تحصیل در خارج از کشور ارزش دوری از خونه و خونواده رو داره؟

سلام دوستان این سوال چند روزیه شدید فکرمو به خودش مشغول کرده. به نظرتون تحصیل تو یه کشور دیگه و دانشگاه معتبر ارزش دوری از خونواده رو داره؟ لطفا همه جواب بدین. با تشکر :pray:

1 پسندیده

سلام عزیزم :hibiscus::sunflower::rose::revolving_hearts::tulip::blossom:شبت سرشار خوشی و سلامتی :hibiscus::sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom:این قضیه برمیگرده به اهداف خودت که از خارج رفتن و تحصیل چی میخوای بعضی ها می روند که همانجا تحصیل کنند و سرکار بروند و زندگی خوبی داشته باشند بعضی برای پُز دادن می روند و بعضی ها هم برای رزومه ی خودشون می روند که بعد برگردند و در ایران ۱موقعیت خوب بسازند و دوری از خانواده و سختی هاش رو به جون میخرند بعضی ها هم می روند که از این دولت و حکومت راحت بشوند و بعصی ها هم بخاطر رفاه و آسایش می روند :wink::wink::wink::wink:
من خودم تا دوسال پیش تمام تلاشم رو کردم برای رفتن اما براساس اتفاقات خانوادگی قید رفتن رو زدم و الان میبینم براساس رشته ی تحصیلیم و شغلم میدونم فقط ایران موقعیت خوب میتونم داشته باشم و پا توی سن گذاشتن خودم و وابسته شدنم به خانواده حتی حاضر نیستم برم ۱شهر دیگه :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:
اما دنیا دیده بهتر از دنیا ندیده است :wink::wink::hugs::hugs::hugs:پس برو عزیزم‌ :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::rosette::rosette::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::cherry_blossom::tulip::sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart::gift_heart::gift_heart::gift_heart:

2 پسندیده

هدفم البته که رفتن و موندن اونجاست چون رشته ای که دارم میخونم فکر میکنم موقعیت های پیشرفت زیادی در خارج از کشور وجود داره. ولی از اونجایی که نمیتونم از خونوادم تا آخر عمرم دور بمونم بین موندن و برگشتن دو دلم و این افکار باعث میشه کلا قید رفتنو بزنم. نمی‌دونم چطوری باید تصمیم بگیرم :sob:

1 پسندیده

عزیزم انسان به هرچی عادت میکنه بعدش هم دنیا ۱۵سال پیش نیست که از خانواده سال به سال خبری نداشته باشه الان دنیای ارتباطات عزیزدلم پس با خیال راحت کارهاتون رو بکنید و تشریفتون رو ببریند عزیزم :tulip::blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::rosette::white_flower::white_flower::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus:

1 پسندیده

بله حق با شماست . مرسی بابت راهنمایی ها و دلگرمی تون❤️⁩

1 پسندیده

من به خاطر همین نکته اصلا اقدام نکردم
فکر کنم وابستگی زیادی به خانواده دارم حس می کنم اگر برم یک گوشه از قلبم خالی می شه :cry:
شرایط طوری نیست که برید و بعد خانواده تون هم همراه تون بیان؟