چطور سرعت یادگیریمونو بالا ببریم؟

سلام دوستان حالتون چطوره؟؟؟
امروز روز 28زنجیره ی منه و سطح من اپرمدیت من تو این 28روز سعی کردم علاوه بر منابع خوب توی اپ زبان شناس،از منابع دیگه ای مثل یوتیوب،سایتای خارجی و همینطور کتابای متفرقه ام استفاده کنم تا به یه قاعده و قانون خاصی برای یادگیری خودم برسم.
بارها شنیدید که میگن هرررررکسی یه جور زبانو یاد میگیره و نمیشه یه الگوریتمو برای همه در نظر گرفت.و این نکته ی مهم و حیاتیه که همه ی استادای خوب و همینطور زبان شناسا گفتن…
100البته که یه قانون کلی داره اما همین قانونو میتونید خودتون یه مقدار تغییرش بدید برای سرعت یادگیریتون.میگید چطوری؟اولین راهش ازمون و خطاس یعنی شما باید از این شاخه به اون شاخه بپرید هرروز وهرروز جوری که انگار کنجکاو باشید از هرچیزی سر در بیارید و همه چیو بدونید به مرور بعد چندروز تحقیق و لیسنیگ های زیاد خودتون دستتون میاد که چه جور خوندنی با چقد زمان برای شما مفیده.یکی ممکنه در روز نیم ساعت وقت بزاره ولی به بازدهی عالی در ماه برسه یکی ام ممکنه در روز 4ساعت وقت بزاره ولی بعد چندماه هیچ تغییری حس نکنه و خب طبیعتا این باعث زدگی از زبان میشه.
راه دوم که بنظر من خیلی از راه اول مهم تره اینه که خودتونو بشناسید که چه حالتی و چه ساعتی براتون تایم پربازده و مفیدیه اگه بتونید قلق خودتونو بلد شید بهتون قول میدم 100به هیچ از کس دیگه ای که هرساعتی که دلش بخواد مطالعه میکنه و ساعت بدنشو نمیشناسه جلویید.
مثلا من خودم بعد این 28روز متوجه شدم که من عملکرد مغزم شب بهتر از روز کار میکنه پس شبا اهنگ مورد علاقم از خانوم Adele پخش میکنم و اون جمله هایی که از فیلم دراوردم مرور کنم و میزارم بمونه همونطور تا فردا که بیدار شدم باز یه مرور کوچولو میکنم
این روش برای من خیلی جوابه و باعث میشه من اون لغاتو حتی بهتر از لایتنر یاد بگیرم.یا مثلا من روزایی که صبح بین 9تا10بیدار میشم میبینم بعضا 40دقیقس مشغول یادگیری ام ولی خسته یا خواب الود نمیشم اما وقتایی که دیرتر از این ساعت بیدار میشم واقعا حس اینکه برم سروقتشو ندارم.این موقع هم فقط به فکر ثبات کارم پس خودمو مجبور میکنم که انرژی بگیرم من معمولا با دوش آب گرم انرژی رفتمو برمیگردونم.
خب دوستان سرتونو درد نیارم متن طولانی شد
دوس دارم نظرات شما هم بدونم شما چه کارهایی انجام میدید برای یادگیریتون بگید که ماهم بهره ببریم
خوشحال میشم نظرتونو بگید :relaxed:

20 پسندیده

خوبه که شما ساعت ۱۰ صبح بیدار میشید :yum:
بنده چون شاغل هستم ۵ صبح بیدار میشم
۵/۳۰ دقیقه از خونه میرم بیرون تا خودرو رو بردارم شده ۵/۴۵ صبح
و تا برسم سر کارم شده ۶/۳۰ صبح
ولی تو این تایم داخل خودرو زبان رو گوش میکنم و بازگو میکنم
بازدهی عجیب خوبی داره این ساعت یادگیری
بعدش که ساعت ۴ بعدازظهر از کار راه میافتم بیام خونه شده ۵/۳۰
این ساعت هم باز مقداری مطالعه میکنم
ولی بازدهی صبح یه چیز دیگه است
چون شب مغز واقعا خسته شده

10 پسندیده

سلام :slightly_smiling_face:
من روزها درس میخونم شبا پادکست و داستانای بلند گوش میدم، وقتایی هم ک حوصله ندارم نمیخونم ک شاید یه چن ساعتی بشه ولی دوباره با شنیدن، خودمو تو راه زبان آموزی میندازم،
من روزها بیشتر مغزم کار میکنه برا یادگیری
موفق باشید :blush::rose::rose:

8 پسندیده

کله سحر بیدار شدن واقعا سخته :sweat:تا قبل کرونا من همه کلاسام 8صبح بود الان که دیگه تنظیم خوابم به هم ریخته سعی میکنم از اون تایم نیمه شبا استفاده مکم ولی قبول دارم بازدهی صبح خیلی خوبه .من بیشتر به خاطر کنکور شبا بیداری میکشیدم الان دیگه بدنم و مغزم به یادگیری شب عادت کرده.خیلی خوب از تایم خالیتون استفاده میکنید :slightly_smiling_face:

4 پسندیده

اگه بتونید چیزایی که حالتونو بهتر میکنه پیدا کنید صد در صد حوصلتون میاد سرجاش و میتونید دوباره بخونید امیدوارم تو راهش ثابت قدم بمونی عزیزم.توتم موفق باشی :relaxed:

5 پسندیده

بنده تو قرنطینه هم همون ۵ صبح بیدار بودم
چون میدونستم که نباید خودم رو به خواب عادت بدم
به هرحال شما مغز خودتون رو بهتر میشناسید
ضمنا خیلی ها اعتقاد دارن یادگیری ازطریق موسیقی کار درستی نیست
چون در موسیقی خیلی از لغات رو به خاطر ایجاد وزن با تلفظ دیگه ای به کار میبرن
و معمولا جای فاعل و فعل رو عوض میکنن
البته اگه موسیقی گوش میدین بهترین موسیقی برای یادگیری زبان موزیک رپ هست
و جالبه موریک پاپ در جایگاه پنجم هست

2 پسندیده

من بعد کلی تحقیق متوجه شدم که گوش دادن موسیقی اشکالی نداره و اتفاقا خیلی خوبه که بتونید با ریتم تکراری که تو اهنگ هس بخونید این باعث سرعت یادگیری تلفظ میشه و مغزو عادت میدید به تلفظ صریح و و اینی که شما میگید برای کسیه که سطحش مبتدیه و باعث میشه با گوش دادن به موسیقی دچار سردرگمی بشه من موسیقی گوش دادنم بیشتر به خاطر علاقم هستش و نه صرفا یادگیری زبان.این کار برای من جنبه انرژی زایی هم داره :blush:

2 پسندیده

راستی چند روز پیش دیدم که دنبال پارتنر میگشتید و بیشتر آقا پسرها هم از شما استقبال کرده بودن
:joy::joy::joy::joy::joy:
بنده که فعلا برنامه ای برای پارتنر ندارم
اما سوالم اینه آیا وجود پارتنر تو پیشرفت شما تاثیری داشته یانه؟
چون با خودم دارم میگم اگه پارتنر قوی نباشه تاثیری تو پیشرفت نداره

1 پسندیده

جدا؟اخه کسی ام ندیدم چیزی بگه یا حداقل برای من چیزی نیومد
به هرحال من مدتی میشه که با یه بومی زبان امریکایی چت میکنم به جرعت میتونم بگم پیشرفت محسوسیو توی درک مطلب حس میکنم.چند روز اول بخاطر خجالتم24ایی توی دیکشنری های مختلف بودم ولی الان واقعا شاید در حد چندکلمه که معنیشو ندونم از خودشون میپرسم به راحتی و برام میگن ولی اگه نظر منو بخواین باز هم کمه اگه قصدتون مکالمس چت کافی نیس شما باید حرف بزنید با شخص مقابل چه ویس چه تماس ولی در کل بنظرم وجود ی پارتنر تو دوره یادگیری خیلی تاثیر گزاره علل خصوص که طرف بومی باشه که فبها :grin:

6 پسندیده

سلام

این من و زبان انگلیسی :heart_eyes:

من برای زبان گوش دادن و خوندنم ساعت های خاصی ندارم. هرچی بیشتر وقت داشته باشم بیشتر میخونم. :sunglasses:

صبح ها هشت بیدارم تا ورزش و صبحونه و انجام بعضی از کارهام میشه ساعت ده. بعد از اون سراغ زبان میرم :grin:

دروس قدرت گوش میدم در کنارش هم کتاب داستان میخونم.
برای تفریحی کارتون و فیلم نگاه میکنم با زیرنویس انگلیسی، سایت و اینستاگرام خارجی رو دنبال میکنم.
در کل یک ساعت الی ساعت و نیم گوش میدم، سه الی چهار ساعت هم میخونم.
با زبانشناس ۳۱۵ روز مستمر زبان گوش دادم و این لیستینگ من رو خیلی بهتر کرده و همچنین انگلیسی خوندن رو.

8 پسندیده

از الان بهتون تبریک میگم 365روز شدنتونو انشالله سالگرد زنجیرتونو جشن بگیریم :rofl:
خیلی هم عالی موفق باشین :blush:

6 پسندیده

نمیدونم
شاید منم یه پارتنر برای خودم پیدا کنم

2 پسندیده

سلام دوست عزیز امید وارم با انرژی و سرحال باشین
من وقت خاصی ندارم برای زبان که حتما شب باشه یا حتما صبح باشه یا حتما بعد از ظهر باشه :grin::grin::grin::grin:
فقط تا وقتی مدرسه باز بود ۱ ساعت تو زبانشناس زبان میخوندم
الان ۲ ساعت و این ۲ ساعت رو دوساعته پر نمیکنم چون سردرد میگیرم خفن یه ۲ باری امتحان کردم سردرد شدم
طی روز :alarm_clock::alarm_clock::alarm_clock:
۱ ساعت صبح ها ۱ ساعت بعد از ظهر ها
و راضی ام بازده خوبی میگیرم و اروم اروم راهمو میرم :grin::grin::grin:
موفق و پیروز باشین
:iran::heart::afghanistan:

4 پسندیده

درود و ارادت…
نکاتی که به اشتراک گذاشتید بسیار عالی هستن… فقط یه سوال دارم مطالبی که در کنار Course تون دنبال می کنید آیا:1z real English materialsهستند یا طراحی شده برا آموزش
2 _ آیا بهشون علاقه شدید دارید… اشتیاق سوزان برای فهمیدن یه موضوعی… می خوام بگم آیا اگه بدونی دور از جون خدای نکرده چند دقیقه دیگه از دنیا میری(البته ببخشید زبونم لال بالای صد سال عمر باعزت) دلت می خواد مطلب بفهمی و بعد خلاص… آیا اینجورین…
گرفتی چی میگم… اون موقع س که میشه Life Long Learning با لذت…

2 پسندیده

یکی دیگه از من جلو زده، به ۱۰۰۰ روز داره میرسه :grin:

ممنونم همچنین شما :rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده

بنده هم بهتون تبریک میگم

3 پسندیده

سلام و درود بر شما که با ازمون خطا متوجه شدین که چطور زبان خوندن براتون بازدهی خوبی داره امیدوارم ثابت قدم همینو پیش ببری :sunglasses:

3 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:
حسن آقا @HasanNoori1382 :blue_heart::green_heart::yellow_heart:
یاد تاپیک “تایم مطالعه زبان” افتادم!! :point_down::point_down:

خانم @arefeh15 :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
من تو این تاپیک، یه کامنت کلی گذاشتم. :blue_heart::yellow_heart::green_heart:

3 پسندیده

این مطالب تلفیقی بود هم real english materialهم بامشورت استادایی که هرکدوم چند مدرک دکتری زبان شناسی داشتم بهم گفتن و هم تجربه من بوده بعد چند سال زبان از بچگی و الان که با روش جدی دارم میخونم و خواستم با بقیه به اشتراک بذارم شاید بدرد یک نفرم بخوره
در رابطه با مطلب دومتون باید بگم که من این سری ثباتو تو هدفم قرار دادم و به خودم گفتم چه تو بدترین حال باشی چ بهترین بازم کار هرروزتو انجام بده هرررچی شد شد فقط سعی کن از کوچکترین چیزا برا خودت انرژی بذار و انجام بده من لذت میبرم از فهمیدن ازچجوری یاد گرفتن با بازده بالا پس چرا انجامش ندم؟اینجوری حتی اگ یه ساعت اخر زندگیمم باشه خیالم خوشه که اخرین ساعت زندگیمو مفیید تموم کردم و عذاب وجدانی در رابطه با انجام ندادن روتین هرروزم ندارم :blush:

1 پسندیده

کیفیت مهم تر از کمیته:smile::joy:

3 پسندیده