آموزش گرامر Want to + جمله با Want to

میتونین لطفا گرامر Want to رو توضیح بدین و چند جمله مثال با Want to بزنین؟

6 پسندیده

وقتی میخوایم این دو تا کلمه رو در فارسی معنی کنیم هر دو به معنای خواستن هستند ولی در انگلیسی مفهوم و کاربردشون تفاوت داره. وقتی از want استفاده میکنی فقط داری خواسته ات رو بیان میکنی ولی هنوز اقدام یا تصمیمی واسش نگرفتی.مثال
I want to learn english
اینجا میگی که میخوای انگلیسی یاد بگیری ولی فقط خواسته ات رو داری بیان میکنی و هنوز اقدامی نکردی ولی وقتی میخوای انگلیسی یاد بگیری و یه تصمیم هایی هم گرفتی، مثلا چندتا کتاب خریدی یا قراره کلاس ثبت نام کنی میتونی بگی
I’m going to learn english
به عبارتی want فقط داره خواسته رو بیان میکنه و going to یه قدم جلوتره

14 پسندیده

خیلی خوب توضیح دادین… متشکرم. البته در بعضی جاها، از willهم استفاده میکنن. البته دقیقا یادم نیست کدوم جمله بود؟ ولی همین موارد، باعث میشه اشتباه کنم.
متشکرم از راهنماییتون

4 پسندیده

I want move a apartment
درست نیست
I want to move into an apartment*

I want to
میخواهم

I’m going to
من قراره این کار رو بکنم / می‌کنم
I’m going to
نزدیک به will do هست مثلا فردا می‌کنم در مقابل فردا خواهم کرد

8 پسندیده

متوجه شدم. لطف کردین

3 پسندیده

@RandomEntertainment
سلام
خیلی خیلی مشتاقم که صحبت کردن شما رو به انگلیسی ببینم.
الان شما ساکن آمریکا هستید؟

6 پسندیده

بله ساکن امریکا ام. قبلا تلاش کردم پیش بدم تو این برنامه اما چند ساعت طول کشید نمیدونم چرا این برنامه نذاشت بیاد.
باش دوباره تلاش میکنم

8 پسندیده

Move to ینی اسباب کشی
An apartment درسته

و اصلا ربطی ب going to نداره ،زمان حال سادس ک دوتا عمل رو داره توضیح میده

و اینو بگم ک نیتوها معمولا خیلی گرامر رعایت نمیکنن
اما درست این جمله میشه
I wanna move to an apartment

5 پسندیده

مشتاقانه منتظرم :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

14 پسندیده

واااووو :clap::clap:چقدررر عالی چندساله مشغولید شما جسارتا؟؟از کی استارت زبان زدین؟؟ و چندوقته که رفتین آمریکا؟ :grin:
:grin: :sweat_smile:ببخشید فوضولم یکم :sweat_smile:

2 پسندیده

تو امریکا بدنیا اومدم. اینجا همیشه بوده‌ام. زبان قوی‌ و اصلی ام است. شاید اولا فقط فارسی صحبت میکردن با والدینم اما بعد آغاز تحصیل یواش یواش زبان افکارم به انگلیسی عوض شد. انگلیسی‌زبانم دیگه :joy: زندگی‌ام تو انگلیسیست و فارسی رو فقط برای حرف زدن با والدینم و بعضی خاله ها و عمو ها استفاده میکردم اما حالا شاید دو سال است که فارسی‌ام رو تقویت می‌کنم. قبلا خیلی ضعیف بود و فقط عامیانه صحبت میکردم با واژگان خیلی محدود

8 پسندیده

will
برای وقتی استفاده میشه ک شما ی تصمیم رو در لحظه میگیرین… مثلا با خواهرتون دعواتون میشه… ب مادرتون میگین…
I will talk her later
یا برای آینده نزدیک استفاده میشه…
want
وقتیه ک تو میخوای تصمیمش رو بگیری ولی هنوز فک نکردی ک چ کارایی رودر رابطه با اون انجام بدی…یا حالا ممکنه فقط ی تصمیم همینجوری باشه و عملی نشه…
will
برای وقتیه ک تصمیم رو میگیری و فک میکنی ک این کار رو مثلاشاید انجام بدی ولی هنوز اقدامی نکردی.درواقع want و will
توی این مورد درصد کمی با هم اختلاف دارن…
going to
برای وقتیه ک تصمیم رو از قبل گرفتی… یا حالا ی سری کار ها رو هم در رابطه با اون انجام دادی… یا مثلا برنامه ریزی کردی ک چ کارایی رو تو چ تایمی انجام بدی…

5 پسندیده

ممنون از همه دوستان… خیلی توضیحات خوب بود… :rose::rose::pray::pray:
البته باید مدام تمرین کنم تا یادم بمونه :wink:

1 پسندیده

به به آقا طارق، بالاخره صداتونا شنیدیم، این دفعه موفق شدین اینجا وویس بزارین :smiley::clap::clap:
خب حالا یه وویس هم از فارسی حرف زدنتون برامون بفرستین :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

10 پسندیده

خیلی عالی بودید :rose:
واقعا دوست داریم بیشتر بشنویم ازتون

@Farzad_Poodineh

ایشون صدای خودشون رو گذاشتن :heart_eyes:

5 پسندیده

:grin: چ با نمک حرف میزنین، افغانی و آمریکایی قاطیه، ولی خب همین ک میتونین با لهجه فارسی هم ارتباط برقرار کنین خیلی عالیه، موفق باشید :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

بسیار بسیار عالی خوشبختم داداش آمریکا خوش میگذره دیگه؟؟:sunglasses:من اگه یک روز زبانم تکمیل بشه میام قصدم آمریکاست اگه عمر بده خدا… چندسالتونه شما داداش؟

3 پسندیده

بسیار عالی
کاشکی از اونجایی که زندگی می‌کنید Vlog می گرفتید و بیشتر برامون توضیح می‌دادید. (البته اگه تمایل دارید)

ما هم در مقابل بهتون برای پیشرفت فارسی از هیچ کمکی دریغ نمی کردیم.

4 پسندیده