اشتراک گرونه نمیشه خرید

من اگه این کار رو میکردم تا اخر ماه باید فتوسنتز میکردم
حتی اگه یه میوه هم میخواستم علاوه بر چیزایه معمولی که خرجم بود بگیرم باید حساب میشد ببینم پوله رو تا اخر ماه دارم یا نه :man_facepalming:

اینجوریم خوبه باز
به همون اندازه که خرج میکنید سعی میکنین در بیارین (حقوق بیشتر )

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :ok_hand: :ok_hand: :ok_hand: :ok_hand:
فشار اقتصادی چه ها که نکرده با ما

:clap: :clap: :clap: :clap:

5 پسندیده

کسب دانش در کشور ما مسخره بازیه و توجیه اقتصادی و زمانی نداره . مثل مدارک دانشگاهی یا مهارتهای سخنرانی یا مهارت پول سازی یا هوش اقتصادی یا حتی در همین زبان انگلیسی که اصلا بحث زمانی و هدف آموزشی در نظر گرفته نشد
اگر کسی نظری خلاف این داره بگه توجیش کنم

3 پسندیده

سلام
درسته اوضاع اقتصادی واقعا سخته
ولی بنده میگم باید ساخت و به همه چی رسید…
من شخصا روزی ۹ ساعت کار میکنم
صبح تا ظهر کلاس
ساعت ۲دو تا۱۱ شب سر کار
و بااین همه ماهی ۹۰۰تومن شاید درامد دارم
۲۱سالمه وتاحالا ۱۱ الی ۱۲ تاگوشی داشتم
و همرو الا یدونه یا دوتا ک اونم نوکیا ساده بوده خودم خریدم…
شده برای گوشی وام‌گرفتم ولی از خونواده نگرفتم
و در روز کتاب میخونم
زبان کار میکنم
و تازه با این درامد کتاب میخرم
کلی فقط خرج شکمم میکنم
۵۰ کیلوام ولی گاهی فقط سه وعده ناهار میخورم😂
حتی توسوپر مارکت ک کار میکنم یبار دوبرابر حقوقم خورده بودم
ولی تموم تلاشم مدیریت کردن جیبم بوده
تازه بازم رفیقام میگن بااینکه به همه چیزت میرسی بازم ولخرج حساب میشی
اونا دیگه بدتر منن😂

8 پسندیده

بله . دقیقا همینطوره
ولی خب متاسفانه شرایط اقتصادی هم توی افزایش این باور تاثیر میذاره

قاعدتا باید اینطوری باشه ، حالا کسب میکنیم ببینیم چی میشه :joy:

من چیپس رو تحریم کردم دیگه

من نظرم روی سیب زمینی سرخ شدست :heart_eyes::grin:

دیگه حساب و کتاب جواب نمیده ، پس انداز هم همینطور :joy:

من بسیار پریشان احوال بودم و از یه سری کارای خودم و بعضی شرایط ناراضی بودم ، چند ماه بود دنبال یه کتاب می گشتم که راهکار عملی بده که این کتاب خوب رو با معرفی شما دوستان پیدا کردم
چندتا دیگه هم اخیرا پیدا کردم که میخوام درخواست بدم برا زیبوک

7 پسندیده

واقعا همینکار درسته ، جدای از بحث محیط زیست و این داستانا ، چیزی که میشه استفاده کرد و سالمه رو چرا باید جایگزین کنیم ؟ این اخلاق که به اندازه نیازمون مصرف کنیم خیلی خوبه :ok_hand:

نه بابا این کتابا چیه :joy::joy:
این مثل کتابای موفقیت مسخره ی دیگه که امید واهی میدن نیست ! راهکار عملی میده راجع به آگاه شدن از تصمیم های ریز که عادت ها رو شکل میدن و تغییر عادات بد
و میگه صبر و تلاش مستمر و مادام العمر ، کلید موفقیته
مثال های خیلی جالبی هم داره
همین مسائل ریز رو وقتی به زبان انگلیسی و از زبون یه متخصص میشنویم تعریف خیلی زیادی داره
فصل اولش نیم ساعته ، پیشنهاد میکنم بخونید . پشیمون نمیشید :blush:

4 پسندیده

منم همین فکر و حسابا رو میکردم پارسال که میخواستم ماشین بخرم ، اول گرون شدن بود .
نخریدم ، گرون تر شد ولی ارزش پول من کمتر و کمتر شد تا اینکه نصفش هم خرج شد !
اول می گفتم چرا نخریدم و اشتباه کردم
الان با این قیمت بنزین و استهلاک و بیمه میگم خوب شد نخریدم وگرنه هر چقدر در میاوردم خرج ماشین میشد

حالا خودم نمیدونم که نخریدنم سود داشت یا ضرر :joy::joy:

6 پسندیده

دقیقا این از اصول زندگیم بوده. آهسته آهسته با قدم‌های کوچیک به اهدافمون برسیم.

سعی می‌کنم بعد از “هابیت”، این کتاب رو بخونم.

من از چیپس متنفرم. حتی بوش که میاد حالم بد میشه. کلا از خونواده‌ی سیب‌زمینی بدم میاد

من اون موقع می‌تونستم دو تا پراید بخرم ولی الان یه دونه هم نمیتونم بخرم ولی پشیمون نیستم. دلم نمیخواد تو این شرایط به فکر سود خودم باشم وقتی مردم رو می‌بینم با فلاکت زندگی رو می‌گذرونن. نمیخوام جز اون مردمی باشم که باعث و بانی این تورم و گرانی هستند.

خیلی مونده تا این مردم به اون سطح از آگاهی برسن که واکنش‌ها و رفتارهای اونا عامل اصلی تغییرات اقتصادی، اجتماعی و… است.

8 پسندیده

احسنت :+1::+1::+1::+1:

6 پسندیده

خیلی عالیه که این طرز فکر رو دارید ، کاش همه همینطور فکر میکردن
متاسفانه تا یه چیزی میاد گرون بشه ، هر کس یه پولی داره می ره میخره که بعد که گرون شد دلالی کنه
پراید که داشت گرون میشد هرکسی رو میدیدی که مثلا صد میلیون پول داشت و احساس زرنگی میکرد ، میومد سه تا پراید میخرید
تو کشور ما آدمای خیلی پولدار اکثرشون آدمایی هستن که از نظر سطح فکری و سواد سطح پایین هستن و غیر از پول هیچی ندارن

5 پسندیده

کارشناسی کار همه کس نیست ، مگه من کارشناسم که نظر کارشناسی بدم ؟ :grin:

3 پسندیده

:+1: :+1:
من حرف شمایی رو لایک کردم که خودش تغییر رو اول از خودش شروع کرده و منتظر نمیمونه تا اول دیگران تغییر کنن.
به واسطه این حرفتون :point_down:

براوو به شما پروین جان.اگه هر کدوم از خودمون شروع کنیم ، اثر مرکب کار خودشو میکنه. ولی امان که همیشه نگاه به بیرون و عوامل بیرونیه.

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
شنیدین میگن هر چی مفت بدست بیاری مفتم از دست میدی؟؟
بشینید با خودتون بگید من چقدر نت میخرم؟چقد خرج شکمم میکنم؟چقد دنبال پوشیدن فلان مدل لباس و یا خریدن فلان عطر و هر چی که به ظاهر ربط داره میکنم؟؟؟
ما میگیم اشتراک طلایی یکساله 96 هزار تومانه که بخوایم ماهانه حساب کنیم میشه ماهی 8 هزار تومان، خدایی شارژ گوشیتون بیشتر از 8000 تومان نیست؟هزینه نت و گشتن تو تلگرام، اینستا و واتساپ و این چیزام به کنار

بعد اگه مثل خیلیا که تو تالار با این اپ کار کردن و بهش ایمان پیدا کردن مطئنم اگه بگن سالی یک تومن هم همه پرداخت میکنن، همیشه برای موفق بودن هزینه کنید اما در جای درست، جای درست هم جایی که مسیر من رو تو جاده پیشرفت قرار میده. امروز اگر زبانشناس رو مسیر درست خودتون بدونید (که میدونم 90 درصد مشترکینش با قاطعیت 100 موافقشن) فردا از همین زبان کسب درآمد میکنید منتهی به شیوه خاص خودتون یکی مترجم میشه، یکی برای رونق کارش استفاده میکنه و خلاصه هر کس به یک نحوی ازش استفاده میکنه و میبینید ده ها برابر این پول بدست میارید اونوقت میگید زبانشناس یک گنج بود :heart_eyes: :heart_eyes:

امیدوارم از حرفام دلخور نشده باشید، روی صحبت من همه ما آدما هستیم چون یک خصلته که تقریبا تو همه آدما هست و فقط نحوه کنترلش فرق داره

موفق باشید

9 پسندیده

در مورد شما حرفات کلی اند اما پنج سال دیگه از خانوادت جدا شدی و برا خودت خونه گرفتی و متهل شدی اون موقع ببینم برجی ۹۰۰کرایه خونت میشه یا نه؟
امیدوارم که همیشه شاد باشی

2 پسندیده

سلام
کی گفته ؟ واقعا کی گفته؟
بچه ها شما برای سنجش یک سیستم اجتماعی با حرف نمیشه سنجید
دوست من نگاه کنه به شاخص های این جامعه وضعیت بیکاران که هزار جور مدرک گرفتند چطوره؟ وضعیت امنیت اجتماعی چیه؟وضعیت سلامت در همه ابعاد این جامعه به لحاظ اقتصادی و فرهنگی چطوره؟
من قبول ندارم
یه نگاهی که بندازی قبول میکنید
مشت نمونه خروار نیست…
آره نیست بجز ایران

3 پسندیده

دوست من یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی در هر جامعه اعتماد هست که تو جامعه ما کاملا نابود شده
خودمن از صفر با این نرم افزار شروع کردم بعنوان منبع اصلی هر نرم افزاری یکسری نقاط ضعف داره و نمیشه گفت این دیگه ته داستانه ولی در حال حاضر زنیحرمو قطع کردم و اصلا بعنوان منبع اصلی بهش نگاه نمیکنم

2 پسندیده

من از۱۴ سالگی مستقل شدم
عرزه کار کردن داشتم
باافتخار میگم از بچگی کار کردم
از رنگ کاری لوله کشی کارگری
بنایی موزاییک کشاورزی کتاب فروشی تو گرمای ماه رمضون دهن روزه بگیر تا نوشتن پایان نامه ومقاله طراحی لوگو
درسته زندگی سخته خیلی سخت
مرد باش کار کن
بخای بگی سخته هیچی جلو نمیره
تازه الان ازین دوره از زندگیم ناامید ترین بخش حساب میشه
ولی باز تلاش میکنم چون میدونم اخرش مرگه پس ترسی ندارم…
زندگی متاهلی هم بنده تجربه دارم
باهمین سن کم
فقط لازمه بخای

6 پسندیده

عرزه خوبه نه از این شاخه به اون شاخه پریدن خودت ببین اگه یه کار درست درمون داشتی توی یکی از این کارها میموندی تا عمرت بر باد نره دوست من.
احساس میکنم شما اردو جهادی میرفتی

4 پسندیده

درسته بحث دوستانه هست
ولی خیلی بد قضاوت کردید
صلاح نمیبینم با شما هم کلام شم.
یاعلی

4 پسندیده

اینو خیلی دوست داشتم. یه خانمی هست، زبان تدریس می‌کنه، اینستا هم پیج داره. من همیشه ویدئوهاشو می‌بینم و از نظر من این خانم از این جهت‌ واقعا موفقه و روی دانشش سرمایه‌گذاری کرده و نتیجه هم گرفته.‌ من خودم اگه قضیه‌ی رفتن نبود، به این موارد توجه بیشتری می‌کردم و با جدیت روی تدریس نوشتار سرمایه‌گذاری می‌کردم.

از اونجایی که توی آیلتس، ایرانیا توی بخش نوشتار کمترین نمره رو دارن، به نظرم حیطه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاریه.

جهت آگاهی: دوستان علاقه‌مند می‌تونند تو این حوزه تلاششون رو بکنن.

10 پسندیده

ممنون پروین جان بابت معرفی این پیج :cherry_blossom::cherry_blossom:
خوبی این دانش اینه که محدود به مکان نیست، به لطف اینستا و شبکه های اجتماعی دیگه کمک زیادی به در آمد زایی های این شکلی شده :+1:

8 پسندیده