مدیریت زمان در یادگیری زبان

images
با سلام خدمت دوستان گل زبانشناسی :star_struck: :sunglasses: :rose: :bouquet: :hibiscus: :blossom:
ن تنها من بلکه بعضی از دوستان نیز این مشکل رو دارن.
و اما مشکل: مدیریت زمان
راستش بطور مثال خود من دانش اموز پایه یازدهم تجربی هستم و با توجه به خیل وحشتناک دروس هستم. سطح زبانم هم درحد متوسط رو به بالایی هست و در حال مطالعه دوره داستان های واقعی زبانشناس هستم.
ولی خب، به شدت برای این مبحث زمان کم میارم. مخصوصا که ما هر هفته بدون استثنا دو سه تا امتحان داریم هر دفعه که سعی میکنم با این زنجیه زبانشناس انگیزه بگیرم و قطعش نکنم، هر هفته 0 میشه و همون آش و همون کاسه.

و با توجه به این که در تالار میبینم که بعضی ها روزی 5 ، 6 ساعت و حتی بیشتر میخونن ، میخوام بدونم چطوری میشه اخه همچین چیزی؟؟؟ :thinking: :thinking: :thinking: :thinking:

مثلا چند نفری هم هستن که درسا شون رو هم تموم کردن و شاغل هستن و با این همه مشکلاتی که حتما دارن، بازم روزی حداقل دو سه ساعت زبان کار میکنن.

همگی نظرتون رو بگید لطفا. :pray: :pray: :pray: :alarm_clock:

12 پسندیده

سلام
راستش من مشکلم کمبود زمان نیست بلکه کمبود حوصله است! من هم میخوام بدونم این افراد که فرمودین روزی چند ساعت تمرین میکنند، اصلا به چه شکلی این کارو میکنند؟ این شش ساعت رو به چند بخش تقسیم میکنند و آیا با تمرکز کامل تمرین میکنند.
من معمولا بیش از یک ساعت نمیتونم تمرین کنم اونم با حوصله و تمرکز کم و تیکه تیکه. آخه مشکل استرس و تمرکز دارم.

لطفا یه نفر در این باره من رو راهنایی بفرماید. اینکه چجوری استرس رو از بین ببریم و تمرکز کنیم.

13 پسندیده

دوتا چیز من خیلی دوست دارم بهش پایبند باشم
یکی آهسته ولی پیوسته
دومیشم یا کاری نکنم یا اگه انجامش میدم همه تمرکزم رو کارم باشه

13 پسندیده

سلام

شما که امتحان دارید به زمان خوندنِ زبان فکر نکنید فعلا تمرکزتون روی امتحانات باشه.
یک ربع برای شما که امتحان دارید عالیه بعد از امتحانات زمانتون رو بیشتر کنید
اینکه میگید زنجیره اتون قطع میشه تنظیمات زبانشناس رو روی یک ربع بزارید حداقل دیگه یک ربع رو زبان بخونید.

هدف اون شخص جوریه که باید بیشتر از پنج، شش ساعت زبان بخونه.

از زمانهای مرده استفاده میکنند.
خودتون رو با کسی مقایسه نکنید فقط به هدفتون فکر کنید و ببینید چقدر میتونید براش زمان در نظر بگیرید.
من با زبانشناس یکساعت یا دوساعت کار میکنم ولی خارج از زبانشناس بیشتر از ده ساعت با زبان درگیرم.
فقط هرروز زبان بخونید حتی با ۱۵ دقیقه
موفق باشید :pray:

10 پسندیده

این مقاله حتما بخونید برای من که خیلی مفید بود :ok_hand:
« موفقیت یعنی مقایسه نکردن خودمان با دیگران »

6 پسندیده

شما رو هم به این لینک دعوت میدم

من با پیاده روی، اهنگ، فضای سبز استرسم کم میشه و کلی انرژی ام برمیگرده
تلویزیون رو از زندگیم حذف کردم

9 پسندیده

سلام
زبان انگلیسی خیلی متفاوت از دروس دیگه هست و خودم همیشه به عنوان یه آنتراک بین کارای دیگه ام درنظر میگیرمش شما میتونید مطالعه زبانتون رو در چند بخش 15دقیقه ای انجام بدین.
بسته به اینکه دنبال چه مهارتی هستین که در زبان کسب کنید تمرینات متنوعی رو میتونید برای خودتون در نظر بگیرید.
مثلا برای قوی تر کردن مهارت شنیداریتون شما میتونید با چشم بسته به داستان گوش کنید و اینجوری هم به چشم هاتون استراحت بدین و هم با شنیدن به یه داستان کوتاه یکم تنوع در مطالعه تون ایجاد کنید.
یا یکی از آنتراک های 15دقیقه ای میتونه بازگویی یه داستان باشه با صدای بلند صداتون هم اگر ضبط کنید چه بهتر.
یا مثلا 15دقیقه در روز تلفظ کار کنید.
اگه در حال مطالعه داستانی هم هستید در پارت های 15 دقیقه ای در فاصله بین سایر دروستون انجام بدید.
بازم میگم بستگی داره دنبال کسب چه مهارتی در زبان باشید، بسته به اون میتونید کارهای مختلفی انجام بدید.
این 15دقیقه ها از صبح که بیدار میشید تا شب که میخوابید قطعا بین کارهای روزانه تون پیدا میشه.
یادگیری یه زبان جدید خیلی میتونه جالب باشه متفاوت از زیست و فیزیک و ادبیات و سایر دروستون باهاش برخورد کنید میتونه یه تفریح خیلی عالی باشه
موفق باشید

9 پسندیده

یاد یه داستانی افتادم که گفتم اینجا تعریف کنم شاید مفید باشه براتون.
یه معلم زبانی بود که خیلی اتفاقی تو اینترنت دیدم که داشت تعریف میکرد چطوری معلم زبان شد.
میگفت من قبلا راننده تاکسی بودم از صبح زود که رانندگی میکردم تا شب چندین بار پشت چراغ قرمز میموندم بعد به فکرم رسید که از این همه تایمی که پشت چراغ قرمز میمونم یه استفاده مفید بکنم و بعدش تصمیم میگیره زبان یاد بگیره.
برای چند سال اون پشت چراغ قرمز زبان خوند و همینطور در بقیه تایم های آزادش و در نهایت معلم زبان شد.
همین یه دقیقه یه دقیقه ها هم اگه درست استفاده بشن نتایج خوب با خودشون دارن.
این تایم های مرده در طول روز برای همه ماها پیدا میشه :wink:

10 پسندیده

بله حق با شمات . ممنون از کمک :pray: :thinking: :star_struck:

8 پسندیده

:ok_hand: :ok_hand: :ok_hand:
دقیقا قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود

7 پسندیده

دقیقا همینطوره. اون اقا عجب انگیزه ای داشته :star_struck: :star_struck:

7 پسندیده

درسه . ممنون از راهنمایی تون :rose: :thinking: :thinking:

6 پسندیده

این مشکلم در درجه دوم هستش. :sunglasses: :pray:

@aaaooo @sepide-str @anahitassff @sara-rbt

6 پسندیده

ممنون از آناهیتا جون بخاطر داستان زیبایی ک تعریف کرد
من خودم از اون دسته ادم هایی هستم ک خیلی انتظار بالایی از خودم دارم(کمالگرایی) حالا نه فقط تو بحث یادگیری زبان بلکه توی هر مهارتی دوست دارم بهترین باشم و اون کار رو عالی انجام بدم
البته انصافا وارد هر کاری شدم بخاطر سختگیر ی های اولیم خوب پیش رفتم ولی متاسفانه نیمه های راه ول کردم و یا اصن بخاطر ویژگی کمال گرای اون کار رو شروع نکردم و یا اگه شروع کردم بخاطر اینکه یه جاهایی نتونستم اونجوری ک باید وقت بزارم کلا کنار کشیدم
که همیشه هم داداشم بهم میگفت هر که همه جا هیچ جا :unamused:
که البته راستم میگفت
ولی الان به شدت سعی دارم با خودم مهربونتر باشم و انتظارم رو یکمی پایین بیارم ک حداقل به خواسته هایی ک دارم برسم
تو بحث یادگیری زبان هم همینجوره واقعا پیوسته و اهسته رفتن خیلی نتیجه بخش تر از زمانیه که بخوایم زمان زیادی بزاریم ولی در نهایت خسته بشیم
به قول دارن هاردی
انتخاب های کوچک+مداومت+زمان=تفاوت های بنیادین
بهدنظرم اگه کتاب اثر مرکب دارن هاردی رو نخوندین مطالعه کنید خیلی خوبه
برا من ک خیلی مفید بوده

9 پسندیده

درباره مشکل بی حوصلگی باید بگم که این اتفاقیه که زمان یادگیری یه زبان جدید میفته و طبیعیه دلیلش هم اینه که یک زبان جدید پر از الگوها، کلمه ها، تلفظ ها و خیلی چیزای دیگه ای هست که کاملا برای ذهن نامفهومه و زمان میبره ذهن بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه و گاهی ذهن شما از مطالعه کردنش خسته میشه.
راه حلش اینه که یه کاری کنید که از مطالعه کردنش لذت ببرید.
من خودم بارها تصمیم گرفتم زبان رو حرفه ای دنبال کنم و بارها خسته شدم وگذاشتمش کنار ولی اینبار وقتی با زبانشناس آشنا شدم و مقاله های مختلف خوندم فهمیدم باید یه راهی پیدا کنم که از مطالعه اش لذت ببرم.
اگه در حال مطالعه هستید حتما چیزی رو انتخاب کنید که شما رو جذب کنه. اگه قصد دارید مهارت صحبت کردن خودتون رو ارتقا بدین با سایه زدن با ضبط کردن صدای خودتون با بازگویی یه داستان یا اصن خودتون یه داستان درست کنید و جای شخصیت ها حرف بزنید یا با هر کار دیگه ای که دوست دارید خودتون رو سر ذوق بیارید.
من خودم بارها زبان رو ول کردم ولی این بار بدجوری مراقب خودم هستم :joy:
مثلا چند روز پیش دیدم حوصله ندارم زبان بخونم بعد با لغت های درس جدیدم یه داستان نوشتم صدامو ضبط کردم و کلی خندیدم و بعد گذاشتم تو تالار و کلی از بچه های گل تالار انرژی گرفتم بعد دوباره با انرژی مطالعه زبانمو ادامه دادم.
دوستان خیلی مراقب خودتون باشید بی حوصلگی پیش میاد یه کاری کنید که از مطالعه زبان لذت ببرید مطمئن باشید با لذت خوندن نتیجه اش چند برابر بیشتره :blush:

8 پسندیده

خواهش میکنم سارای عزیز :revolving_hearts: :revolving_hearts: :revolving_hearts:

4 پسندیده

آخه شما چطوری دلتون می یاد در مورد زبان انگلیسی بگید کم حوصله هستم؟؟؟
معمولاً کسایی که اشتراک زبان شناس رو خریداری کردند، حتماً به زبان انگلیسی علاقه دارند. آیا شما به اجبار زبان انگلیسی می خونید؟
من خودم یک ساعت فقط برای زنجیره یادگیری روزانه ام صرف می کنم. از اون به بعدش دیگه با خیال راحت یا با زبان شناس کار می کنم و یا پیج های زبان اینستاگرام، کانال های زبان تلگرام و یوتیوب رو می بینم و یا حتی منابع چاپی انگلیسی رو می خونم … زنگ تفریحم هم، گوش دادن به موسیقی انگلیسی، پادکست های انگیزشی انگلیسی، فیلم های انگلیسی و … است که توی موبایلم دارم.
یعنی یادگیری زبان رو برای خودم مفرح، متنوع و لذت بخش کردم.
در مورد زمان هم اینکه هر موقع که وقت کنم و تایم خالی داشته باشم، از زبان غافل نمی شم.
بیشتر هم یادگیرنده شنیداری هستم تا یادگیرنده دیداری. یعنی بیشتر از شنیدن زبان انگلیسی لذت می برم تا خوندن متون زبان انگلیسی. بعضی وقت ها یک ساعت بی وقفه به فایل های انگلیسی، گوش می کنم و همزمان با این گوش دادن، کارهای دیگه هم انجام می دم.

5 پسندیده

آره و هرچه قدر هم اشتراک قرون تر بشه انگیزه و حوصله آدم بیشتر میشه😂

5 پسندیده

البته انگیزه من ربطی به زبان شناس نداره. من تازه سی و چند روزه که دارم از زبان شناس استفاده می کنم.
قبلش که زبان شناسی در کار نبود، انگیزه ام همین قدر بالا بود.

4 پسندیده