سوالاتی مربوط به زبان آموزی از زبان آموزان موفق

آها درست یعنی ببخشید الان حتی شماهم که انقدر ماشالله روان صحبت میکنید واستون سخت میشه؟؟:confused:
البته جسارت نباشه ها
خخخ پس من تا 6ماه بخونم بهتره بعد مابقیشو برم اونجا یاد بگیرم؟:thinking:

2 پسندیده

بله سخت میشه. یعنی من برم خارج از کشور نمیتونم زیاد یاد بگیرم.

چون دایره لغاتم بالاست. میتونم درباره فرهنگ و لغات پیشرفته و اسلنگ ها و… یاد بگیرم که بستگی به مرسومیت و میزان استفادشون داره.

4 پسندیده

آقا کامبیز یک سوال: ببخشید الان شما به شکل بریتیش زبانو یاد گرفتین یا اِمِریکن؟ بعد اینکه تافل دارید الان؟ یا میتونید راحت بگیرید؟

2 پسندیده

من امریکن زبان یاد گرفتم. تافل ندارم و نمیدونم میتونم راحت بگیرم یا نه، تجربه ای در این زمینه ندارم.

4 پسندیده

داداش من تا ۲روز پیش انگیزم خوب بود ولی این پست شما باعث شد انگیزم بیاد پائین الان من این شیوه رو وقت بذارم یاد بگیرم یا شما که الان وارد شدی آمریکا میتونی ارتباط برقرار کنی؟ یا چه کشوری میشه از این به راحتی استفاده کرد؟ :neutral_face: :disappointed:

1 پسندیده

الان سریال یا فیلم زبان خارجه بدون زیرنویس میتونید ببینید بدون مشکل شما؟

1 پسندیده

آقای @javad72m
واضح و دقیق، سوالتون رو برای دوستان مطرح کنید، هر کس بنا به تجربش، ببینه می تونه، به شما جواب می ده.

لطفاً این ویدئو از آقای کشاورز در مورد انگیزه رو ببینید:

فکر کنم شما یا آقای کشاورز رو خوب نمی شناسید یا به مهارت های ایشون شک دارید. :joy::joy::grin:

4 پسندیده

سلام ببینید[quote=“elahehvelayati, post:10, topic:34793”]
واضح و دقیق، سوالتون رو برای دوستان مطرح کنید، هر کس بنا به تجربش، ببینه می تونه، به شما جواب می ده.
[/quote]

سلام ممنون وقتتون بخیر والا من موندم از وقتی که این مقاله رو خوندم خیلی نامید شدم :smirk:
چگونه زبان را در کشور انگلیسی زبان یاد بگیریم؟ (توصیه های لوکا لامپاریلو و استیو کافمن) این

نقل‌قول
و اینکه این ویدویو رو دیدم… سوالم اینه که بر اساس اون پست که باید کشورو مثلا من میخوام برم آمریکا و ۲سال وقت گذاشتم خیرسرم :expressionless: بعد باید در حدی باشم که بتونم روون صحبت کنم یا مثلا بعدنا که فیلم میبینم بدون زیرنویس راحت درک کنم :grin::grin::grin:

1 پسندیده

اول از همه، شما ویدئوی بالا رو ببینید، بعد در مورد انگیزه خودتون تصمیم گیری کنید.
اگه هدفتون خیلی براتون مهم باشه، هیچ وقت بی انگیزه نمی شید …
یه مثال عینی … فرض کنید الان خونه هستید و به خودتون می گید که من حال و انگیزه ندارم بیرون برم. ولی فرض کنید که یهو زلزله بیاد … باز هم می گید که حال و انگیزه ندارم که بیرون برم؟!
تو زبان هم باید همچین انگیزه و دیدگاهی داشته باشید …

شاید روش مطالعه و تلاشتون درست نبوده …
من که با روش زبانشناس بعد تنها دو ماه، تونستم ویدئوهای نیتیو سپیکرهای با لهجه اَمریکن رو بدون زیرنویس و درک بالا، متوجه بشم و نگاه کنم.

2 پسندیده

یعنی تا دو روز پیش اگه اون مطلبو نمیخوندم ادامه میدادم خداوکیلی:joy::expressionless::expressionless::expressionless::sweat_smile: همش خودمو میخورم که ای کاش اون مطلبو نمیخوندم داشتم کارمو میکردم :grin::grin::sweat_smile:

1 پسندیده

کاش هیچوقت چشمم به این مطلب نمیفتاد :roll_eyes: :tired_face:

1 پسندیده

“تسلیم واقعیت شو” برادر …!
“تسلیم واقعیت شو”، عنوان سه فصل از کتاب طلایی “تسلط” تو بخش زیبوک است.

2 پسندیده

تسلیم که بودم از اول… :smile:
ولی به محض دیدن اون مطلب حالا ولش کنید بیخیال منظور منو نگرفتین … منظورم این بود حتی به شکل راوی که تلفظ میکنه داخل درس‌ها میگن بری خارج به مشکل میخوری آخه یعنی چی… سطح پیشرفته از سطح متوسط عقب‌تره و مشکل‌داره چون بزور باید خودشو دوباره وفق بده🤕

1 پسندیده

این طرز فکر کاملا اشتباهه
درسته که یادگیری تو سطح c سخت تر از b ولی دلیل این موضوع اینه که شما تو هر مهارتی، چه زبان باشه ، چه ورزش یا هر چیز دیگه ای وقتی به سطح پیشرفته میرسید سرعت پیشرفتتون کند تر از قبل میشه و باید خودتون تلاش کنین که از محدوده راحتیتون خارج بشین تا پیشرفت کنین
همون بحث پلاتو که خیلی از افراد راجع بهش صحبت کردند و در این مورد هم موضوعیت داره
ولی تمام این ها به این معنی نیست که شما تو ایران زبان نخونید تا هر وقت که رفتین خارج از کشور اونجا یاد بگیرین

به چند دلیل:
بیا رک باشیم مهمترین دلیل این موضوع اینه که با نداشتن مدرک زبان هیچ کشوری راهمون نمیدن :sweat_smile:
من خودم کسی هستم که واقعا هدفم اینه که مهاجرت کنم و با اطمینان بهت میگم اگه قراره هر کشوری برای اقامت دائم اقدام کنی ۱۰۰ درصد به مدرک زبان نیاز داری و اینکه برای اینکه امتیازت رو به سطح قابل قبولی برسونه تو نیاز به نمره بالا داری (مگراینکه حداقل سرمایه بالای ۳، ۴ میلیارد داشته باشی که این مبلغ تو کشورای خوب انگلیسی زبان خیلی بالاتر از این حرفاس)

دومین دلیل اینه که لذت استفاده از زبان رو نباید به یه وقت دیگه موکول کرد، شما اگه یه مدت چند ماه به صورت مستمر به یادگیری هرروزه زبان پایبند باشی بعد از یه مدت اینقدر روند پیشرفتتو میبینی و اینقدر در های جدید برات باز میشه که آرزو میکنی ای کاش زودتر یاد میگرفتم پس فواید استفاده از زبان رو به بعد از مهاجرت موکول نکن و از همین الان انجامش بده

نکته ی دیگه که حداقل برای من خیلی خیلی مهمه اعتماد به نفسیه که از یادگیری زبان به دست آوردم
من الان زنجیره ۵۰۰ روزه دارم ولی بخوام راستشو بگم شاید ۳۰ درصد انگیزه من برای حفظ زنجیره، خود زبان باشه
بلکه ۷۰ درصد انگیزه من برای حفظ زنجیره و تمرین هر روزه اعتماد به نفس و اراده ایه که پیدا می کنم و این اعتماد رو تو وجودم ساخته که هر مهارتی که بخوام رو میتونم با روش درستش تو زمان خیلی کم یاد بگیرم حتی کارایی که خیلی افراد سالهاست باهاش سر و کله میزنن ولی به خاطر روش اشتباهشون پیشرفتی نمیکنن

پس بهت اکیییدا توصیه میکنم که یادگیری رو از همین الان به صورت جدی شروع کن و به بعد موکول نکن

5 پسندیده

این همه آقای کشاورز توضیح داد و من دارم توضیح می دم، متاسفانه شما منظور آقای کشاورز رو درست متوجه نشدید …
منظور ایشون اینه که تو سطح پیشرفته، اینقدر اطلاعات شما بالا هست که سخت اطلاعات جدید پیدا می کنید که اون رو یاد بگیرید … و از طرف دیگه چون پیشرفته هستید و راحت نیازهای زبانی تون رو برطرف می کنید، دیگه زیاد دنبال یادگیری و پیشرفت بیشتر خودتون نیستید.
منظور تو اینجا، سختی خود شما در استفاده از زبان نیست. بلکه سخت شدن فرایند پیشرفت بیشتر شما در مقوله خود زبان است.

4 پسندیده

مرسی داداش قانع شدم حالا … بخدا من تا ۲روز پیش داشتم لذت میبردم از یادگیری زبان و درس‌ها ولی خب اون مطلبو چندبار خوندم و واقعا همه‌چیز واسم عوض شد گفتم پس بیخیال… والا خب انگار دری جلوی اعتمادبنفسم بسته شد و این تو ذهنم هرچقدر ور رفتم باهاش اعصابم فقط خوردتر شد … بازم ممنون شاید نباید اصلا اون پستو میخوندم یا شاید اون پست واسه افرادی که متوسط به بالا باشن مفیده و واسه ما ضرر… دمت گرم بازم مرسی :raised_hands: :pray:

3 پسندیده

امشب، پادکست “همین حالا به انگلیسی صحبت کن”، که در مورد همین مبحث صحبت می کرد رو گوش دادم. … بدون متن هم بهش گوش دادم.

3 پسندیده

آره من پیداش میکنم ایشالا راهه یادگیری از همین نرم‌افزارو چون داشتم خوب پیش میرفتم و خوشحال بودم
مرسی از شما :pray:

2 پسندیده

الان هم خوشحال باشید … مثل سایر دوستان.
فقط هدفتون براتون مهم باشه و نزارید چیزی، مانع شما تو رسیدن به هدفتون بشه‌.

2 پسندیده

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: ممنون

2 پسندیده