مشکل در بازگویی دروس

سلام دوستان زبانشناس
چند وقتیه جدی با زبانشناس کار میکنم. البته قبلا هم میخوندم ولی گذرا. دایره لغاتم هم بد نیست. قبل از خوندن دروس قدرت بالای 90درصد لغات و بلدم و بعد از اینکه درس و میخونم و 30 بار گوش می‌کنم و همه تکنیک ها رو اجرا میکنم به بازگویی که میرسه برام خیلی سخته خیلی مکث دارم و نمیتونم ادامه بدم. مشکل کجاست روی کدوم مرحله باید وقت بزارم و تمرین کنم
ممنون میشم تجربه هاتون و بگین و راهنمایی کنین

10 پسندیده

سلام رو مرحله بازگویی باید زمان بیشتری صرف کنید.

سلاست زبانی از مکالمه و استفاده از زبان مربوطه میاد. پس تمرکزتون رو، روی استفاده بیشتر از زبان بزارید.

پیشنهادی که می تونم کنم اینه که از تایمر استفاده کنید.

یه بار بازگویی کنید داستان رو ببینید چند دقیقه میشه. مثلا شد 3 دقیقه

حالا تایمر معکوس بزارید و سعی کنید رکوردتون رو بار دوم بشکنید. بار دوم مثلا شد 2:30

دوباره تایمر معکوس بزارید و رکوردتون رو جا به جا کنید.

این تمرین باعث میشه ذهن آنالیزیتون رو خنثی کنید و به ذهن ناخودآگاهتون اجازه بدید عمل رو به دست بگیره و زیادی وارد جزئیات نشید.

به شکل بازی درش بیارید و خوش بگذرونید. همه چی با تمرین خوب میشه. صبور باشید و به بازگویی و مکالمتون ادامه بدید. بهتون قول میدم طی چند ماه آتی نتایج خوبی کسب خواهید کرد

14 پسندیده

سلام استاد کامبیز
من فک میکردم اینکه تو کمترین زمان داستانو میگم اشتباهه
یعنی الان من تو یکی دو دیقه اصل مطلبو میگم این خوبه؟
دوما اینکه میتونم داستانو بگم ولی موقعی ک میخام ضبط کنم به مکث میوفتم😐

راه خاصی دارید ک میتونید ۳۰ بار گوش کنید؟
من بالای دو سه دفعه واقعا ازیت میشم یه چیز تکراری گوش کنم
اگه راهی هست بگید لطفا

4 پسندیده

بله کلا هدف از سریع گفتن سلیس شدنه. البته منظور این نیست کیفیت بازگویی رو زیر سوال ببریم. هدف اینه پروسه بخاطر آوردن کلمات رو سریع تر کنیم و پروسه رو ناخودآگاه کنیم.

دلیل آممم اووممم کردن اینه که هنوز ذهن ما آماده نیست. با این تکنیک میتونید این مشکل رو برطرف کنید.

حتما باید توجه داشته باشید که از لغات جدیدی که یاد گرفتید در این بازگویی استفاده کنید و داستان رو خوب بازگو کنید. نیازی نیست جمله به جمله و کلمه به کلمه رو بگید. فقط باید داستان رو بازگو کنید ممکنه کمی بهش اضافه یا کم کنید.

اگه ضبط بشه بازگوییتون چه عالی. چرا که میتونید بهش گوش بدید و به خودتون فیدبک هم بدید

7 پسندیده

سلام استاد
ممنونم از وقتی که گذاشتید
سعی می کنم نکاتی که گفتید و تمرین کنم

4 پسندیده

سلام
من وقتی از یه مطلبی خسته میشم مطالعه رو متنوع میکنم یعنی در کنار دروس اصلی کتاب می خونم یا به پادکست گوش میکنم

5 پسندیده

ممنون استاد بابت وقتی ک گذاشتید
تلاشم رو بیشتر میکنم

من در کنارش کتاب میخونم ولی دل زده میشم وقتی بعضی لغاتو نمیدونم

3 پسندیده