چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

سلام دوستان کتابخوان
امیدوارم که توی ماه جدید بتونیم در کنار هم، تجربه‌ی کتاب‌خوانی بهتری داشته باشیم و این تجربه رو با هم به اشتراک بذاریم :rose:

ضمن اینکه این تاپیک رو به عنوان فعال‌ترین تاپیک تالار حفظ میکنیم، سعی میکنیم عادت کتاب‌خوانی رو برای خودمون و دیگران نهادینه کنیم.

هم چنین ضمن تشکر (یه ضمن دیگه!) از تمام دوستان کتابخوان، لطفا سعی کنید که هر کتابی رو که مطالعه میکنید، یه معرفی کوتاه هم براش داشته باشید.
اگه توی تاپیک جداگانه و از داخل برنامه بود که چه بهتر،
اگرم داخل همین تاپیک هم بود باز خیلی عالیه.

دوستان رو مجددا به ادامه‌ی فعالیتشون در این چالش دعوت میکنم @pari , @mitra9 , @fdoosti , @a.bayani
@anahitassff ، @R.min ، @shahab23 ،
@Gheidar1 ، @tatym ، @fatemeha ،
@fatemeha ، @firo744 ، @maryam
@mostafa.76 ، @fatemeh74 ، @rokni
@Nzi , @Ghabel , @osiya1981
و همچنین پیشنهاد میدم هر کس که فعالیتش رو شروع میکنه، یک نفر رو هم به این چالش دعوت کنه.

برای همگی آرزوی بهترین ها رو دارم :rose:

47 پسندیده

سلام و درود

مرسی آقا مهران، امیدوارم توی این ماه، تاپیک به اوج فعالیت خودش برسه.

من تاپیکتون رو یه کم ویرایش کردم :grimacing:

18 پسندیده

سلام خواهش میکنم
چندتا از بندگان خدا رو هم که منشن کرده بودم حذف کردید😬

16 پسندیده

نه من دست به منشن‌ها نزدم. فقط ویرگول و نقطه‌ها رو ویرایش کردم. اگه اون مداد بالا رو بزنید مشخص میشه تو کدوم ویرایش حذف شده. توی ویرایش من اصلا اون بنده خداها نبودن که حذف کنم. فک کنم چون ویرایشمون همزمان شد این اتفاق افتاده.

14 پسندیده

اره ، احتمالا برا همین باشه
الان دوباره خود به خود لایک های من برداشته شد :joy:
فکر کنم تالارو خراب کردیم ،
فرار کنیم تا منفجر نشده :grin:

12 پسندیده

سلام
روزتون بخیر باشه

گرچه من تا بحال فعالیتی نداشتم، ولی سعی میکنم از این ماه استارتشو بزنم
فعلا یه چندتا کتاب رو دارم میخونم ولی اونقد سطح پایینه و موضوعاتشون برای خودم لذت بخش نیست، گزارش نمیدم…به یه کتاب درست و حسابی که رسیدم حتما میام میگم
ممنون

14 پسندیده

سلام

اتفاقا باید این‌ها رو بیشتر معرفی کرد. چون این کتاب‌ها دسترسی بهشون سخت‌تره و برا سطح پایین انتخاب کتاب رو سخت می‌کنه. شاید همین کتابی که شما می‌خونید به درد یکی بخوره. پس پیشنهاد میکنم از همین الان گزارشتون رو شروع کنید که عادت به کتابخونی رو در خودتون نهادینه کنید.

:joy: :joy:
:running_woman:

17 پسندیده

سلام . منم برا همین دعوتتون کردم به چالش :blush::rose:

منتظر فعالیتتون هستیم

14 پسندیده

سلام
پس بنده آغازگر این دوره از چالش‌های کتابخوانی هستم…
همه برید کنارررر :grin:

من یه کتابی رو دارم میخونم که ویژگی خوبش تکرار نسبتا زیاد کلمات هست
(البته این اولین کتابی که خوندم نیستا)
این کتاب(Dawson’s Creek) برای کسانی که می‌خوان کلمات جدید رو در قالب داستان و با تکرار زیاد یاد بگیرن خوبه
در ضمن، راویش هم خوب روایت میکنه

من فصل اولشو خوندم، بقیه‌شم در دست خواندن‌ه

زیبوک»» سلسله کتاب های سطح بندی شده»» داوسون کریک

17 پسندیده

سلام
خوشحالم که در این چالش شرکت میکنید :slightly_smiling_face:
فقط این کتاب در کدوم قسمت زیبوک هستش؟

16 پسندیده

سلام
ممنون

سلسله کتاب های سطح بندی شده

14 پسندیده

سلام جناب @mehran72es عزیز :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom:
خیلی زحمت کشیدیند بقول @pari جان انشاالله این تاپیک از کتابخوانی منفجر بشه انشاالله :rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow: :joy::joy::joy::joy::wink::wink::wink::wink:
ممنون از منشن کردنتون قدردانی :rainbow::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::clap::clap::clap::clap:

13 پسندیده

سلام . خواهش میکنم :rose:

10 پسندیده

سلام دوست عزیز
امیدوارم تواین ماه بالای ده تا کتاب بخونم…

13 پسندیده

سلام آقا مهران
ممنون بابت تاپیک کتابخوانی :rose:
لطفاً عنوان تاپیک رو سال 98 رو اضافه کنید
چالش کتابخوانی دی ماه 98

11 پسندیده

سلام دوستان پرتلاش
سعی میکنم خیلی خلاصه مفید و مختصر در کتابی که میخونم بگم:
کتاب «کارآگاه لنی ساموئل»
از اسمش که معلومه در مورد یه کارآگاه خصوصی بنام لنی ساموئل هستش.
در داستان اول یه خانمی از لنی ساموئل میخواهد که اسب دزدیده شده اش را پیدا کند و ساموئل هم وارد ماجرایی میشه که …
داستان دوم هم یه خانمی هستش که خواهرش گم شده و از ساموئل میخواهد که خواهر گم شده اش پیدا کنه و…
داستان سومش هم از فردا شروع میکنم ⁦☺️⁩

داستان جذاب و پرکششی داشت خسته کننده هم نبود.
ساختار جملات خیلی ساده و روان بود خیلی سریع میتونید بخونید. صوتش فقط یکم تند خونده میشه که من سرعتشو روی ۰.۹ گذاشتم.
خیلی ببخشید در حد توانم خلاصه داستان گفتم (در خلاصه نویسی داستان افتضاح هستم)
این کتاب در سلسله کتاب های سطح بندی شده موجود هست.
بخونید و لذت ببرید :coffee:

18 پسندیده

سلام بر دوستان گل کتاب خوان.
ممنون اقا مهران بابت ادامه این چالش بزرگ فرهنگی.
ایشالا فرهنگ کتابخوانی نهادینه بشه در بین خوردسالان تا بزرگسالان.
خب بریم سر وقت اصل موضوع.
امروز صبح اومدم کتاب بخونم که از مجموع طبقه بندی شده سطح متوسط باشه.
کتابی رو انتخاب و دانلود کردم به نام زمزمه کننده اسب. کتاب جالبی به نظر میاد ولی نتونستم بیشتر از یک فصل رو بخونم چون راویش ماشین سخن گو بود.
پس این داستان رو ترک گفتم رفتم سراغ بعدی به نام نشان قرمز شجاعت کامل دانلودش کردم تا پلی کردم باز اون خانم ماشینیه اومد شروع کرد به روایت کردن که من زدم خفش کردم.
بعد از اون رفتم سراغ کتاب the Count of Monte Cristo خب این کتاب 1 ساعت و 47 دقیقست که روایتش مربوط میشه به قرن 18 در مورد پسر 20 ساله ملوان هست که بهش انگ خیانت به کشور رو میزنن و میفرستنش زندان و …
داستان قشنگی داره ولی هیجان انگیز نیست.

16 پسندیده

:joy::joy::joy:
خداقوت دلاور‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

15 پسندیده

این کتاب عظمته، البته کتاب کاملش. من فارسیشو خیلی وقت پیش خوندم. اونقد که داستان و جزئیاتش قشنگه، نمی‌تونستم کتاب رو زمین بذارم. یاد اون دوران به‌خیر چقد کتاب میخوندم.

14 پسندیده

سلام . خیلی هم عالی ، موفق باشید :rose:

نه خواهش میکنم این حرفو نزنید
اتفاقا خوب توضیح دادین
هدف فقط آشنایی مختصر با کتابی هست که میخونید
که خیلی هم خوب توضیح دادید :blush:

سلام ، خواهش میکنم .
ایشالا که مطالعه کردن ما به عنوان بخش کوچکی از جامعه ، قدم مثبتی باشه
میگن هر کس تغییر رو باید از خودش شروع کنه
متاسفانه اکثر کتابخوانی هایی که انجام میشه هم خیلی کلیشه ای و بی هدفه ، صرفا چون کتاب خوندن خوبه ، یه عده میرن کتاب میخونن :grin:
یا عملا با جریانی که وجود داره همراه میشن

یکی از خوبی های کتاب خوندن ما زبان آموزا ، اینه که کتاب خوندن هدف اصلیمون نیست ، بلکه وسیله ای هست که برای هدف دیگه به کار میبریم که علاوه بر ایجاد عادت کتابخوانی، ناخودآگاه باعث رشد و پیشرفتمون هم میشه

16 پسندیده