چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

شما کتابی رو براساس سطحتون انتخاب می‌کنید. چطوری؟ می‌رید داخل زیبوک قسمت کتاب‌های سطح‌بندی شده. کتاب‌هایی که لغاتش رو تا ۸۰٪ بلدید انتخاب کنید. مثل درس‌های اصلی زبانشناس نمی‌خونید. فقط یه بار گوش می‌دید. اگرم وسواس دارید همه چیزشو متوجه بشید یکی دو بار دیگه گوش بدید‌. قرار نیست کل جملات رو هم متوجه بشید. فقط در این حد که بدونید چی به چیه. نباید رو تک تک لغات تمرکز کنید. کلیت داستان رو متوجه بشید کافیه.

موفق باشید

13 پسندیده

مرسی از راهنماییتون.پایدار باشین

9 پسندیده

نفرین مروارید سیاه از دزدان دریایی کارائب مطالعه شد
فصل دو چهار و پنج تو اپ موجود نیست متاسفانه

14 پسندیده

سلام دوستان
ایام به کام و امیدوارم سالم وسلامت باشید

کتاب وایکینگ ها ،کتاب جالبیه و خیلی سادس
بعضی لغات اینقد تکرار میشه ک ناخودگاه یاد میگیرید
به هرحال ارزش خوندن داره

14 پسندیده

خانه ارواح رو تموم کردم خیلی هیجان انگیز بود
اما فکر میکنم برای شروع و برای سطح من کمی مشکل بود
کتاب بعدی رو اسون تر انتخاب میکنم

16 پسندیده

سلام. روزگارتون به خیر و شادی

این هفته رو اختصاص داده بودم به خوندن مجموعه ای از کتاب های سطح بندی شده پیشرفته؛ شرق ایدن/ East of Eden
کتابی 3 ساعت و 20 دقیقه ای با سطح واژگان 84 درصد
این کتاب نوشته نویسنده معروف ج.اشتاین بک/ John Steinbeck هست که تونست حتی جایزه نوبل رو هم به خودش اختصاص بده.

چند قسمت ابتدایی ش کمی خسته کننده بود برام ولی بتدریج جذاب، تفکربرانگیز! و غیرقابل پیش بینی شد…آووردن اسامی نام آشنایی که در ادامه داستان، نویسنده تلاش می کنه ذهن خواننده رو به سمت اتفاقاتی که برا بشر نخستین، آدم و حوا میافته، بکشونه.

آدام و همسرش کتی رو شاید نشه به Adam و Eva ی که تو ذهن مون شکل گرفته نسبت داد ولی در مورد Cain و Abel کمی جای تفکر داشت…آدم ها و انتخاب هاشون و چشیدن طعم رهایی و فرصت زندگی دوباره با بخشش

صدا و متن نسبتا خوبی هم داره این مجموعه…به هر حال، یکی دیگه از تجربیات خوب کتاب خونی رو با حوندن این مجموعه داشتم. امیدوارم شما هم لذت ببرید.

I read every word again. Then I compared the translations we have and they are fairly close. There was only one place that bothered me. It is when the Lord has asked Cain why he is angry. The Lord says, ‘If you do well, you will be accepted. And if you do not do well, you will sin. And your sin will try to rule over you, but you will rule over it! In the English translation, this was a promise that Cain would overcome sin.

“Then I got an American translation of the Bible. It says, ‘Rule over sin! Now this is very different. This is not a promise, it is an order. And I began to worry about it. I wondered what the original word of the original writer had been that these very different translations could be made.”
Chapter 8

He has the choice”.

13 پسندیده

سلام بچه ها . امیدوارم تو این روزا حالتون خوب ، بدون استرس ، در سلامتی کامل ، بدون توهم و ترس از بیمار شدن باشید و از این روزهای سخت به راحتی عبور کنید . ( فک کنم چند نفری نشستیم داریم جومانجی بازی میکنیم هر دفعه یه اتفاق پیش میاد که باید شکستش بدیم و البته برنده خود ماییم . :yum: )
anyway
این کتاب هایی که نام میبرم خونده شدن.
قوهای نقره ای و کریسمس کارول و بیگانه ها یا همون فضایی ها در مدرسه . هرسه تا مربوط به قسمت کتابهای خیلی ساده هستند.
و فصل اول و دوم کتاب نفس خون اشام ( کتابهای گوسبامپس )هم مطالعه کردم. که به نظرم خیلی راحت تر متوجه داستان شدم . خیلی خوشحال شدم :grin::grinning:
اما اما :thinking::relieved:

کی مجله علمی دوس داره ؟ کی مستند علمی دوس داره ؟؟؟ خودممم :smile::star_struck:
تو سه روز سه تا مجله علمی راجع به حیوانات و کهکشان و عجایب هفتگانه جهان خوندم.

اگه دقت کنید میبینید روی خود فایل pdf صوتش هم قابل پخش شدنه :sunglasses::grinning:
فقط حتما باید از برنامه foxit reader استفاده میکردم.
بچه ها بعد چندماه زبان خوندن و افزایش دامنه لغاتم حالا میتونم راحت تر این مجله های عزیزمو بخونم. هورااااااا :grin: :grin:
ازین روزهای خونه نشینی میخوام بیست برابر سود ببرم. :sunglasses: :face_with_hand_over_mouth: :v:

14 پسندیده

باریکلا :clap: :clap: :clap:
مرسی از این همه انرژی :ok_hand: :rose:

8 پسندیده

سلام. وقت تون به خیر

این کتاب تو اپلیکیشن هم هست؟

7 پسندیده

سلام این کتاب در مورد جانوران کجاست آیا در اپلیکیشن هم هست ؟
کدام قسمت ؟
میشه جایی رو که مطالعه کردی بگی کجا ست ؟
من برای تحقیقاتم خیلی نیاز دارم .
البته برای کلاس درسی .
من طاها هستم کلاس ششم هستم .
ببخشید که مینویسم

8 پسندیده

نه خیلی حیف تو آپ زبانشناس نیست.
لطفا برید تو این لینک و هر کتابی که مناسب سطح خودتونه دانلود کنید.

https://www.irlanguage.com/1095/دانلود-رایگان-کتاب-های-علمی-آکسفورد-Oxford-Read-and-Discover/
همشون کتابای علمی و اطلاعات عمومی هستند خیلی خوبن :blush:
http://languagedownload.ir/دانلود-کتاب-های-سطح-بندی-شده-scott-foresman-science/
همشون سطح بندی شده هستند. خیلی آموزنده هستند. :blush:

14 پسندیده

کتابی که من این روزها میخوم becoming هست، از میشل اوباما
برام جالب بود که بخونمش و وقتی دیدم تو اپ هست گفتم ازین فرصت استفاده کنم، چه بهتر که زبانمم تقویت بشه
میشل اوباما و همسرش رو خیلی دوس دارم و با خوندن این کتاب بیشترم ازشون خوشم اومد، چون باعث شد برم یه سری ویدئو و مصاحبه دیگه هم ببینم ازشون… واقعا انسانهای مفید و دوس داشتنی هستن
اگر کسی بهشون علاقه منده مثل من، این کتاب رو پیشنهاد میکنم😊

19 پسندیده

خب می‌بینم که favorite topic َم دوباره رونق گرفته و باعث بسی خوشحالیه.

سلام دوستان کتابخون :bouquet: شبتون بخیر و پر از کتاب و کتابخونی

منم همچنان مشغول خوندن کتاب هابیت هستم. دو ساعت ازش مونده اما چون کتاب سنگینیه خوندنش وقت زیادی ازم می‌گیره. امیدوارم که تا شنبه تمومش کنم برم سروقت ارباب حلقه‌ها :speak_no_evil:

18 پسندیده

thanks a lot .
I’ll be sure to download.
Great

8 پسندیده

فصل ۱۳ هابیت هم تموم شد. یه اصطلاح جالب یاد گرفتم :point_down:

Third time pays for all.

به معنی “تا سه نشه بازی نشه”.

19 پسندیده

سلام دوستان.
کتاب آرزوهای بزرگ به پایان رسید. شخصیت پردازی نویسنده در این کتاب فوق العاده بود. اگر فرصت نکردید انگلیسیشو بخونید حتما فارسیشو مطالعه کنید. داستان تلخ و شیرین و آموزنده ای داره و واقعا شاهکاره. آخرش هم خیلی جالب تموم میشه. گویا نویسنده به درخواست نزدیکانش آخر داستانو کمی تغییر داده. واقعا داستان جالبی داشت.

18 پسندیده

سطح مقدماتی یا سخت میشه عکس بگیرین بفرستین

10 پسندیده

سلام. این کتاب در قسمت رمان های متن اصلی قرار داره و چون زبانش تا حدودی قدیمیه سطح دشواری داره.

10 پسندیده

سلام دوستان عزیز
کتاب « چارلی و کارخانه شکلات سازی » خوندم و تمام شد. ⁦
خیلی دلم گرفته که زود تموم کردم خیلی قشنگ و خوشمزه بود همش دلم کاکائو میخواست :yum:
داستان کتاب درباره پسری به اسم چارلی هست با پدر و مادر و دو پدربزرگ و دو مادربزرگ زندگی می‌کنند. خانواده بسیار فقیری هستند چارلی همیشه احساس گرسنگی می‌کنه و به شدت عاشق شکلات است و خانواده اش سالی یکبار به مناسبت تولدش یک بسته شکلات می‌خرند.
یه خبر شگفت انگیز در روزنامه میخونند که پنج عدد بلیط خوش شانس در بسته شکلات هستش و چارلی هیجان زده میشه و…
از فردا کتاب کورالین میخوام شروع کنم.

مراقب خودتون باشید عزیزان :mask:

19 پسندیده

سلام دوستان من این رمان تموم کردم ولی زیاد برام جالب نبود

13 پسندیده