چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

سلام عزیزم. هر اسمی دوست دارین صدا کنید :grin:. و اینکه قطعا نکات کتاب عالین امیدوارم تو فایل صوتی تونسته باشم حق مطلب رو ادا کرده باشم :rose:

سلام فاطمه جان. قربانت. برای خودمم واقعا ددلاین لذت بخشی بود. و ممنون از خودت بابت ارائه خلاصه زیبا از اون کتاب :rose::rose::rose:

11 پسندیده

سلام. صبح همگی به خیرو شادی

دیروز، خوندن کتاب صبحانه در خانه تیفانی/ Breakfast at Tiffany’s از مجموعه کتاب های سطح متوسط/حدود 2ساعت و نیم رو شروع و به پایان رسوندم.

داستان حول روش زندگی و رفتارهای عجیب زنی پیش می ره که با همین روش تونسته توجه! مردان زیادی رو به خودش جلب کنه.

اگه خلاصه انگلیسی داستان رو بخونید مطمینا جذب خوندن این مجموعه هم خواهید شد، مثل من. البته تصور من از محتوای این مجموعه با چیزی که خوندم خیلی تفاوت داشت. امیدوارم شما از خوندن این کتاب بیشتر از من لذت ببرید. من که کنجکاو شده بودم که قراره چه اتفاقی بیافته ولی :woozy_face:

گویندگی خوبی داره و خداروشکر اشکالات ویرایشی چندانی نداره.
و در شروع هر بخش از این داستان، حدود 10 ثانیه ای فایل صوتی هست و متنی براش نیست. این چند ثانیه خلاصه!ای از متن قسمت حاضره.

موفق باشیدو هم چنان پرقوت در چالش باانگیزه ها :sunflower:

14 پسندیده

سلام وقتتون بخیروشادکامی و تندرستی :hibiscus::rose::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:
منظور از درس اصلی درسهای زبانشناس
زیبوک و زوم منابع فرعی و جانبی است :wink::wink::wink::wink::wink:

6 پسندیده

یعنی دروس اصلی همه زیبوک وزوم وزبان شناس رو باید در منابع فرعی و جانبی پیدا کنیم مثل کامیک .

6 پسندیده

نرم افزار زبانشناس داری ۳بخش زبانشناس زیبوک و زوم می باشد
زبانشناس داری ۱سری درسهاست از قبیل داستانهای بچه گانه انگلیسی بدون تلاش انگلیسی قدرت و داستانهای واقعی و از این قبیل که به تمام درسهای زبانشناس میگویند درسهای اصلی

زیبوک و زوم برای گسترده خوانی است

8 پسندیده

شیوه خواندن داستان های بچه گانه وداستان های مصور صوتی چگونه است ؟

6 پسندیده

تاپیک زیر را مطالعه فرمایند :point_down::point_down:

6 پسندیده

من هم باغ مخفی از دوره داستانهای خیلی ساده رو خوندم قبلا فیلمش رو دیده بودم قشنگه

10 پسندیده

سلام معصومه جان خیلی وقت بود شاهده فعالیته شما نبودیم خوش آمدید

5 پسندیده

ممنون عزیزم خودم هم امیدوارم حضورم پررنگ و مفید باشه

6 پسندیده

مطمئن باش هست ما اینجا حضورمون به نخوه ایی مفیده :smiley::smiley::ok_hand:

6 پسندیده

کتاب دوم از مجموعه‌ی Pater and Starcatchers تموم شد

14 پسندیده

سلام . شما روزی چند دقیقه (ساعت ) کتاب مطالعه میکنید ؟
چون کتابای این مدلی ، هر جلدشون بالای ده بیست ساعت هستن !
من روزی چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت کتاب می خونم
با این تفاسیر مثلا هری پاتر شیش ماه خوندنش طول میکشه :neutral_face:

9 پسندیده

سلام آقا مهران

بستگی به روزش داره‌ ولی خب پایه‌ش ۳۰ دقیقه است ولی روزایی که وقت آزاد بیشتری دارم، بیشتر می‌خونم. مثلا امروز دو ساعت و نیم فقط کتاب خوندم.

این کتابم یازده ساعت بود.

هری پاتر خیلی جذابه و آدم رو دنبال خودش می‌کشونه، خیلی طول نمی‌کشه. شاید سه ماه طول بکشه شایدم کمتر، چون وقتی غرقش میشی دیگه نمی‌تونی ازش فاصله بگیری، البته اگه مثل من عاشق هری پاتر باشین :grimacing:

11 پسندیده

آها . خیلی هم عالی

اوه ، پس فعلا نمیرم سمتش تا وقتی که زمانم کاملا براش خالی بشه :grin:
دقیقا سریال دیدن هم همینطوره ، تا تموم نشه ول کن نیستیم
برای همین زود هم تموم میشه :joy:

9 پسندیده

سلام به همگی
شبتون پر نور
سهم کتابخوانی امروز من ، پنج دانه پرتقال از سری داستانهای شرلوک هولمز عزیز :heart_eyes:

14 پسندیده

سلام خدمت دوستان
بخش دوم از کتاب یاران حلقه تا فصل چهارم خونده شد. یاران حلقه متشکل از فرودو و سه دوست هابیتش، گندالف جادوگر، آروگون مشهور به استرایدر، یک elf, یک dawrf و یک انسان همچنان در سفر هستند. و اما شخصیت دوست داشتنی کتاب تعلق میگیره به تام بامبادیل!!! ارباب رودها، درختان و تپه ها که فرودو و دوستانش رو در جنگل کهن نجات میده و ازشون به گرمی پذیرایی میکنه. به نظر میرسه قدرت حلقه بر او هیچ اثری نداره. بسیار مایه تاسفه که کاراکترش در فیلم نادیده گرفته شده. شخصیت مسرور تام بامبادیل انقد جذاب و مرموزه که حتی در شورای الراند توصیه میشه که او حلقه رو ببره به موردور که البته توسط گندالف رد میشه.

15 پسندیده

سلام بر همگی :ear_of_rice:

دیروز کتاب زنان در تجارت از مجموعه کتاب های سطح فوق متوسط 1:40 دقیقه ای رو خوندم.
اکثر این زنان رو احتمالا اسم شون رو شنیدید: اپرا، کوکو و …

کتاب شامل مقدمه و 5 بخش مجزاست. تو هر بخش، داستان زندگی زنانی رو شرح می ده که تصمیم گرفتن وارد دنیای تجارت بشن. ایده ورود زنان به دنیای تجارت که تو قرن 20م احمقانه به نظر می رسید. دنیای مد/ لباس، خوانندگی، لوازم بهداشتی و … که از زنانی شروع شد که رویاشون رو فراموش نکردن؛ حتی تو روزایی که اونقدر فقیر بودن که مجبور شده بودن غذاشون رو از سطل زباله خیابون پیدا کنن.

تنها بدی این مجموعه همون صوتشه که ماشینیه و مجبور خواهید شد تحملش کنید اگه انتخاب تون چنین کتابی باشه.
دوست داشتم کتاب رو به صورت کامل می خوندم. شجاعت، سیاست و انتخاب هایی که باعث شده بود اونها به چیزی که می خواستن برسن؛ حتی تو دوران جنگ جهانی اول

Dress badly and people will notice to dress. Dress well and people will notice to the woman.

موفق باشیدو زندگی تون لبریز از انتخاب های درست :surfing_woman:t6:

15 پسندیده

سلام . کتاب Elevation اثر استیفن کینگ رو مطالعه کردم
از بخش رمان های متن اصلی که نامش «بلندی» ترجمه شده
که به نظرم با توجه به مفهوم و داستان ، کلا نباید ترجمه بشه
و بهترین توضیح رو لانگمن براش داره :
an act of moving someone to a more important rank or position

یه جورایی میشه معنای فلسفی تری بهش داد « عروج » معناش کرد !

به هر حال داستان فوق العاده زیبایی داشت و سرشار از نکات اجتماعی و فلسفی در مورد زندگی ، مهربانی و دید آدما نسبت به دنیا بود
همچنین یه جورایی در مورد داستان زندگی و نوع نگرش آدم ها با بیماری لاعلاج نسبت به روز های باقی مونده زندگی شون ، کلیشه شکنی کرد و یه پایان حماسی و باشکوه رقم زد .
گرچه این داستان تخیلیه ولی میتونه تلنگری باشه برای همه آدما !

این رمان حدود سه ساعته و بر خلاف آثار دیگه ی نویسنده ، اصلا ترسناک نیست
مطالعش رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم

15 پسندیده

بسیار عالی ،شخصا وقتی تحلیل های شما ،آقا مصطفی ،فاطمه خانم ،عاطفه خانم و سایر دوستان رو درباره کتاب ها میخونم واقعا لذت میبرم دوست دارم هر چه سریع تر سطحم بالاتر بره ولی میدونم رسیدن ب این مرحله نیازمند تلاش و صبر بیشتره ،همین صحبت های شما باعث انگیزه برای من و سایرین میشه،موفق باشید

14 پسندیده