چه موقع به جای in از on استفاده میکنیم

13 پسندیده

in به معنی داخل است و on به معنی بالا است

3 پسندیده

اینجا رو هم مطالعه کنید خیلی خوب موارد استفاده از in و on و at توضیح داده شده

9 پسندیده

سلام لطفا این مطلب را برای من بفرستید ممنون

3 پسندیده

سلام روی همون لینک بزنید مطالب براتون باز میشه و به صفحه مورد نظر وارد میشید
بفرمایید اینجا هم باز میفرستم
خومت شما

2 پسندیده

سلام ویدئو ها باز نمیشن

2 پسندیده

با گوشی وارد میشید؟
اگه با گوشی کار میکنید یکم طول میکشه برا همه همینجوره صبر کنید حتما باز میشه

2 پسندیده

بله با گوشی وارد میشوم ولی یک حالت مثل علامت فایل شکسته روش هست وباز نشد صبرم کردم.بازم سپاس بابت پاسخ به سوالم

3 پسندیده

الان خودمم نگاه کردم دیدم باز نمیشه نمیدونم مشکلش چیه اتفاقا من هم قبلا یه ویدیو دیگه میخواستم از همین دوستی ک این ویدئو رو گذاشته در مورد یه مطلب دیگه ببینم و همین مشکل وجود داشت.
اگه مشکلتون در رابطه با استفاده از این حروفه این توضیح دوستمون هم خیلی خوبه من کپی کردم براتون بفرماید

این دوتا جدول رو یاد بگیرید.خیلی خوب دسته بندی شده.فوق العاده کاربردیه.:ok_hand:
نمیدونم چطوری خلاصه این کلیپ رو بگم.چیزی که خودم متوجه شدم رو میگم:
اگه خواستیم درباره چیزی روی چیز دیگه ای صحبت کنیم از on استفاده میکنیم.مثل a book on that table.یعنی یک کتاب روی آن میز…همچنین برای اشیا و مکانهای دوبعدی که فقط یه سطح هستند هم از on استفاده میکنیم.مثل he lived on a farm.یعنی او در یک مزرعه زندگی میکرد.(چون مزرعه حجمی نداره.یه زمین مسطحه.دو بعدی هستش)
اگه خواستیم درباره چیزی داخل چیز دیگه ای صحبت کنیم از in استفاده میکنیم.مثل a TV in that box.یعنی یک تلویزیون داخل آن جعبه…همچنین برای اشیا و مکانهای سه بعدی از in استفاده میکنیم.مثل she was in her car.یعنی او در ماشینش بود.(چون ماشین حجم داره.سه بعدی هستش)
و در نهایت at در مواقعی استفاده میشه که بخواییم درباره چیزی مثل در،پنجره و غیره صحبت کنیم که حجمی ندارن و at به مکان اون در یا پنجره اشاره میکنه.مثل I am at the door.یعنی من دم در وایسادم :smile: (در رو نه میشه رفت داخلش،نه میشه رفت رو ش).از at برای party و work و کلمات اینچنینی هم استفاده میشه.که به محل اون فعالیت اشاره میکنه.مثل we will gather at the party. یعنی ما در مهمانی دور هم جمع خواهیم شد.

9 پسندیده

سلام ، ویدئوها باز نشدن ولی توضیح شما خیلی عالی بود
مرسی از توضیح کاملت سارا جان :tulip::tulip::tulip::blush:

4 پسندیده

خواهش میکنم عزبزم این پاسخ یکی از دوستان دیگه بود ک من کپیش کردم :rose: :blue_heart:

2 پسندیده

لطفا ویدئو ها رو برا من بفرستید باز نمیشه

3 پسندیده

سلام توضیحاتتون خیلی عالی بود. یاد گرفتم

3 پسندیده

اینا برای قبل بوده برای منم باز نمیشه و نمیدونم چه مشکلی داره

2 پسندیده