یادگیری با داستان

سلام ی سوال الان این داستان چطور میخواد به ما کمک کنه
الان مثلا من تونستم کل داستان رو خودم تعریف کنم و حفظ حفظ بشم ولی خو این داستان به چه درد اون کسایی میخوره که میخوام بیرون با کسی مکالمه داشته باشن؟؟
من نمیخوام که برم تو انگلیس مثلا برای اونا داستان جوجه اردک زشت بخونم بلکه میخوام برم با اونا حرف بزنم
این ی چیزیه که خیلی ذهنم درگیر کرده که این داستان میتونی کمک کنه یا ن
بعد توی این برنامه ی جایی هست که برای اسپیکینگ باشه؟؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

7 پسندیده

سلام
آیا پایه زبان رو تاحدودی بلدید؟ آیا همین داستان ها رو که می‌خوانید برای شما راحت است یا سخت؟
شما اگه این داستان های بچه گانه براتون راحت هستش و سطحتون متوسط رو به بالاست، میتونید نرم افزار هایی رو نصب کنید با بومی زبان مکالمه کنید. یا فیلم نگاه کنید، پادکست گوش بدید و…
اگر سطح شما پایین هست (مثل من) اول باید پایه زبان رو قوی کنیم مثل سوالی کردن، منفی کردن و همچنین زمان های گرامری.
بعد که پایه زبان رو قوی کردید خیلی راحت میتونید مکالمه کنید
اتفاقا من یه مجموعه ویدیو آموزشی برای مکالمه درخواست کردم انشالله به زودی در اپلیکیشن اضافه خواهد شد اون برای ما مفید هست هم از نظر شنیداری و هم صحبت کردن.

این رو من تصور کردم که بخوام برای انگلیس زبان جوجه اردک براشون بگم خنده ام گرفت :joy:
حالا دوستان با تجربه میاین دقیق تر راهنماییتون میکنن، که چیکار کنید

10 پسندیده

پایه انگلیسی خیلی ضعیفی ندارم …و اونیکی گفتید میشه برنامه دیگه نصب کنید و با بومی صحبت کنید! اون چ برنامه ایه ؟؟

6 پسندیده

از سایت italki و یا نرم افزار speaky
فعلا اینها به ذهنم رسید. ( من تجربه اش رو ندارم)

اگر پایه تون ضعیف نیست، چرا بسته های بچه گانه رو می‌خونید برید بسته ای بالاتر رو امتحان کنید: مثل بسته قدرت
حداقل از نظر شنیداری تقویت میشه در کنارش هم گسترده خوانی کنید کلی کتاب ها در زیبوک هستند یکیش رو انتخاب کنید بخونید

8 پسندیده

شما کاربرد گرامر و زمانهایه اونو تو قالب داستان می بینیدو میشنوید و کم کم اینا ملکه ذهن میشه دایره لغاتتون هم افزایش پیدا میکنه

7 پسندیده

درود بر شما.

به طرز شگفت انگیزی…

از این نگاه بخوایم تفسیر کنیم … اصولا کسی که اصلا زبان انگلیسی هم نمیدونه، میتونه با زبان اشاره کارش رو راه بندازه… پس نیازی نیست به خودش زحمت بده زبان یاد بگیره.

یه مثال میزنم…
من اگر بخوام کشتی گیر بشم ، باید چیکار کنم!!؟ میشه اصلا تمرین شنا نداشته باشم؟… میشه اصلا بارفیکس نزنم؟ کشتی اصلا ربطی به بارفیکس و یه میله اهنی نداره که!! میشه اصلا تمرین دو نداشته باشم؟ چون کشتی گیر همش روی یه محدوده کم باید مانور بده! اصلا چه ربطی داره یه کشتی گیر روزی 10 کیلومتر دوندگی داشته باشه مگه دو ماراتونه؟؟! میشه بدنسازی هم نکنم چون اصلا قرار نیست هیچ وزنه ای رو بلند کنم ؟!!.. من فقط میخوام فنون کشتی رو یاد بگیرم و برم توی گود حریفم رو ضربه فنی کنم! همین و بس… شنا و بارفیکس و دوندگی و حرکات کششی و بدنسازی و اینا همش کشکه… بریز دور همه رو!!

حالا دوست عزیزم خودت نظر بده… من کشتی گیر میشم یا نه؟
تا زمانی که بیرون از گود کشتی وایسادی و داری همش نگاه میکنی و دست به کار نشدی نمیتونی این همه تمرین رو درک کنی…
زبان هم به همین منوال… تا زمانیکه نیاز شما مشخص نشده نمیتونی قدم درست رو برداری.
اگه قراره فقط از زبان به همین اندازه که بری یه کشور خارجه و یه هتل کرایه کنی و یه رفت و برگشت و یه سوغاتی و … داشته باشی، کل زبان یاد گرفتن شما میشه در حد یه برگه A4 و نه بیشتر.
اگه قراره فقط روزنامه و مجله و… بخونی و نیازی به صحبت کردن و نوشتن نداری پس باید فقط کلمه حفظ کنی و درک مطلب و…

جاییش هم هست که تمرین اسپکینگ نباشه؟!!! بهترین کاربرد نرم افزار ، اسپکینگه…
اگه اسپکینک منظورتون فقط انواع greeting هست اگه هیچیش هم بلد نباشی به جایی برنمیخوره .

درس قدرت بعلاوه انگلیسی واقعی رو تکنیک سایه کار کن… به اندازه قابل قبول و قانع کننده ای حرف زدن یاد میگیرید.

11 پسندیده

شما که میگید آیا شنا و دویدن را انجام ندید توی کشتی…خب باید بگم که آن شنا و دویدن برای یک کشتی گیر نیازه
منم میخوام بگم که این قصه چجور تقویت میکنه مارو؟
مثلا من بیام افعال توبی رو یاد بگیرم میدونم که آره بدرد میخوره
ولی واقعا تاثیر قصه رو نمیتونم درک کنم
به هر حال ممنونم

5 پسندیده

شما برای حرف زدن ب لغت نیاز دارید ک باخوندن داستان دایره لغاتتون میره بالا و لغات رو در قالب یاد میگیرید.اینکه گرامر حفظ کنید هم هیچ کمکی بهتون نمیکنه فقط باعث میشه موقع حرف زدن ب گرامر فکر کنید و ی جمله ساده رو نتونید بگید

6 پسندیده

اگه کلمه هارو تکی حفظ کنید ک زود فراموش میشه و اگه بخواین مث پیجای اینستا ک ی جمله رو از تو فیلم در میارن واموزش میدن اونجوری حفظ کنید ک بازم کاری نکردین چون زبان تو چن تا جمله ک فراموش میشه خلاصه نمیشه.باید کلمه و عبارت رو در قالب های متفاوت ببینید وناخوداگاه ازش استفاده کند.بعد از بسته کودکانه میرین سراغ انگلیسی بدون تلاش ک با تکنیک پرسش و پاسخ اسپکینگتون تقویت میشه و گرامر هم ناخوداگاه یادمیگیرید

7 پسندیده