چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

دوست عزیز من هم کتاب ماتیلدا ،چارلی و کارخانه شکلات سازی رو پیشنهاد میدم

10 پسندیده

سلام
سبکش تخیلی و عالیه ،راویش هم خوبه امیدوارم که زیاد سخت نباشه
ممنون از کمکتان

9 پسندیده

سلام
بسیار ممنون و سپاسگذارم از راهنمائیتان

8 پسندیده

شاید بخاطر ساختارش باشه یا اینکه چون علمی تخلیه، تصور کردن موقعیت‌ها برات سخت باشه.
خوشبختانه از رو این کتاب یه فیلم دقیقا با همین عنوان ساختن که دیدنش می‌تونه به فهم کتاب کمک چشمگیری بکنه.

می‌تونید اول فیلمش رو ببینید که براتون راحت بشه.

خوبی این کتاب‌ها همین فیلماشونه. وقتی فیلم رو می‌بینیم، درک موقعیت‌ها و رخدادهای کتاب چند برابر راحت میشه برامون.

13 پسندیده

مرسی پری جان بابت راهنمایی حتما فیلمشو نگا میکنم :heart:

8 پسندیده

سلام.
عصر بارانی همگی به خیر

این چند روز سرگرم خوندن یکی دیگه از کتابای سطح بندی شده پیشرفته بودم…کتابی با مدت زمان 3ساعت و نیم و دایره واژگان 81 درصد…با لهجه آمریکایی
این بار شخصی است/ This Time it’s Personal

داستان این کتاب در منهتن نیویورک اتفاق افتاده و در مورد یه کارگاه خصوصی/private detective به نام Net هست. از قضا برادر منشی این کارآگاه، بعد از اینکه به شدت زخمی و ناهشیار هست تو ماشین پیدا می شه و به قتل فردی روسی متهم میشه…البته به خاطر ضربه ای که به سرش خورده دچار فراموشی شده و…کارآگاه بنا به وظیفه ش و همه لطفی که منشی در طول دوران کاریش براش داشته، اینبار این مورد رو شخصی می دونه و تمام تلاشش رو می کنه که برادر منشی ش رو از اتهام وارده تبریه کنه.

این داستان از قول اول شخص (کارآگاه Net) و از دید اون روایت شده.

داستان قشنگ و اصطلاحات خوب و عامیانه ای توش به کار رفته. راوی و متن خوبی هم داره.

امیدوارم شما هم از مطالعه کتاب های منتخب تون لذت ببرید. :palm_tree:

15 پسندیده

سلام دوستان.
امیدوارم ایام به کامتون باشه.
کتاب دراکولا رو به تازگی شروع کردم و یک فصل ازشو خوندم.

در لینک زیر هم این کتاب معرفی شده:
♦ معرفی کتاب های زیبوک: Dracula by Bram Stoker (دراکولا)

15 پسندیده

سلام دوستان
کتاب جین ایر در کتابهای سطح بندی پیشرفته رو تا فصل پنج خوندم ولی فایل صوتی کیفیت خیلی پایینه تو ذوقم خورد :persevere:
اصلا دوست ندارم کتاب های سطح بندی شده رو بخونم شیطونه میگه همون کارخانه شکلات سازی بخونم :grin:
لطفاً کتابهای سطح بندی شده خوندید و خوشتون اومده رو به من معرفی کنید
ممنونم دوستان

11 پسندیده

سلام سپیده جان
چرا دوست نداری؟ :grin:

10 پسندیده

سلام فاطمه جونم خوبی ؟
دست رو دلم نزار که خونِ :upside_down_face:
کلی کتاب های سطح بندی شده رو دانلود کردم، اصلا خوشم نیومد اصلا از کتابخوانی زده شدم :sob:

8 پسندیده

سلام به روی ماهت. بله ممنونم :heart_eyes:

کتابای سطح بندی شده خیلی خوبن ولی. من خودم الان پشیمونم چرا اوایل از سطح بندی شده استارت نزدم. چون پله پله میری جلو و همون موقع کلی نکته یاد میگیری
حالا پیش اومده دیگه مهم نیست :grin:
الان پیشنهاد میکنم ی کتاب جذاب بخونی تا بشوره ببره :joy:
بدبیاری ها رو خوندی تو؟ میخوای ی نگاه بنداز ببین چطوره

10 پسندیده

نه نخوندم، حتما نگاهی میندازم اگر برام راحت بود ادامه اش میدم :rose:

کتاباش خوبن اما تو زبانشناس نمی‌دونم چرا یا متنش ناقصه یا صوتش ناجوره :triumph:
این شد طرفش نمی‌رم خیال خودمو راحت کنم :grin:

7 پسندیده

@pari
@fdoosti

مربیان عزیز
یه راهنمایی لازم دارم
این کتاب سرگذشت نارنیا چند تا فصل باهم هستش یعنی از فصل یک تا پنج.
بنظر شما این کتاب سخته برام؟ :thinking:
خواستم بدبیاری دانلود کنم ولی حجم اینترنتم کافی نیست :grin:

11 پسندیده

چه سوال سختی :grin:
الان اینی که زده ۸۰ درصد لغاتیه که میدونی یا هنوز نخوندی؟
من این کتاب رو نخوندم ولی اگه بالای ۸۵ رو بلدی استارتشو بزن. اگه فیلمش رو دیدی فکر میکنم ی بگ گراند تو ذهنت باشه که راحت تر درکش کنی

9 پسندیده

آخه چرا یه جوون باید نگران حجم اینترنتش باشه :rage: ای روزگار

ظاهرا درصد لغات خوبی داری. بالاخره باید یک کتاب سطح بالا رو شروع کنی. هرچند شاید وقت بیشتری ازت بگیره ولی خب این روزا که تو خونه‌ایم می‌تونه فرصت خوبی باشه تا خودمون رو به چالش بکشیم. استارتو بزن و از خوندنش لذت ببر. منتظر گزارش‌هات هستم :blush:

9 پسندیده

هنوز نخوندم :joy:

آره بچه بودم دیدمش ولی خیلی یادم نیست :grin: پس این کتاب میخونم ببینم تا کجا پیش میرم

من یه ورژن خسیس هستم :joy:

از فردا شروعش میکنم و نتیجه رو میگم.

9 پسندیده

من کتابخوانی رو با بدبیاری ها شروع کردم با اینکه درصد لغاتم خوب بود ولی خیلی طول کشید تا تموم بشه.
همش به خودم میگفتم اگه هر کتابی بخواد ازم انقدر زمان و انرژی بگیره که من نمیتونم ادامه بدم، وسط های کتاب از خودم ناامید شده بودم حتی حس کردم اونجوری که باید ساختارها و لغت ها رو خوب درک نکردم بعد دوباره برگشتم از اول کتابو خوندم :woman_facepalming:
اما واقعا لازم نبود بعد از یه مدت متوجه شدم تو گسترده خوانی لغت ها و ساختارها مدام تکرار میشن و ما میتونیم تثبیتشون کنیم.
خلاصه این کتابو بالاخره تمومش کردم :joy:
بعد از اون تو کتاب های بعدی مطالعه ام خیلی سرعت خوبی داشت
این وسطا دو سه تا کتاب سطح بندی شده هم خوندم ولی چون خیلی خلاصه شده هست جذابیت داستان از بین رفته از طرفی بیشتر وقتا راوی های خوبی هم نداره
من به کسایی که میخوان کتابخوانی رو شروع کنن میگم از کتب سطح بندی شروع کنید بعد از یه مدت برید سراغ کتاب های متن اصلی و مجموعه و …
ولی شما اصلا نگران نباش از پسش برمیای، ممکنه کتاب اول برات زمان بر و چالشی باشه ولی مطمئن باش کتاب های بعدی برات آسون تر میشه.
گفتم تجربه ام رو بگم شاید بقیه هم برای کتاب های اولشون این مشکل رو داشته باشن
موفق باشی :kissing_heart: @sepide-str

15 پسندیده

منم تا اونجاش یادمه که میرفتن تو کمد :joy::joy::joy:

خیلی هم عالی
ببینم چه میکنه این دختر :v::clap::clap:

8 پسندیده

این است سخن بزرگان :clap::clap:

10 پسندیده

:sweat_smile: :sweat_smile:
فدای فاطمه بانو

7 پسندیده