راه تقویت مهارت شنیداری

سلام
کسی میدونه چه راهی برای بهتر کردن مهارت شنیداری بهتره؟
من در ابتدا وقتی زبان انگلیسی رو میشنیدم اصلا هیچ درکی نداشتم و یا خیلی کم می فهمیدم که چی میگن. ولی از راه گوش کردن به پادکست اینطوری که ابتدا دوبار با دقت به پادکست گوش میدم و بعد دوباره پادکست رو پخش می کنم و روی متن پادکست هم نگاه می کنم و چیز هایی که فهمیدم رو با متن مقایسه میکنم و هر واژه ای که اشتباه فهمیده بودم رو مطابق با تلفظ اون لغت وقتی که در زنجیره سخن قرار می گیره یاد میگیرم و مهارت شنیداریم خیلی بهتر شد و فکر می کنم روش خیلی خوبیه ولی بسیار کسل کننده و وقت گیر(البته من باور دارم که باید برای این کار وقت گذاشت) و بعد از مدتی حوصله ادم سر میره.
به نظر شما این روش خوبیه؟ به نظر شما چه روشی برای بهتر کردن مهارت شنیداری بهتره؟

2 پسندیده

سلام
اگه لیسینینگ منظورتون هست
کتاب های مخصوص به تقویت لیسینینگ هست ک میتونید تهیه کنید و تمرین کنید (عکس یکیشو که در حد ساده هست و خودم استفادش میکنم رو میزارم)
حتی اگه نمیخوای کتاب بگیری میتونی به یه داستان گوش کنی و همزمان هرچی که میشنوی رو مو ب مو یادداشت کنی بعد با تکست اصلیش چک کنی
البته استادای حرفه ای که تو زبانشناس هست خیییلی بهتر میتونن راهنمایی کنن

6 پسندیده

هر چیزی یه روندی داره. شما باید اون روند رو طی کنید تا گوشتون به آوای انگلیسی آشنا بشه.
طبیعیه در ابتدا شنیدن سخته. چون گوش هنوز با آوا انگلیسی آشنا نیست.
واسه این کار باید زیاد گوش کنید. به منابع بسیار ساده گوش بدید و به مغز اجازه انطباق بدید.
یکم طول میکشه ولی به مرور که گوش میدید بعد یک یا دو ماه مغز آوا ها رو میشناسه و بهتر جملات رو متوجه میشید.
واسه منابع هم از من بپرسید بهترین منابع اینترنته. توش هر چی بخواید با هر سطحی که دوست داشته باشید موجوده میتونید برید و دانلود کنید و گوش بدید.
کتاب های درسی شنیداری رو من پیشنهاد نمیکنم.
تو همین زبانشناس خودمون منابع برای گوش دادن موجوده که سطح بندی هم دارن.
پس صبور باشید و به مغز اجازه بدید زبان جدید رو شناسایی کنه. مغز به قول استیو کافمن یه ماشینه یادگیری زبانه باید بهش وقت داد.

8 پسندیده

ممنون کامبیز جان فکر کنم همین طوری باشه و بانظرت موافقم فک نکنم کتاب زیاد برای افزایش سطح مهارت شنیداری خوب باشه به هرحال ممنون

3 پسندیده

کتاب صوتی همراه با متن اتفاقا خیلی هم مفیده
کاملترین منبع آموزش زبان کتاب داستان همراه با صوته به نظر من

4 پسندیده

کتاب معمولا با cdهمراهه
مخصوصا کتاب های لیسینینگ

2 پسندیده

منظور من کتاب های درسی textbook بودا
کتاب های صوتی نه
کتاب های داستان یا هر کتاب دیگه صوتی عالین
مثلا من عاشق صدای تونی رابینتز هستم و تمام سی دی هاشو دانلود کردم که خب سطحش خیلی سنگینه
مثلا بعضیا tactics for listening یه تکست بوکه که معرفی میشه واسه گوش دادن
من از اینا متنفرم چون ریتمشون واقعی نیست.
کتاب اگه با فایل صوتی باشه عالیه

3 پسندیده