چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

خیلی هم عالی :grin:
بریم که درب جدیدی رو به روی خودمون بگشاییم
پیشنهاد میکنم درس دوم رو بخونید : ساوان اکتسابی

و اگه وقت میکنید و برنامتون اجازه داد بیایید با هم دروس رو تعیین و مطالعه کنیم
آخر هر درس هم توی تالار لتس تاک بذاریم و نظرمون رو بگیم در موردش
و همون کاری که پری خانم کردن @pari رو میشه انجام داد ( نوشتن اصطلاحاتش )
توی انکی هم میشه قرار داد

سلف تاک هم اگه کار مکالمه رو میکنه خیلی خوبه
چون همیشه نمیشه مکالمه داشت

8 پسندیده

عه پیامتونو دیر دیدم درس امیدت رو از دست نده رو شروع کردم :sweat_smile:
البته طوری نیست. میریم برا درس دوم همون ساوان اکتسابی :ok_hand:

موافقم :blush:
پس اگه برنامه ریزی کردین به منم بی زحمت اطلاع بدین. منم تا عصر ایده ی خودمو بهتون میگم

اینم موافقم زیاد :grin::blush:

اره اینم کار خوبیه

کار مکالمه رو که نمیکنه ولی اگه آدم به خودش متعهد باشه و انجامش بده اثر خودش رو قطعا داره

10 پسندیده

سلام . ممنون
این به نظرم خیلی جالب اومد
و چندتا فیلم هم در موردش میشه دید :joy:

بله چشم

خیلی هم عالی . منتظرم :blush::rose:

خوبه دیگه :grin::ok_hand:

7 پسندیده

مرسی از شما :cherry_blossom::cherry_blossom:
به امید موفقیت :v::v:

7 پسندیده

سلام دوستان
تا قانون دوم مطالعه کردم
کتاب سنگینیه و چشم رو کاملا به حقایق باز میکنه (بعضا حقایق تلخ) :slightly_smiling_face:

14 پسندیده

من خودم این‌ کارا رو نمی‌کنم. چون میدونم بالاخره هی یادم میرن :joy: شما اگه میدونید این کار جواب میده انجام بدید. ولی اگه بتونید یه داستان چند خطی با اون اصطلاحات بسازید عالی میشه. البته اگه کار تیمی انجام بدیم فوق‌العاده‌ست. من خیلی جلو رفتم ولی پابه‌پای شما برا فعالسازی اصطلاحات میام. چون هیچ ضرری تو این نمی‌بینم که درس‌های مگا رو بازم بخونم. اصلا من از این درس‌ها سیر نمیشم. فقط این بخش رو اختصاص بدیم به گفتگو. چون درس اصلی خیلی جذاب نیست برا این کار و ظرفیت لازم رو برا داستان‌سازی نداره.

دقیقا کاری که من انجام میدم.

حالا قرار نیست همه‌ی اینارو فعال کنید ها. من از کل هری پاتر ده اصطلاح رو فعال نکردم :joy:

خوب این زیرخاکی‌ها رو پیدا میکنی ها. بیا بریم دنبال گنج :rofl:

از این تایم استفاده کنید چون وقتی به سر اومد دیگه به اون حالت قبلی برنمی‌گردید.
الان دو روزه از کتاب خوندن دور شدم. اگه به یه هفته بکشه دیگه فاتحه‌شو خوندم. نباید بذاریم به این ورطه بیفتیم.

زنجیره‌ی یک ساعته بساز و متعهد شو بهش. صبح‌ها نیم ساعت زودتر بیدار شو و این نیم ساعت رو بذار برا کتابخونی. نیم ساعت بعدی هم در طور روز حتما گیر میاری. من اینو تجربه کردم و بازدهی همچین سیکلی خیلی بالاتر بوده از سیکل عادی.

با داستان خوانی به این امر به صورت ناخودآگاه دست پیدا می‌کنید طوری که حتی خودتون متوجه نمی‌شید. وقتی شروع به حرف زدن می‌کنید گرامرهای درست خودبخود ظاهر میشن و شگفت‌زده‌تون می‌کنن.

اگه مرتب و زیاد انجام بشه، در دراز مدت مقداریشو پوشش میده.

سلام آقا فرزاد.

من امروز خیلی درگیر بودم. تا عصر قانون ۲ رو میخونم و در ادامه‌ی اون پست قبلی نکاتش رو میذارم. اگه شما هم نکته‌ای مد نظر تونه لطفا بیان کنید.

12 پسندیده

سلام دوستان عزیزم :hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip:ظهربارونیتون پر از ترنم :sunflower::sunflower::hibiscus::rose::bouquet::rosette::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose:

پرنده ی خوشبختی و دیگر داستانهای پندآموز :dove::dove:

گربه سیاه :cat::cat:

جواهرآبی :gem::gem::ring::ring:

:revolving_hearts::rose:۱۴دیماه۹۸ :revolving_hearts::rose:

10 پسندیده

سلام میترا بانو

ماشالا هر فصل رو سه بار گوش می‌دید. :+1: :clap:

7 پسندیده

سلام . ممنونم . خیلی هم عالی
خانم دوستی هم میخوان مشارکت کنن
کلا مطالعه گروهی خیلی جواب میده

بله درسته و اصلا لازم هم نیست چون مکالمه فعالانه و زمان ها خودش این قسمت رو پوشش میده

بله . متوجهم :joy:
کلا همون فهم اصطلاحاتم بره بالا کافیه
برای حرف زدن سلیس و روان و در حد خیلی عالی ، همین تعداد کلمات و گرامری که بلدم کفایت میکنه
البته کفایت کردن با این که واقعا سلیس باشی فرق داره😂

بله . حتما
خودمم احساس میکنم که بعد از عید اینطوری وقت و انرژی نداشته باشم برا زبان

کتاب داستان و گسترده خوانی ؟

9 پسندیده

سلام به روی ماهتون عزیزم :rose::bouquet::tulip::sunflower::hibiscus::rose::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:
بله برای اینکه متن رو نمیبینم بخاطر ذهن ترجمه گرام برای همین شنیداریم رو تقویت میکنم دوره های بعدی بر میگردم متن رو نگاه میکنم هرچند صوت و متن گاهی ایراد داره :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus:

6 پسندیده

پیمان معادی رو رد کردی دیگه خیالت راحت :joy: اونقد که گفتین فیلمشو دانلود کردم ببینم چطور حرف میزنه :grimacing:

بله. بعضی‌ها شاید فکر کنن تاثیری در این حد نداره ولی من میگم داره. الان نسبت به قبل اشتباهات گرامریم خیلی کم شده. حتی ضمایر مذکر و مونث رو دیگه قاطی نمی‌کنم به ا‌ون صورت.

خیلی هم عالی. برای دروس اصلی که کار می‌کنید، کم کم باید منتظر وویس باشیم ازتون

8 پسندیده

فدای مهر و توجهتون نازنیین بانوی دوستداشتنی :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts: :rose::cherry_blossom::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::bouquet::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus:حتما عزیزم :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::sunflower::hibiscus::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

7 پسندیده

من ی چیزایی تو ذهنمه. حالا ی استارت بزنیم ببینیم چطوره روند داستان ها

مرسی غیر مستقیم و مستقیم بهمون انرژی استارت میدین :hugs:

خانم ما خودمون گنجیم :relieved::relieved:
ستاد خودشیفتگان :joy:

اینم منِ جدید :grin::point_down:

اگه شبا زودتر خوابم ببره میتونم عملیش کنم و واقعا دوست دارم اتفاق بیوفته

این سحر خیزی جدی اسرار درش نهفتست :ok_hand::ok_hand:

اره درسته و خیلی هم ساده تر میشه انجامش

9 پسندیده

خیالم راحت شد :joy:

حیف حجم اینترنت :joy:
توی گوگل سرچ میکردین یه تیکشو آنلاین می دیدین

خب خیلی هم عالی :grin:

8 پسندیده

باریکلا.

یعنی از لهجه‌ت مشخص بود :joy: که از اون آبی کمرنگا راضی نیستی و با خودت میگفتی این فاطمه نیست و اومدی و زنجیره‌ی فاطمه‌ای درست کردی. پیش به سوی زنجیره‌ی ۵۰ روزه. (اهداف کوتاه مدت خود منجر به رسیدن به اهداف بلند مدت (۵۰۰ روزه) میشه).

ای بر منکرش … :stuck_out_tongue_winking_eye:

مشتاق شنیدنم.

یعنی اینقد فیلمش بده؟ اگه بده که نبینم

8 پسندیده

فیلم جدیده رو که با رایان رینولدز بازی کرده ؟
نه خیلی هم بد نیست
فیلم اکشن و پر خرج ، مناسب برای یه بار دیدن در بیکاری همراه با پاپ کورن
ببینید هر جا خسته کننده شد ، بزنید بره جلو
چون داستان خاصی نداره

8 پسندیده

ها همین. برا زبان‌آموزی هم چیزی نداره؟ :face_with_raised_eyebrow:

حداقل باید یک هدف رو برآورده کنه. :grimacing:

8 پسندیده

سلام پری خانوم

بسیار عالی :slightly_smiling_face:

این کتاب کاملا Frank حرفاشو میزنه، اما از این به بعد هر قانونی رو که خوندم چکیده اش رو همراهش مینویسم

10 پسندیده

تا حدودی دیالوگ هم داره :grin:
بد نیست در کل اگه وقت اضافی داشتید
برای زبان آموزی گزینه های مناسب تری هست
مثلا hitmans bodyguard فیلم بهتریه که رایان رینولدز و ساموئل ال جکسون بازی کردن
هم از نظر اکشن ، هم کمدی و هم دیالوگ

یا یه فیلم هم الان به ذهنم رسید که خیلی خاص و جالبه ، البته اونم کمدیه و جنایی تا حدودی
فیلم a simple favor

11 پسندیده

The Hangover رو هم اگه ندیدید ببینید
روده بر میشید از خنده

10 پسندیده