی قدرت یه ربع یا نیم ساعت صبح
خواندن درس مینی استوری یه ربع یا نیم ساعت قبل ظهر
برای کتابهای زیبوک میتونید غروب یا شب مطالعه کنید
یا بالعکس زبانشناس رو شب یا غروب بخونید و زیبوک رو صبح یا ظهر مطالعه کنید
من اصلا نمیتونم بعد از زبانشناس بلافاصله سراغ زیبوک برم. زبانشناس برنامه هرروزه منه گاهی اوقات شده سه روز سراغ زیبوک نرم
بستگی به زمان داره

5 پسندیده