کمبود تعهد شخصی

سلام
من وقت زیادی برای تمرین دارم اما نمیدونم چرا حوصله نمیکنم. کلا استرس دارم و کم بود تمرکز. تعهد ندارم به خودم که بشینم و ساعت ها تمرین کنم. ⁦☹️⁩😭 نه کسی هست و نه پارتنری دارم. و نه کلاس میرم. و نه کسی ازم تحویل میگیره
یه نفر میخوام که مثل معلم ازم تکلیف بخواد بگه امروز اینو انجام بده این کلممه ها رو حفظ کن مثل کلاس.
میخوام روزانه چند ساعت تمربن داسته باشم اما نمیتونم نیم ساعت مداوم تمرین کنم.
یه راه کار همیشگی بفرمایید.
متشکرم :grin:

8 پسندیده

وای خدا
آقا عرفان
از دست شما :joy::two_hearts:
اولاً گریه چرا؟!
من خودم تو دنیای واقعی و مجازی، به افراد زیادی انگیزه و نیرو برای یادگیری انگلیسی دادم. ولی اجازه بدید برای شما یکم فکر کنم بعد می یام همینجا رو تاپیکتون.
نکنه دوبار زنجیره شما شکسته؟
حالا من یه موقع هایی اینقدر انگلیسی گوش می کنم “اکثراً بدون نگاه به متن”، می گم کاش می شد یکی بیاد این گوشیم رو زورکی از دستم بگیره!!! زیادی دیگه تو انگلیسی غرق شدم …
آخه من برای انگلیسی فقط از زبانشناس استفاده نمی کنم … منابع دیگری هم استفاده می کنم.

7 پسندیده

درود بر شما آقا عرفان
من حاضرم شبیه به معلم ازت درس بخوام
ولی اینکه تو معلم من باشی نه
لغات رو ازت میپرسم
ازت می‌خوام داستان بسازی.
خلاق باشی
به چالش میکشمت
یه برنامه مشخص میکنم و میریم جلو

نظرت چیه؟

8 پسندیده

میتونیم از این تاپیک هم استفاده کنیم

4 پسندیده

سلام به شما خیلی ممنون بابت انرژی که میدین نه ذنجیرم نشکسته. اول ماه بعدی میزارم ببینید :grinning:

5 پسندیده

سلام
واقعا این کارو میکنید؟
آره میخوام ازم تحوی بگیرید. اما من نمیتونم داستان بسازم

6 پسندیده

خیلی ممنون از شما برادر.
خوب خدا رو شکر.

5 پسندیده

سلام، این تاپیک رو مطالعه کنید

بعد برای راهکار، شما برنامه تون این هست 3 ساعت مداوم بخونید آیا؟ اگه بله، معلوم هست که باید خستگی داشته باشه، تفکیک در تایمهاتون ایجاد کنید. بیاد زبان رو چهار مهارته ترکیبی کار کنید که تنوع داشته باشه. فقط گوش کردن برای یادگیری لغت نباشه، چون 100 بار هم تکرار کنید بعد 4 الی 5 ماه لغات فراموش میشه. تنوع بدید به گوش کردن و خوندن. سه ساعت تقسیم کنید یک ساعت یادگیری یا بیشتر و بقیه خروجی یعنی تمرین تلفظ، تمرین بازگویی، تمرین جمله سازی، حتی با نقاشی این کار رو انجام بدید. شاید سرعت پیشرفت در ابتدا کم باشه بعدا این تلاش و وقت گذاشتن مثل موشک شما رو پرتاب میکنه.

8 پسندیده

آره حتما

باشه داستان نساز

با توجه به توانایی هات کارهای خلاقانه ای انجام میدیم

5 پسندیده

خب یه تاپیک چت ایجاد میکنم و شروع میکنیم

پس آماده ای دیگه؟
اگه آماده ای از ۱۰۰۰ لغت پرکاربرد شروع میکنیم.
با روزی ۵ لغت شروع میکنیم.

4 پسندیده

آره آره آمادم :smile::smile:
من برم تاپیک جدید رو ایجاد کنم
خیلی ممنون ⁦♥️⁩

5 پسندیده

من معلمتم
من ایجاد میکنم

5 پسندیده

باشه ایجاد کنید :pray:

5 پسندیده
5 پسندیده

برای خودتون deadline تعیین کنید.
به ازای هر تنبلی برای خودتون مجازاتی تعیین کنید.
به ازای هر تمرین اضافه بر سازمان تون یه جایزه تعیین کنید.

7 پسندیده

سعی کنید هر روز صبح با نیت رسیدن به هدفتون صبح تون رو شروع کنید و یه تقویم تهیه کنید و هر روز کوفق رو یه رنگ، هر روز خنثی رو یه رنگ و هر روز بی نتیجه ای رو یه رنگ تنفر آمیز کنید.

سعی کنید جوری زبان رو نخونید که براتون خسته کننده به نظر بیاد

8 پسندیده

من اگه حتی یروزم ببینم تایممو دارم از دست میدمو زنجیرم داره میشکنه درسمو پلی میکنمو به کارام میرسم درسته تمرکزی نیست ولی همینکه زنجیره حفظ شده انگیزه واسه ادامه دادن میده

7 پسندیده

خسته نباشی برادر. :joy::grin::clap::clap::clap::ok_hand::ok_hand:
داری هم خودت و هم زبانشناس رو گول می زنی … :joy::grin:

7 پسندیده

منم همین مشکل و دارم وقت زیاد دارم زبانم دوس دارم ولی همت و انگیزه خوندن ندارم فقط به زور این که یکی مجبورم کنه که بخونم می خونم :sob::sob:

4 پسندیده