تلفظ این جمله رو لطفا راهنماییم کنید

You’ll notice it’s a little different.Here’s Mike
من هر چقد به تلفظ بخش اول گوش میدم نمیتونم متوجه کلمه you’ll بشم

حتی سرعت رو هم خیلی کم کردم ولی چیزی که من میفهمم اینه که میگه i dont know انگاری :neutral_face:

نکته خاصی داره دوستان؟ میشه شما هم این بخش رو گوش بدین و بگید ک مث من میشنوید یا من اشتباه دارم میشنوم

این تاپیک مربوط به داستان« مایک آشپز است » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « نیمچه داستان‌ها »

7 پسندیده

سلام . این کلمه ی you’ll در واقع همون you will هست که این طوری تلفظ میشه
من گوش دادم و متوجه شدم ولی با توجه به کیفیت صوت این دوره که خیلی بالا نیست ، طبیعیه که براتون مشکل باشه
در کل شنیدن 'll گاهی اوقات خیلی مشکله
صدایی که داره مثل « اُل » هست که وقتی به کلمه ی قبلی متصل میشه ، شنیدنش سخت میشه
اینا رو با شنیدن زیاد میتونید تشخیص بدید و همچنین وقتی که ساختار جملات براتون کاملا جا افتاد ، اگه شک کنید شنیدید یا نه ، با تسلط به ساختار ها تشخیصش براتون سخت نیست

ولی همون طور که گفتم بعضی وقتا سخته شنیدنش
مثلا فرض کنید اسم طرف مایکل باشه و گوینده هم در مورد مایکل سریع حرف بزنه :grin:
Michael 'll want to go to school

توی جمله ی بالا اگه 'll رو هم نشنیدین ، چون wants نیومده پس میشه حدس زد که ساختار آینده هست

7 پسندیده

من اسپیکر گوشیم کیفیتش بده وگرنه براتون ضبط میکردم.‌ تو گوگل ترانزلیت بزنید تلفظ درستشو بشنوید.

5 پسندیده

Michael’s gonna wanna go to school

این فک کنم بهتر باشه برای این جمله
گرچه اولی هم به عنوان مثال قابل قبوله :joy:

4 پسندیده

ممنونم از توضیحتون
راستش ساختار جمله رو میدونستم که you will هست ولی فک کنم بالای 30 بار گوش دادم ولی باز هم متوجه نشدم :expressionless:
یجورایی به گوشام شک کردم :neutral_face: اخه هر چقد بیشتر گوشش میدم بیشتر گیج میشم
و بیشتر این جمله i dont know رو میفهمم
به هر حال بازمم ممنونم بخاطر راهنماییتون :rose:

4 پسندیده

اره اونجا میزنم تلفظ درستش رو میفهمم ولی خود راوی درس که میگه اصلا اصلا متوجهش نمیشم جالل اینجاس هر چقدم بیشتر گوشش میدم بیشتر گیج میشم :no_mouth:

5 پسندیده

من الان گوش دادم داستان رو. اونجا استیو یه and میگه که توی متن نیومده‌.

And you’ll notice

4 پسندیده

یعنی عااااشقتوووونم پری خانوم :heart_eyes: :heart_eyes:
یعنی نمیدونید چه درگیری داشتم با این قسمت هنوزم داشتم گوشش میدادم :smile:
الان که گفتین قبلش کلمه and هست فهمیدم
من کلمه and رو میشنیدم i ولی الان واضح شد
آخیش یعنی خدا خیرتون بده منم حساااااس!!! ممنونم نجاتم دادین :heart_eyes:

5 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم. :blush:

منم خودم حساسم :grimacing: همین حساسیت باعث برم ببینم چه خبره. گفتم حتما یه چیزی هست که شما اینطور میشنوین :joy:

4 پسندیده

خدا رو شکر :smiley: البته حساسیت زیادی خوب نیس ک متاسفانه من این حساسیت ها رو دارم و خیلی هم اذیت میشم :woman_facepalming:
البته اینجا بجا بود بازم ممنون ک پیگیر شدین :wink:

5 پسندیده