یادگیری زبان کودکان

سلام دوستان کسی درمورد یادگیری زبان برای کودک از بدو تولد تجربه ای داره یا مقاله ای ثابت شده ای در این آشفته بازار بلشه ، این متد هست میکه برای بجه کارتون طبقه بندی شده بذار از همون چند ماهگی روزی سه ساعت که اعتیاط به Tv پیدا نکنه و اموزش غیر مسقیم یعنی والدین فارسی با بچه حرف میزنند و عکس العملی هم نشون نمیدن، از اون طرف آموزشگاه دو زبانه هست که میگه کارتون به تنهای کافی نیست و باید ارتباط انسانی باشه و متد خودشون دارن

7 پسندیده

https://www.chetor.com/39226-آموزش-زبان-انگلیسی-به-کودکان/

3 پسندیده

این لینک میتونه بهتون کمک کنه :point_down:
چگونه به کودکانمان زبان انگلیسی آموزش دهیم؟

1 پسندیده

سلام
بنده در این مورد تجربه شخصیم ثابت کرده که کارتون خیلی موثرتر از کلاسه،من از بدو تولد دخترام( دو قلو هستن) براشون آهنگهای کتاب های family and friends که بچگانه هستن رو پخش میکردم و گاهی خودم هم براشون میخوندم،از سه ماهگیشون هم کم کم براشون کارتونهایی که از کانالهای مختلف مثل سوپر سیمپل سانگ و چو چو تی وی و کوکوملون و لولوکیدز و … دانلود میکنم رو گذاشتم،و خودم هم اوایل باهاشون مداوم انگلیسی حرف میزدم و همسرم فقط فارسی حرف میزد ولی بعد از بیست ماهگیشون حس کردم باید منم بیشتر فارسی حرف بزنم باهاشون چون اصلا فارسی براشون نامانوس شده بود،الان بیست و هشت ماهشونه و انگلیسی رو نسبتا خوب حرف میزنند و تمام دیالوگ کارتونهایی که دیدن رو بلدن و تمام آهنگهاشو حفظن و همه رو میخونن،حتی الفبای انگلیسی رو خواندنش رو بلدن،تمام اشکال هندسی،رنگها و خیلی چیزای دیگه رو از کارتونها یاد گرفتن،فقط در فارسی حرف زدن لهجه دارن و حرف خ رو ک تلفظ میکنن دقیقا مثل خارجیا ولی مطمعنم اونم به مرور زمان درست میشه،من به شخصه در این مورد فکر میکنم کارتون از بدو تولد میتونه موثر باشه ولی قطعا والدین هم باید با برنامه به زبان انگلیسی با بچه حرف بزنند( البته لهجه انگلیسی والدین هم خیلی تو شکل گیری لهجه بچه موثره،من خودم تلفظ کلمه ای رو مطمعن نباشم درسته اصلا استفاده نمیکنم).من الان هر جمله ای به انگلیسی میگم دیگه همون اولش یاد میگیرن و استفاده میکنن
ولی بچه ای رو دیدم که از سه سالگی کلاس زبان میرفت و بعد از چهار سال که کلاس رفته بود ازش به انگلیسی پرسیدم اسمت چیه گفت هنوز اینو معلممون درس نداده و نخوندیم و از همین جمله میشه فهمید که چقدر سیستم آموزشی تو اکثر آموزشگاههای زبان ذهنیت بچه رو تخریب میکنه،باز هم اگر نکته ای بود تا جایی که بتونم و در حد تجربه ام در خدمتتون هستم.

4 پسندیده