معرفی کتاب و آثار سینمایی «بدبیاری ها» unfortunate events

سلام دوستان ، امیدوارم حالتون خوب باشه
امروز قصد دارم یک کتاب و مجموعه داستانی ارزشمند برای زبان آموزی رو خدمتتون معرفی کنم
ضمن اینکه در انتهای این تاپیک فیلم و سریال ساخته شده از روی این اثر رو ، که اونها هم آثار ارزشمندی هستند رو برای دانلود قرار میدم

مجموعه بدبیاری ها یا به انگلیسی unfortunate events
یک کتاب 13 جلدی طنز و فانتزی هست که میانگین هر کتاب هم بین 3 تا 4 ساعته
نویسنده ی کتاب آقای «دانیل هندلر» هست که به عنوان راوی کتاب در داستان حضور داره و نام مستعار «لمونی اسنیکت» رو برای خودش انتخاب کرده
خب حالا بریم سراغ بررسی بیش تر کتاب و اینکه چرا باید این کتاب فوق العاده و جذاب رو در برنامه مطالعاتی خودتون قرار بدید :

مختصری در مورد داستان و شیوه ی نگارش :

خلاصه داستان :

این کتاب داستان زندگی سه خواهر و برادر ( دو خواهر و یک برادر ) یتیم رو روایت میکنه که پدر و مادرشون رو به طرز مرموزی در آتش سوزی از دست میدن و ارثیه عظیمی براشون به جا مونده ولی تا زمان رسیدن به سن قانونی نمیتونن اختیارش رو به دست بگیرن ، پس سر پرستی این سه نفر به افراد مختلفی سپرده میشه ولی هر جا که میرن ، مصیبت و بدبیاری هم اونا رو همراهی میکنه و داستان های جالبی براشون پیش میاد
این سه کودک بسیار باهوش هستن و هر کدوم توانایی های منحصر به فرد خودشون رو دارن
ویولت ۱۴ ساله در اختراع ابزارآلات و وسائل کاربردی مهارت داره . کلاوس ۱۲ ساله اندازه‌ی یک فیلسوف ۸۰ ساله کتاب خونده و سانی هم که به زبان مخصوص به نینی کوچولو ها صحبت میکنه و چهار تا دندون به تیزی شمشیر داره !
این سه قهرمان داستان در کنار هم با دشمن هاشون مبارزه میکنن و نکته ی جالب اینکه اغلب هم با استفاده از کتاب ها ، راهی برای خلاصی از مشکلات پیدا میکنن !

شیوه نگارش :

شیوه روایت این داستان بسیار جذابه ، طوری که نویسنده خودش رو هم یکی از شخصیت های کتاب مطرح میکنه که داستان زندگی این سه کودک رو روایت میکنه
شیوه ی نگارش هم بسیار عالیه ، طوری که کافیه مدت کوتاهی این کتاب رو مطالعه کنید و خودتون رو غرق در تجسم فضای داستان با تمام جزئیات پیدا کنید و اون وقته که کشش و جذابیتش رو متوجه بشید

از نظر زبان آموزی :

این کتاب به صورت مناسبی طولانیه ( نه خیلی طولانی و نه کوتاه ! )
هر کتاب 3 تا 4 ساعت و 13 جلده !
که با توجه به لغات خوبی که در نگارش کتاب به کار رفته ، و امکان تکرار و تمرین لغات در جملات مختلف ، منبع خوبی برای افزایش دایره لغات به حساب میاد

ضمن اینکه با توجه به جملات نسبتا ساده و معمولی ، منبع خوبی برای یادگیری زمان ها و ساختار های جملات هست .

نکته ی جالب بعدی اینه که راوی ، چه خودش و چه به کمک شخصیت های داستان ، سعی میکنه معنای اصطلاحات و لغات سطح بالاتر رو برای خواننده یا سه کودک داستان توضیح بده که تمام اینها با توجه به وضعیت پیشرفت داستان ، با قلمی شیوا و به حالت طنز بیان میشه که میتونه خیلی مفید باشه

همون طور که گفتم ، از این کتاب جذاب یه سریال و یک فیلم سینمایی هم ساخته شده که واقعا جزو فیلم ها و سریال های فانتزی قرار میگیرن که لازمه حتما تماشا کنید
و ضمن اینکه در این آثار هم فضا سازی فوق العاده ای وجود داره و هم بازیگر ها ، بازی های خوبی رو به نمایش می ذارن
که این آثار رو تماشایی تر میکنه !
و اگه طرفدار ژانر فانتزی هستید بهتون پیشنهاد میکنم فیلم و سریالش رو هم تماشا کنید ، هم برای زبان آموزی استفاده کنید و هم ازشون لذت ببرید :blush:

دانلود فیلم سینمایی بدبیاری ها 2004

دانلود فصل اول سریال بدبیاری ها 2017

دانلود فصل دوم سریال بدبیاری ها 2018

دانلود فصل سوم سریال بدبیاری ها 2019

این تاپیک مربوط به مجموعه« مجموعه بدبیاری ها » در نرم‌افزار «زیبوک» است.

21 پسندیده

سلام جناب @mehran72es عزیز :cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose:عصرپاییزیتون رنگین :bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose:
خیلی خیلی این کتاب رو دوست میدارم بخصوص فیلمش چرا که تا الان کتابش رو نخوانده ام اما فیلمش روچندین و چندبار دیدم بخصوص بابازی جیم کری :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose:الان با توضیحات شما علاقه مند شدم کتابش رو مطالعه کنم :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::joy::joy::joy::joy::wink::wink::wink::wink::wink::blush::blush::blush::blush::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::rose:
تشکر تشکر تشکر هرکی اینو آورده با توضیحات جانبی روش اورده :joy::joy::joy::joy::blush::blush::blush::wink::wink::wink::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rosette::rosette::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::sunflower::rose:منتظرمعرفی کتابهای بعدیتون هستماااااا :cherry_blossom::bouquet::rosette::rosette::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::white_flower::white_flower::rosette::tulip::blossom::sunflower::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::rose::sunflower:

8 پسندیده

سلام . خواهش میکنم
بعداز ظهر شما هم بخیر :rose::rose:

بله دقیقا :ok_hand: البته بازیگر همین نقش توی سریال هم بازیگر توانا و خوبی هست ، خصوصا توی ژانر کمدی

بله . حتما :blush::rose:
ممنون بابت توجه و لطفتون

6 پسندیده

سلام
چقدر کتاب های قشنگی می‌خونید شما، اینهمه کتاب فقط لیست نخونده های منو زیاد میکنن :grin:
آقا پس من کی میرسم به سطح بالاتر کی؟؟؟ :cry:

7 پسندیده

سلام

کتاب زشت رو که نمیشه خوند :joy:
ممنونم :rose::blush:

تا باشه از این لیستای خوب :grin:

یادم نیست که خدمت شما عرض کردم یا دوست دیگه ای بود
به هر حال نظر من اینه که 60 درصد کتاب هایی که مطالعه میکنید ، مناسب سطح خودتون باشه و 40 درصد کتابای یه سطح بالاتر
ایرادی نداره اگه کتاب اول و دوم رو درصد زیادی از لغاتش رو بلد نبودید ، اوایل سخته ولی نا امید نشید چون به مرور سطحتون می ره بالاتر و براتون راحت تر میشه
ضمن اینکه دیگه کتاب های سطح بندی شده ساده رو نخونید
برید چندتا از سطوح متوسط و فوق متوسط بخونید
بعد برید قفسه نوجوانان ، شروع کنید کتابای به ترتیب راحتتر این قسمت رو مطالعه کنید
اصلا هم وسواس به خرج ندید که دوباره برگردید و سطح بندی شده بخونید ، همونا رو ادامه بدید و نگران چیزی هم نباشید
تا خودتون رو به چالش نکشید ، سطحتون بالا نمیره
فقط مطالعه کنید و مفهوم جملات رو بفهمید
قرار نیست همه ی اصطلاحات ، همه ی ساختار های جملات و همه کلمات رو بدونید ، فقط کافیه مفهوم داستان رو متوجه بشید و توی ذهنتون تصویر سازی کنید
لغات رو به تصاویر ارتباط بدید ، مفهوم رو متوجه بشید و برید جلو
امیدوارم که موفق باشید :rose:

8 پسندیده

عه کتاب زشت نداریم ما :joy:

آره من بودم ⁦☺️⁩
ولی خب برای من فعلا زوده آخه
من تازه یه نیمچه زبان بلدم برم سطح بالاتر بخونم که هیچی از داستان نمی‌فهمم زود خسته میشم.
پس فعلا صبر میکنم آهسته پیش برم، سال ۹۹ دیگه میرم سمتِ کتابهای نوجوانان و اصلی :star_struck::star_struck:

7 پسندیده

خیلی هم عالی
خیلی خوبه که برنامه ریزی دارید

7 پسندیده

مرسی تشکر ⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩

5 پسندیده

سلام من این تاپیکو تازه دیدم
به شدت جای خالی یه تاپیک معرفی و ارزیابی برای این مجموعه احساس میشد
ممنون زحمتش رو کشیدین
خیلی مفید و عالی بود :ok_hand: :ok_hand:
شب یلداتون هم مبارک باشه :rose:
خیلی دیر به چالش کتابخوانی آذرماه ملحق شدم
امیدوارم دی ماه فعالیت بهتری داشته باشم

5 پسندیده

سلام . خواهش میکنم
ممنون از شما بابت اینکه این مجموعه رو به من معرفی کردید.
من فیلم سینماییش رو بچه که بودم دیده بودم ، ولی فراموش کرده بودم داستانشو :grin:

با آرزوی موفقیت :rose:

4 پسندیده

سلام خیلی ممنونم ازمعرفی این آثار
منم اتفاقا فیلمش رو قبلادیده بودم ولی کلا یادم رفته بود که یه روزی همچین فیلمی بوده.حافظه است دیگه :grin:
نمیدونستم کتابش هم هست حتما مطالعه میکنم.ولی کاش کتابش به صورت صوتی هم موجود باشه که دانلود کرد وگوش داد
از زحماتتون سپاسگزارم :rose:.

5 پسندیده

سلام . خواهش میکنم
کتابش صوتیه دیگه ، داخل زیبوک می تونید مطالعش کنید
اگه منظورتون ترجمه شده هم هست که من پیشنهاد میدم همین زبان اصلیش رو بخونید که لذتش چندین برابره .

امیدوارم مفید باشه :rose:

5 پسندیده

نه منم منظورم همان زبان اصلیش بود
چه قدرررررعااااااالی
پس من رفتم دیگه

5 پسندیده

موفق باشید
راوی های خیلی خوبی هم داره :grin:

5 پسندیده

ممنون بابت معرفی این کتاب منم این کتابو شروع کردم و تا اواخر فصل دوم مطالعه کرده کتاب دلنشینیه

5 پسندیده

خواهش میکنم :rose:

خیلی هم عالی . موفق باشید
میتونید توی چالش کتابخوانی دی ماه گزارش مطالعه خودتون رو به اشتراک بذارید

5 پسندیده

چقد تعریف کردین از این کتاب کاش زودتر منم بتونم سطحم رو ببرم بالاتر و بتونم از این کتابا بخونم :slightly_frowning_face:

5 پسندیده

سلام . ایشالا به زودی :blush:

4 پسندیده