اپلیکیشن زبان شناس از منظر یکی از شاگردان ای جی و استیو

درود و عرض ارادت…
قبل از هرچیز تشکر و سپاس فراوان بخاطر آپ که در جای خودش قابل تقدیر هست اما…
اول اینو بگم که من 10 سالی از آشناشدنم با ای جی میگذره و میشه گفت تقریبا از طریق توئیتر و گب و پادکستاش و یوتوب دارم باهاش زندگی میکنم و با شاگردممتاز ای جی در ایران که فعلا در ایران هست (استاد مهدی سخاوتمندساکن بوشهر که ای جی با دستخطش براش یادداشت نوشته و کریستن داتز در توییتر اونو فالو میکنه افتخار آشنایی دارم)و از طریق ای جی بود که با استیو کافمن و lingqآشنا شدم و همونطور که احتمالا خیلی هاتون میدونید اصلا چیزی فراتر از زبان هست و یکی از کسانی که زندگیم عوض کرد…
و اما از منظر صرفا مطالب دروس و روش این دو نفر بقیه موارد آپ بررسی نکردم موارد زیر فعلا گذرا بگم:
چرا اسم کتاب ای جی رو گذاشتیم کتاب گویا:flushed:مشکلی هست چرا سانسور… اصلش میذاشتن :« effortless English انگلیسی بدون تقلا
درس کافه پوچینی برا سطوح بالاتره داخل فلو انگلیش مقدماتی که همه تایم فریم داستان‌های کوتاه گذشته س چی کار میکنه
اولین درس و آشنایی با روش ای اجی البته بعد از ملکه ذهن شدن 7 تا قانونش باید با روز مردگان شروع بشه چون میگه من 3تا کار انجام میدم و شما هم 3تا کار و الی آخر… کاش یه لینک ویودیو از کلاس ای جی و ویدیوی آشنایی با ای جی از زبان خودش میذاشتین…
و اصلا آشنا کردن زبان آموز با روش ای جی، خودش چند جلسه لازم داره «Non Linguistic Factors" و اون ناحیه اشتراک 3تا دایره سایکولوژی و فیزیو لوژی و متدولوژی… بعد ابزار های لازم و نحوه کارکرد دروس Circulation
و بعد چه زمانهایی کار کنیم و کالکت کردن موزیک راکتی برای شروع دروس و رفتن در پیک احساسات… و حتی نحوه خاتمه دادن به دروس…

در آپ ببخشید اما تکلیف تون با خودتون در خصوص انتخاب روش یادگیری که ارا یه میکنید مشخص نیست شرط میبندم خیلی هاتون روش صحیح effortless همونطور که مد نظر ای جی هست و در کتابش که چیزی نیست جزیک بروشور کامل آشنایی با روشش که شرحش رو داده بلد نیستید… دروس ای جی و نیاز ضروری به گذروندن ۶ماه دوره سکوت ای جی که تاکید داره رو_سرعت رشد متفاوت 4مهارت که ای جی میگه باید متوجه بشن و بهشون توضیح بدیم_با بقیه دوره های انتخابی که سنجاق کردید به آپ چیزی جز یه آش شله قلم کار نشده… ببخشید که زبونم تلخه ولی واقعیته و کارتون ارزشمنده و خوده من چند سال پیش که شروع کردم خیلی زجر کشیدم و سردر گم بودم و حتی دروس basicای جی به مرور به دستم رسید و لی الان اگه کسی به زبان آموزان جدید راهنمایی کنه و روش بهشون بگه کارایی و اثر بخشی روش زودتر میبینن و دیییپ لرنینگ و کوانتوم لرنینگ تجربه میکنن… اصلا خود زبان میشه کم اهمیت ترین مساله شون و خودش خود بخود اوکی میشه و روشش معجزه میکنه. درضمن همونطور که ای جی میگه انگلیسی بدون تقلا به معنی تنبلی و بدون تلاش نیستش بلکه باید برای متوسط 6ماه زور نزد و با هارمونی طبیعت رفت جلو و درست مثل درخت کج و کوله لوگوی استیو با طبیعت یادگیری مون نجنگیم و رشد کنیم… خیلی ها از یکی بودن روش و عقاید ای جی و استیو بی خبر…
راستی به ترجمه ها بیشتر دقت کنید مثلا مومنتم و اینرسی رو چرا حرکت و مهندسی ترجمه کردید غلط اندازه و افراد گیج میشن… تورو خدا نکنید این کارو و چرا عنوان کامل درس 26پاور نمیذارید: «انسان در جستجوی معنا»
باز هم عذر خواهی و تشکر منو بپذیرید…دوستون دارم… مشتاق دیدار تیم زبانشناس… پاینده باشید.
(یه کانال تلگرام ای جی هگ ایران هم در تلگرام هست یه نگاهی بیاندازیدtelegram. me/AJhogeIRAN)

6 پسندیده

12 posts were merged into an existing topic: یادگیری زبان با A J Hoge