10 تااز بهترین کارتون و انیمیشن ها برای تقویت یادگیری انگلیسی مبتدی-متوسط

10 تااز بهترین کارتون و انیمیشن ها برای تقویت یادگیری انگلیسی مبتدی-متوسط

آگوست 20, 2018آموزش اصولی انگلیسی مقدماتی۲۴ دیدگاه

کارتون ها و انیمیشن های مختلف، تاثیر قابل توجهی بر تقویت زبان انگلیسی دارند بشرطی که فقط بعنوان منبع مکمل استفاده شوند نه منبع اصلی. در این مطلب با کمک وب سایت ها و موسسات معتبر آموزش زبان بین المللی و نظرات کاربران در فضای مجازی، ۱۲ تا از بهترین کارتن ها و انیمیشن های تقویت یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم.

نکته مهم: دقت کنید که اگر می خواهید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، بسیاری از انیمیشن ها و کارتون های جدید به کار شما نخواهند آمد، زیرا پر از اصطلاحات غیرکاربردی و نامرسوم هستند و سرعت بالای فیلم ها و مکالمات، تنها شما را از یادگیری دلزده می کند. اگر به قصد یادگیری و تقویت زبان انگلیسی، کارتون یا انیمیشن می بینید، آنها را با دقت انتخاب کنید و اگر فقط برای سرگرمی می بینید، قضیه متفاوت خواهد بود.

حتما بخوانی

نکات مهم یادگیری زبان با کمک انیمیشن و کارتون:انیمیشن و کارتون های ساده تر و جذاب تر را انتخاب کنید: اگر کارتون ها و دیالوگ های آنها دشوار باشد، یادگیری شما با مشکل مواجه می شود زیرا به دلیل سرعت بالای صحبت، لغات و عبارات ناآشنا و عدم یادگیری، دلسرد خواهید شد. ضمن اینکه فیلم های سرگرم کننده تر یادگیری موثرتری دارند.جملات کوتاهی که می شنوید را یک بار تکرار کنید: این جملات معمولا بسیار پرکاربرد هستند و یادگیری آنها کمک زیادی در صحبت و مکالمه شما خواهد کرد و این جملات ماندگاری زیادی در ذهن دارند.هر کارتون یا انیمیشن را حداقل دو بار ببینید: بار اول با زیرنویس انگلیسی و بار دوم بدون زیرنویس تماشا کنید.ترجیحا یک دیکشنری داشته باشید: روی گوشی خود، یک دیکشنری آفلاین (پیشنهاد ما گوگل ترنسلیت آفلاین) نصب کنید و لغات یا جملاتی که بیشتر استفاده می شوند و شما معنای آنها را متوجه نمی شوید جستجو کنید (اگر آنها را روی کاغذ بنویسید که چه بهتر!)

۱- انیمیشن Angry Birds 2016

یک انیمیشن عالی برای یادگیری و تقویت عبارات و جملات روزمره زبان انگلیسی! داستان انیمیشن در جزیره ای جریان دارد که مملو از پرندگان شاد و سرخوش می باشد که با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند. اما زمانی که خوک های سبز مرموز به جزیره می آیند، سه پرنده به نام های: “قرمز”، “چاک” و “بمب” باید بفهمند خوک ها در آن جزیره به دنبال چه چیزی هستند.

۲- انیمیشن ۲۰۱۱ Animal United

این انیمیشن که از شخصیت های حیوانی برای بیان احساسات مختلف استفاده می کند، بدلیل سطح مبتدی و سرعت آهسته بیان کلمات و جملات، یکی از بهترین انیمیشن ها برای تقویت زبان انگلیسی شماست در عین اینکه بسیار سرگرم کننده و جذاب است.

۳- انیمیشن Bunyan & Babe 2017

بسیار سرگرم کننده و در عین حال گویا. این انیمیشن هم جزو آنهایی است که از عبارات پرکاربرد و روزمره زبان انگلیسی استفاده می کند و با یک بار دیدن آن مطمئنا چند بار دیگر هم انیمیشن را خواهید دید.

۴- انیمیشن Captain Underpants 2017

انیمیشن کاپیتان زیرشلواری درباره دو پسربچه بازیگوش به نام های جورج و هارولد است که مدیر مدرسه خود را هیپنوتیزم می کنند و او را به یکی از شخصیت های تخیلی کتاب هایشان یعنی کاپیتان زیرشلواری تبدیل می کنند. عبارات آن بسیار رویتن و کاربردی هستند و به راحتی عبارات و جملات فوق العاده آن را یاد خواهید گرفت.

۵- انیمیشن Hotel Transylvania 2012

مطمئنا نام این انیمیشن به گوش تان خورده است. بعنوان یکی از بهترین انیمیشن ها با عبارات جالب و بامزه زبان انگلیسی شناخته می شود و به شما پیشنهاد می کنیم در کنار انیمیشن های بالا، حتما این یکی رو هم ببینید.

۶- انیمیشن Tangled 2010

یک انیمیشن رمانس-کمدی که در صحنه های مختلف کمدی و هیجانی، عبارات کاربردی انگلیسی زیادی را به شما می آموزد. ممکن است آن را دیده باشید ولی پیشنهاد می کنیم که دو سه بار این انیمیشن را ببینید زیرا ساختارهای گرامری متنوعی استفاده می کند که با یک بار تماشا یاد نخواهید گرفت.

۷- انیمیشن The Jungle Book 2016

انیمیشن کتاب جنگل یک برنامه بسیار هیجانی و جذاب است که در زمینه آموزش زبان انگلیسی یکی از بهترین هاست. لحن فیلم هر چقدر به انتها نزدیک می شود تندتر شده و گوش شما از لحن آهسته و شمرده ابتدای انیمیشن به حالت سریعتر عادت می کند.

۸- انیمیشن Despicable Me 2 2013

این کارتون در دو بخش ۱ و ۲ ارائه شده است و بخش دوم آن برای یادگیری بسیار مناسب تر است. ضمن اینکه حرکات جالب و خنده دار پدر مهربان در انیمیشن، جملات را برای شما ماندگار می کند، دارای لغات پرکاربردی است که در زبان انگلیسی به کار شما می آید.

The-Road-To-El-Dorado-the-road-to-el-dorado-4920183-768-432

۹- کارتون The Road to El Dorado 2000

این کارتون قدیمی تر را ممکن است با دوبله فارسی دیده باشید. اتفاقاتی که در این کارتون جذاب می افتد بسیار به زندگی واقعی نزدیک بوده و عبارات مورد استفاده در آن بسیار کاربردی هستند. سرعت فیلم و اتفاقات آن نیز خیلی سریع نیست و به راحتی افراد مبتدی هم با یک زیرنویس ساده می توانند متوجه مکالمات شوند.

۱۰- کارتون Peppa Pig

در نگاه اول ممکن است تصور کنید که این کارتون متعلق به کودکان است ولی حتما شنیده اید که زبان انگلیسی را از طریق کتاب های زبان انگلیسی کودکان یاد بگیرید! این کارتون نیز همینطور است، جملاتی که در آن استفاده می شود بسیار ابتدایی بوده ولی کمک زیادی به یادگیری شما و راه افتادنتان در زبان انگلیسی و مکالمه می کند.

18 پسندیده

سلام خانوم خلیلی جان
بزودی کارتون شماره 10 رو اضافه میکنیم و چند تا کارتون جذاب دیگه، نمیخواستیم بگیم تا سورپرایز کنیم اما خب شما پیش دستی کردین :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

11 پسندیده

سلام خانم :tulip::hibiscus::sunflower::blossom:شبت درخشان :tulip::hibiscus::blossom::blossom::bouquet:واقعاااااااااااااااا :thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::astonished::astonished::astonished::astonished::astonished::astonished:ایولااااااااااا :ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::clap:دمتون گرم حسابی :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::tulip::hibiscus::hibiscus::hibiscus: خدا قوت سپاس فراوان :rose::tulip::tulip::hibiscus::sunflower::sunflower: تا باشه از این سورپرایزهااااااااااااا :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::clap::clap::clap::clap::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::tulip::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::blossom::bouquet::rose::tulip::tulip::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::blossom::bouquet::bouquet::rose::tulip::hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks:

8 پسندیده

از الان بهت خداقوت میگم عزیزم :star_struck::star_struck:

7 پسندیده

:heart::heart::heart::heart:
ایشالله به یاری دوستان عزیزم هر چه زودتر آمادش کنیم :hugs::hugs::heart::rose::star_struck:

7 پسندیده

انشاءالله عزیزم منکه طبق معمول صبر ندارم دوست دارم زودتر اماده بشه :rofl::rofl:

6 پسندیده

سلام
واقعا خداراشکر
خداقوت انشاالله که موفق باشین
:pray:t2::pray:t2::pray:t2::pray:t2::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

7 پسندیده

به نظرم عصر یخبندان یک خیلی ساده تر از ایناس، ولی اینا هم خوبن ممنون

3 پسندیده