روزی 5دقیقه وقت بذار کلی کلمه یاد بگیر!

سلام دوستان
امروز میخوام یه اپلیکیش رو معرفی کنم برای یادگیری کلمات خیلی مهم که معمولا تو متن نمیبینیمشون ولی وقتی بخوایم در مورد ساده ترین مسائل حرف بزنیم بهشون نیاز داریم
این اپلیکیشن اسمش drops هستش و در سال 2018 برترین اپلیکیشن گوگل پلی انتخاب شد. رایگانه و پرداخت داخل برنامه ای داره(که زیاد مهم نیست!) و 31 زبان رو پشتیبانی میکنه
محیط خیلی ساده ای داره و کار کردن باهاش خیلی سادست و در واقع شما بازی میکنید و در کنار بازی کردنتون کلی کلمات مفید مثل خیلی از میوه هایی که بلد نیستین یا اشیای اطرافتون یا کل چیز دیگرو یاد میگیرین
برنامه به این صورته که موضوع مورد علاقتون رو انتخاب میکنید(مثلا من از اولین موضوعش شروع کردم و میخوام تا تهش برم!) بعد برنامه واستون کلمه نشون میده که شامل یه شکله و صوتش و نوشتارش
بعد اگه کلمه رو نمیدونید و میخواید یادبگیرین میکشینش پایین و اگه میدونین و نیازی ندارین هم میکشینش بالا
بعد برنامه همینجور میره جلو و به شکل های مختلف و روش های مختلف کلمه رو به شما یاد میده
که اگه خودتون با برنامه کار کنید همه چیزش دستتون میاد

مزایای این برنامه:
1- خیلی محیط کار ساده ای داره و کار کردن باهاش خیلی راحته
2- برنامه به شما اجازه میده هر ده ساعت فقط پنج دقیقه باهاش کار کنید و به همین خاطر خیلی راحت میتونید تو برنامتون جاش بدین
3- هر کلمه ای رو که آموزش میده شامل شکل، نوشتار، و تلفظ هستش که خیلی خوبه(هم میبینید کلمه رو و هم املاش رو یاد میگیرین با تمرین هایی که میده و هم تلفظ درستش رو)
4- برنامه رایگانه و فقط اگه بخواین بیشتر از پنج دقیقه باهاش کار کنید نیازه که بخرینش که به نظر من نیازی نیست و بیشتر خوبی این برنامه واسه اینکه روزانه حداکثر فقط 10دقیقه باهاش کار کنی
5- یه قسمتی داره که میتونید لیست کلماتی رو که تا الان یاد گرفتین رو ببینید و مرورشون کنید و حتی دستکاریشون کنید
6- یه قسمت دیگه هم داره که کلماتی که واستون سخت بوده رو میتوندی باهاش مرور کنید که وقتی باز میشه که تعداد کلماتی که بلدین از یه حدی بگذره
7- هم دارای نسخه ی اندرویده هم ios

معایب این برنامه:
1- کلمات رو در قالب عبارت یاد نمیده و فقط خود کلمه هستش
2- رو مخ بودن پیام هاش برای خرید برنامه که وقتی پنج دقیقت تموم شد میاد و میگه بخر که شما میتونید بزنید بره
3- برخی از کلماتش مربوط به فرهنگ ما نیست مثل بعضی از غذاهاش و … که ما نداریمشون که اونا رو هم اگه دوست ندارین یاد بگیرین میشه بکشینشون بالا تا وارد پروسه ی یادگیری نشه

جمع بندی:
مزایا و معایبش رو در کنار هم بذاریم میبینیم که که برنامه ی خیلی خوبیه و میشه باهاش کلی کلمه یاد گرفت که ما هر روز باهاشون سروکار داریم ولی تو متن ها نمیبینمشون و وقتی هم بخوایم حرف بزنیم به اون کلمات که میرسیم فارسیشون رو میگیم!
30 روزه که دارم از این اپلیکیشن استفاده میکنم که هم سرگرم کنندست و هم کلی کلمه یاد گرفتم. با اینکه سیستم آموزش کلمش با سیستم یادگیری کلمه ی ما زبان شناسیا (یادگیری کلمه در جمله) متفاوته ولی باهاش کار میکنم چون تقریبا تمام کلمات اسم هستن و نیازی به جمله ندارن به نظرم. پس به امتحان کردنش می ارزه. راستی برنامه نویس های وطنی هم یه برنامه کپی همین درست کردن و اسمش رو گذاشتن هلو(peach) که اونو هم میتونید از بازار دانلود کنید!
امیدوارم این پست براتون مفید بوده باشه :pray:

دانلود اپلیکیشن drops از بازار
دانلود اپلیکیشن drops از گوگل پلی
دانلود اپلیکیشن drops از اپ استور(ios)

36 پسندیده

Wow

من دانلودش کردم البته هلو ملو رو نه :laughing::peach:
ورژن اصلیشو :face_with_raised_eyebrow::+1:
مرسی آقا فیروز بابت معرّفی :rose:

14 پسندیده

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

خواهش میکنم
امیدوارم مفید باشه :pray:

12 پسندیده

برنامه ماندلی هم همین مدلیه، و اتفاقا کلمه رو داخل عبارت یاد میده و حتی ازت میخواد که عبارت فارسی رو به انگلیسی تبدیل کنید و بالعکس، حتی مرور هفتگی و ماهیانه داره و کمی گرامرزبان ها رو هم می پوشونه، ولی من بعد یه مدت از این ۵دقیقه ای بودن کلافه شدم، ادم گاهی تایمش بیشتره میخواد استفاده کن اما حق انتخاب نداره

10 پسندیده

من هم نصب کردم همین حالا

8 پسندیده

ممنون بابت معرفیتون
نصبش میکنم حتما و با این نرم افزار مقایسش میکنم

:ok_hand:

7 پسندیده

ماندلی خودت تعین سطح میکنی مثلا بزنی ساده خودش اکثر کلمات جمله رو برات میاره ولی بزنی پیشرفته یه جمله فارسی میده خودت باید کامل انگلیسی اش کنی و اگه اشتباه داشته باشی بهت میگه، موفق باشید

9 پسندیده

سلام
تشکر بابت recommend
@firo744

Ladies and gentlemen
نسخه پرمیوم

12 پسندیده

با عرض سلام و خسته نباشید @firo744
برنامه‌ای که معرفی کردی فوق العادست .:+1:t2:
تشکر فراوان . درود بر تو .:clap:t2:
کمک بسیاری در افزایش دایره لغات می‌کند .:ok_hand:t2:
مخصوصاً نسخه پرمیوم که همه قابلیت‌ها قابل استفاده می‌باشد .

9 پسندیده

خواهش میکنم
امیدوارم مفید باشه برات

راستی چون من ایفون دارم و نمیتونم از نسخه های هک شده استفاده کنم اصلا حواسم به اندروید نبود که نسخه ی هک شده ی پرمیوم رو بذارم
ممنون بابت قرار دادن نسخه ی پرمیوم
دوستانی که از محدودیت 5دقیقه ایش ناراضی اند میتونن از این نسخش استفاده کنند کاملا کرک شده و همه چیز در دسترس قرار داره

هر چند پیشنهاد میکنم که از این برنامه زیاد استفاده نکنید و در حد همون ده دقیقه در روز کافیه
بیشتر وقتتون رو رو منابع اصلی بذارین چون با اونا سرعت پیشرفتتون خیلیی بیشتر خواهد بود

9 پسندیده

بله صد البته که مفید خواهد بود .

خواهش می‌کنم ، من اکثر برنامه‌ها و بازی‌ها را از این سایت دانلود و نصب می‌کنم . خواستم زبان‌آموزها هم استفاده ببرند .

من امروز برنامه را نصب کردم و ده تا بیست دقیقه در روز استفاده خواهم کرد.
محدودیت فقط پنج دقیقه نیست بلکه قفل بودن بعضی از بخش‌ها (لغات) است که در نسخه پرمیوم همه قابلیت‌ها قابل اجرا خواهد بود .

9 پسندیده

اون قفل بودن ها به این صورت نیست که شما نتونید ازشون استفاده کنید بلکه به این صورته که باید اول مرحله ی اولش رو کامل کنید تا براتون باز بشه
و یه نکته هم که بگم بد نیست اینکه اگه شما برین تو تنظیماتش و سطح خودتون رو intermediate تعریف کنید بیشتر مراحل کامل باز میشه

7 پسندیده

سلام. منم شاید بعدا این برنامه رو نصب کنم اما من خودم مدتی است که نرم افزار .هلو. رو نصب کردم که ایرانی است و یه بارم تلوزیون خودمون نشونش داده! فک کنم اخبار شبکه یک بود. این برنامه هم خرید درون برنامه ای داره ولی میتونی روزانه به مدت پنج دقیقه رایگان استفاه کنی و اگر استفاده نکنی جمع میشه واسه بعد. بیشتر از این باید اشتراک بخری. کلا دوهزار تا کلمه داره. این رو هم امتخان کنید من که راضی ام . پنجاه هزار نفر از بازار دانلود شده و امتیازش 4/7 هستش.
:smiley:
اینم لینکش تو بازار
‏«هلو | آموزش زبان با بازی» را در بازار اندروید ببین:

7 پسندیده

همونطور که تو پست گفتم هلو نسخه ی کپی همین اپ هستش
در واقع دوستان برنامه نویس به معنای واقعی کلمه اپ اصلی رو کپی کردن و حتی ترتیب موضوع هارو هم عوض نکردن!
در کل هر دوتاش یکی ان و مهم اینکه به شما کمک کنه انگلیسی یاد بگیرین
موفق باشین :pray:

7 پسندیده

من حرفی که زدم از جانب سایتی که نسخه پرمیوم را منتشر کرده گفته بودم . نمی‌دونم چه‌جوری ازت تشکر کنم برنامه‌ای فوق‌العادست .

چون تازه برنامه را نصب کردم آشنایی کاملی ندارم اگر نکته‌ای بود دریغ نکنید .

8 پسندیده

ممنون ، من دارم نصبش می کنم

7 پسندیده

این نسخه کرکشه

7 پسندیده

امیدوارم مفید باشه :pray:

6 پسندیده

ماندلا که فقط درس های اول رایگان هست… بلقیس پولیه

6 پسندیده

ماندلی هم در حد روزی ۵دقیقه رایگانه، البته شاید سایت فارسی روید کرک شده اش رو داشته باشه

6 پسندیده