کاربرد would در جمله زیر

I would love to learn how to dance

این تاپیک مربوط به داستان« فیل ها نمی توانند برقصند! » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. پکیج: « داستان های مصور صوتی » داستان: « فیل و خوک »

7 پسندیده

عزیزم شما اینجا بنده را لایک کردید پس معلومه این تاپیکو خوندید، لطفا قبل از اینکه سوالی بپرسید داخل سرچ تالار یه جستجویی بکنید و اگه سوالتون نبود اونوقت تاپیک بزنید،
متشکرم از شما :slightly_smiling_face::pray::pray:

کلمه would یه فعل کمکیه و همه جا یه کاربرد را داره

3 پسندیده

سلام دوست گرامی
یکی از کاربرد های would، تجسم موقعيت هاي غير واقعي است، که چیزی که شما گفتین هم شامل این کاربرد میشه

5 پسندیده

با سلام. دوست عزیز would گذشته ی will نیست و این یک اشتباه رایجه که خیلی استفاده میشه.

4 پسندیده

با سلام عزیزم این جمله حالت ارزو(wish) داره و ما برای بیان ارزو هایی که دوست داریم در اینده بهشون برسیم قبل از فعل اصلی از ساختار would استفاده میکنیم.

5 پسندیده

مرسی توضیحتون خیلی عالی بود

4 پسندیده

سلام مهسا جان
چرا؟
تا اونجایی ک من همیشه دیدم و خوندم همیشه گفته شده ک would گذشته will هستش
حتی تو همین صفحه ای هم ک توضیح این دو کلمه را داده یک چنین مطلبی گفته شده ،
ولی با این حال نظر شما را هم میخوام بدونم درباره این دو کلمه :slightly_smiling_face:

و حتی توی این ویدیو هم گفته شده ک would هست past tense of will
https://youtu.be/gsOjKiZThp8

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
منظورم اینه کلا میگیم would گذشته ی willهست در واقع مثل جوابتون به خانم ترنج
در صورتی که خب اصلا سوال ایشون هیچ ارتباطی به گذشته نداره و مربوط به گرامر بیان ارزوهاست.
ببنید وقتی میخواییم ارزو کنیم، اگر ارزو در مورد گذشتتون باشه، مثلا میگید ارزو میکنم وقتی بچه بودم درس میخوندم، از ساختار past perfect استفاده میکنیم.
اما وقتی میخواییم بگیم دلم میخواد تو اینده فلان کار رو انجام بدم، قبل از bace form ، از would استفاده میکنیم.
در واقع مثل جواب یکی از دوستان برای بیان imaginary استفاده میشه.
یا برای مثال در شرطی نوع دوم، would استفاده میکنیم:
مثال: if l had money, would travel to paris
امااااا به ترجمه ی تحت الفظی نباید دقت کنید چون تو ذهن ما جا افتاده که had اصلا کلا درباره ی گذشته هست
اما در واقع مفهوم این جمله اینه که الان من پول ندارم پس نمیتونم به پاریس سفر کنم.
دقت کنید الان و اکنون
اگر میخواستیم برای زمان گذشته از ساختار شرطی استفاده کنیم، اون موقع کلا گرامرش متفاوت بود.
موفق باشی عزیزم
ببخشید طولانی شد، چون خواستم مثال بزنم.
وقتتون بخیر باشه❤

7 پسندیده

پس بالاخره would گذشته will هست :grin:

4 پسندیده

سلام اعظم عزیزم. هم صحبتهای @mahsakhamse درسته و هم شما و هم would گذشته ی will هست ولی همیشه معنای گذشته نمیده همونطور که میدونین. اینجا یه توضیحی دادم چندوقت پیش که چرا اصلا از would که گذشته ی will هست استفاده میشه بعضی وقتا، شاید کمک کنه:

6 پسندیده