🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

سلام عزیزم

چرا آخرین؟

تا پایان این تاپیک پنج روز مونده.

منم در حال خوندن این کتابم. میخواستم تموم شه بعد گزارش بدم. :wink:

الان کار بنایی داریم نمیرسم گزارش درست حسابی بدم. ولی تو تاپیک تابستون سعی می‌کنم مرتب گزارش بدم.

امیدوارم همه با هم تاپیک جدید رو بترکونیم. :bomb:

11 پسندیده

یه کم کارای شخصی دارم فکر نکنم تا پنج روز آینده وقت زیادی واسه کتاب جدید داشته باشم بعد این کتاب غول مهربان خیلی باحاله چشمو گرفت :blush: که روزی اگه بتونم یه فصل میخونم و تو تایپیک بعدی ازش می نویسم :v::grin:

پای ثابت تایپیک های کتاب خونی ام
:running_woman::fireworks::running_woman::fireworks::running_woman::fireworks:

11 پسندیده

سلام دوستان وقتتون بخیر
منم در این تاپیک فعالم، ولی زیاد گزارش نمیدم
الان در حال خوندن کتاب "خدایا اونجایی؟ منم مارگارت " هستم
کتاب خیلی خوب و جذابیه، با متن ساده و روان و گوینده خیلی خوب ، من که ازش راضیم، خدا هم ازش راضی باشه :joy::joy::joy:
و کتاب خود را برهان ، با اینکه موضوعش رو دوست دارم و دغدغه این روزهامه ولی اصلا با گوینده اش ارتباط برقرار نکردم ، دوفصلش رو خوندم ولی ترجیح میدم بقیه اش رو بدون صدا بخونم ، چون وقتی حرف میزنه هیچی از متن نمیفهمم ، من ازش راضی نیستم ولی ان شاءالله خدا ازش راضی باشه ،چون بالاخره زحمت گویندگی این کتاب مفید رو کشیده :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

ان شاءالله توی تاپیک زیبوک گردی تابستان فعالیتم بیشتر باشه
همگی موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

14 پسندیده

منم دارم همین کتابو میخونم دوسش دارم جالبه اما یه کوچولو از کتاب قبلی چالشی تره و ۴ فصل اولشو خوندم :star_struck::heart_eyes:

10 پسندیده

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
خیلی وقت بود گزارشی از کتابخوانیم نداده بودم گفتم امشب این کار رو انجام بدم.
من مدتی از کتاب های کاغذی استفاده کردم و قصدم این بود تایم استفاده از گوشی رو کم کنم.
برنامه ای که برای کتابخوانیم تو فصل تابستون دارم اینه که کتاب هایی که بیشتر از 90درصد لغاتش رو بلدم رو بدون متن گوش بدم.
البته الان چند روزی هست که این کار رو شروع کردم و میخوام برای مهارت شنیداریم بیشتر وقت بذارم.
هدف من این نیست که فقط مفهوم کلی داستان رو درک کنم، چیزی که من میخوام اینه که زمان گوش دادن ذهنم روی تمام جملات و کلمات احاطه داشته باشه.
در واقع میخوام در کنار فشرده شنوی، گسترده شنوی هم داشته باشم، هر کتاب رو فقط یکبار گوش میدم و بعد میرم کتاب بعدی.
من تصمیم گرفتم برنامه ام رو با کتاب های سطح بندی شروع کنم، چون داستان های کوتاه و روون داره و لغت جدید زیادی هم برام نداره پس میتونم تمرکزم رو کاملا روی صدای راوی بذارم.
بعد از یه مدت میرم سراغ کتاب هایی که کلمات و ساختارهای پیچیده تر داره.
امیدوارم خوب پیش بره :grin:
شب خوش :tulip:

16 پسندیده

سلام. روزگار همگی به خیر
یکی دوروز اخیر کتاب آقای روباه شگفت انگیز/ Fantastic Mr Fox رو خوندم. کتابی یک ساعت و ربعی از قفسه ی نوجوانان.
نویسنده ی کتاب Roald Dahl هست، همون نویسنده ی کتاب چارلی و کارخانه ی شکلات سازی

تو این داستان، تقلای روباه و خونواده ش رو به تصویر می کشه وقتی که 3 تا کشاورز/دام پرور تصمیم می گیرن روباه رو تو خونه ش گیر بندازن و با دادن گرسنگی به اون، حیوونای اهلی شون رو راحت از دست ندن!

کتاب جذاب و قشنگی بود با نثر روون و کم چالش :white_check_mark: که فیلمی هم با همین عنوان ازش ساخته شده.

13 پسندیده

چه تفاهم :grin:
تصمیم من برای ۳ ماه تابستون هم همینه، با کتاب های سطح بندی شده حتی کتابایی که قبلاً خونده بودم.

10 پسندیده

عزیزم پیامتو ندیدم حذف کردی :woman_facepalming::sweat_smile:

4 پسندیده

سلامسلام ببخشید میتونید کمکم کنید تا بتونم زبان رو یاد بگیرم و صحبت کنم تا وقتی رفتم اونور مشکلی نداشته باشم. حالا شما که پیگیر هستین یا دوستان زبان شناس که وقت دارن

3 پسندیده

اسپیول داستان بود ، گفتم بد نشه :grin:
خواستم بگم اگه تو فصل های بعدی دیدی غول مهربان اشتباهات گرامری داره تعجب نکن مدل حرف زدنشه، اسم های عجیب غریب زیادی تو داستان هست که بعضی هاشون اسم غول هاس و بعضی کلمات هم تو دیکشنری نیستن چون نویسنده از خودش درآورده ( شاید )
این کلمه ها یه کم خوندن داستان سخت میکنه :blush:

10 پسندیده

عالیه :ok_hand:t2:
من قبلا نمیتونستم بیشتر از 10 دقیقه حواسم رو جمع روی فایل صوتی نگه دارم، ذهنم از موضوع پرت میشد ولی الان میتونم بیشتر از یک ساعت با تمرکز عالی یک کتاب رو گوش بدم.
خودمم نمیدونستم تو شنیدارم انقدر تغییر اتفاق افتاده، ای کاش زودتر این کارو شروع کرده بودم ولی خب اشکالی نداره بجاش سعی میکنم تابستون پرباری داشته باشم. :grin:
امیدوارم شما هم تو برنامه ات موفق باشی :rose:

11 پسندیده

سلام داستان مری، ملکه ی اسکاتلندی ها رو از قفسه کتاب های خیلی ساده خوندم، برام خیلی غم انگیز بود، هرچند تاریخ همیشه تحریف شده اس

15 پسندیده

با سلام به همگی به همه ی بروبچ های زبانی و غیرزبانی…

والا یه جورایی این قرنطینه به نفع ما شده من که شخصا مطالعه م خیلی بیشتر شده البته امتحانات سه قلوهام تموم شد و من فارغ البال تر شدم
از اونجایی که من مترجم هستم و دوست دارم ترجمه خودم بیشتر تقویت کنم الان مشغول خوندن کتاب نخستین درسهای ترجمه هستم که بنظر میاد خیلی مفید باشه ۲ سال پیش کتاب ۳۰ نکته تا مترجم شدن رو خوندم و کتاب مترجم خود باشید که ۹۰۰ صفحه بود و من پراکنده با وقت های آزاد کم ۲ سال طول کشید تا تمومش کردم رکورد زدم با داشتن سه قلوهام …ای ول دارم:stuck_out_tongue_closed_eyes::star_struck::sweat_smile:

13 پسندیده

وااای خدای من سه قلو :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خیلی خوشحال میشم وقتی می بینم یه خانوم بعد ازدواج و بچه دار شدن به فکر پیشرفت و مطالعه خودشم هست و از خودش دست نشسته، هرچند تایم خالی پیدا کردن خیلی سخت تره تو این شرایط

8 پسندیده

هااا مرسی عزیزم راستش یکم درک داستان به نسبت کتاب قبلی سخت تر بود با اینکه لغاتشو تقریبا بلدم ولی جمله بندی هاش یکم برام سخت بود داشتم فک میکردم شاید برام مناسبه نباشه ولی مرسی گفتی :star_struck::four_leaf_clover:

6 پسندیده

سلام دوستان عزیز
چند تا کتاب از کتابای خیلی ساده خوندم
باغ مخفی داستان دو ساعته و راوی بریتیش و ساده و دوست داشتنی
رژ لب هم حدود 37 دقیقه، کم چالش و جذاب
بقیه رو هم فقط اسمشون و مینویسم
افسانه های شهری، داستان های وایکینگ، جزیره افسونگر، مرگ سفید، کشور وحشی، در میان حصارهای بلند، داستان های واقعی پوکوهانتس، جزیره گنج، لیگیا
از کتابای ساده سینما
و از کتابای سطح بندی شده بافی قاتل خون آشام
همگی موفق باشید.

15 پسندیده

خانم فاطمه آفرین، موافق باشی

4 پسندیده

واقعا بعضی وقتها بعد از خواندن کتابهای سطح بالا یک ریکاوری لازمه. منم شروع کردم به خواندن کتابهای ساده و بیشتر گوش میدم و خیلی لذت بخشه

7 پسندیده

سلام دوستان منم کتاب آناکارنینا رو تموم کردم

15 پسندیده

سلام امروز کتاب دزدان دریایی کارائیب را به پایان رسید

15 پسندیده