چالشِ چله‌ی شدت 🍨

الهه خانم خیلی ممنون بابت همدردیت

8 پسندیده

مسی آناهیتای عزیز :blush::pray::star:
کلا عادت دارم برنامه ریزی سفت و سخت واسه خودم نریزم چون بیشتر باعث میشه استرس بگیرم و اگه اون روز نتونم طبق برنامه ام پیش برم حس بدی به خودم پیدا میکنم .
زبان انگلیسی ام که کلا عاشق شم غیر ممکنه در روز واسش وقت نزارم حتی شده یک ربع :blush::v:.
اون دو روز هم استثنا بود :grin: بیشتر به خاطر مسئولیت اش بود. ( امیدوارم کیفیت اش بد نشده باشه حالا :face_with_hand_over_mouth: ) وگرنه توان و انرژی بچه های چالش رو ندارم :slightly_smiling_face::hugs: واقعا عالین :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

فاطمه جان امیدوارم زودتر این مراحل سخت رو پشت سر بزاری و درکت میکنم.
:palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

8 پسندیده

سلام ب دوستان پرانرژی :smiley::heart_eyes::dizzy::dizzy::boom::boom::revolving_hearts::revolving_hearts:
این گزارش من از کار توی زبان شناس :slightly_smiling_face::relaxed:

35min هم توی لایتنر بودم :grin: 40min هم کتاب The love of a king. این هم مکالمه های جالبش تقدیم همه ی دوستان فوق العاده و پرانرژی :heart_eyes::star_struck::muscle::raised_hands::hibiscus::hibiscus:
Edward said : You tell me that Wallis can’t Mary a king. So there is only one thing that I can do. I will give the crown to my brother, and leave England. I must follow my heart. You tell me that it’s a crime to fall in love. You tell me that it’s wrong to be happy. How strange this country is!

_But that’s not right, sir. You’re a free man. You must stand and fight.
_No. I have seen war and it’s a terrible thing. I don’t want to fight again.
_But the people love you. And they want Wallis to be Queen.
_Perhaps they do. But she can’t be Queen. My enemies are stronger then I am. I am just a sailor. And when the winds change, the sea moves and it takes my boat away.
Edward’s mother said : I love you. I am your mother and nothing can change that. But if you marry that woman, you will break my heart. Go now. It’s all very sad.
Edward said to his people : Tonight, for the first time, I can say a few words to you. Earlier today I gave the crown to my brother George. He is now your King. I will soon leave this country and travel to France. My heart is with Wallis and I can’t live without the woman I love.
Out of the car a voice said : The King is here!
Edward stopped and looked out across the open sea. : No, I am not the King. I am just a man in love.
مجموع ساعات مطالعه امروز من 4h و 16min هستش :upside_down_face: امیدوارم بیشتر شه روزای دیگه :grin: :hibiscus::hibiscus:
پ. ن : بابت تاخیر عذز خواهی میکنم :pray: :see_no_evil: 45 دیقه س دارم این متن رو مینویسم :grin: :sweat_smile:

14 پسندیده

مرسی فدات شم :heart_eyes:
عاالی… حتما میخونمش پس :blush:

5 پسندیده

الهه جون این کتاب راجع به چیه؟ میشه یه مثال بزنی مثلا چه ابهامی داره واست روشن میشه ؟ :blush: کنجکاو شدم.

7 پسندیده

یه نمونه از فصل دوم کتاب “هومو دئوس”: حس شادی و غم، به میزان دارایی و خوشگلی و موفقیت شغلی و تحصیلی و اینها نیست.
تنها به هورمون های درون مغزمون بستگی داره!
نویسنده، تحقیقات علمی و تجربه های تاریخی هم در این مورد، خیلی گفته. فکر کنم یه چهل دقیقه داره فقط رو این بحث می کنه.
یه ابهام هم، دینی هست که بماند.
تو تاپیک زیبوک گردی که یه کلیاتی ازش برات گفتم.
:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:
آقا شایان :dizzy::dizzy::dizzy: @shayan28 تایید گقته های دیروز شما، تو این کتاب هم هست. :blue_heart::yellow_heart::blue_heart::yellow_heart:
اگه اشتراک زیبوک رو داری، این کتاب هومو دئوس، رو بخون. یه جاهاییش که کلاً مربوط می شه به پزشکی.
فصل اولش هم در مورد اپیدمی های بزرگ تاریخ و تاثیر اونها بر روند زندگی انسان ها گفته و خیلی چیزهای جالب دیگه …
خیلی جالبه این کتاب. :gem::gem::gem:

10 پسندیده

سلام دوستان

• 40 دقیقه لایتنر
    درمجموع 3:05
15 پسندیده

ای ول ازین کتاب های جذابه :heart:
همین الان فارسی اشو دانلود کردم ، از بهترین سایت علمی که بیشتر مطالب شون راجع به فرگشت و تکامل و … ( از نظر خودم یکی از بهترین هاست. )

http://2.darwinday.ir/homo-deus-yuval-noah-harari-pdf-download/

6 پسندیده

تو تاپیک زیبوک گردی گفتی که من سراغ این کتاب ها نمی رم. روحیم خراب می شه. :joy::grin: خواهر :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: من روحیم از تو بدتره! :joy::joy:
ولی عشق این کتاب ها رو دارم. :heart_eyes::heart_eyes:
بخاطر همین، خیلی سراغ کتاب های رمان نمی رم.
از دین اسلام هم زیاد تو کتاب حرف می زنه.

9 پسندیده

این مدل کتاب ها نه :yum:
کتاب های جرم جنایت و قتل و جنگ و بدبختی و بیماری ( انگلیسی هاشونو اصلا دوس ندارم بخونم ) :scream:

اتفاقا کتاب های علمی و مجلات علمی عالین ( هدف اصلی من از زبان یاد گرفتن ۵۰ درصد به خاطره همین مطالب علمیِ بعدش رمان های فانتزی ) ، که چون سطح زبان ام بالا نیست فعلا ترجیح میدم فارسی بخونم.

6 پسندیده

کتاب “تسلط” هم عالی هست.
اون دیگه خیلی علمی :heart_eyes: هست.

7 پسندیده

اینم خوندی ؟
من هنوز سردرگمم چه کتابی رو شروع کنم که تا آخرش ادامه بدم . باید یه فکر اساسی کنم.

6 پسندیده

بله عزیزم :blue_heart::green_heart::yellow_heart::blue_heart::green_heart::yellow_heart:
این هم گزارش من تو تاپیک زیبوک گردی

7 پسندیده

اهان این … یادم اومد :grin::grin::grin::grin::grin:

5 پسندیده

سلام این هم گزارش من

۴ ساعت و ۱۵ کار با زبانشناس
۳ ساعت ۱۰ پادکست در پادبین
۴۰ دقیقه حضور در کلاس زبان :woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming:
سر جمع ۸ ساعت و ۵ دقیقه
موفق و پیروز باشید
:raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed:

15 پسندیده

سلام عزیزم امیدوارم زودتر حالت بهتر بشه :tulip:
لطفا تو این مدتی که نیستی یه نفر رو بجای خودت انتخاب کن که تایم های بچه ها رو وارد کنه و تو لیست برنده ها سه نفر اول رو مشخص کنه و سوالات دوستانی که میخوان تو این چالش شرکت کنن جواب بده.
من کلی پیام خصوصی میگیرم و کلی سوال ازم میپرسن و توضیح میخوان، من بهشون گفتم این چالش رو شما شروع کردی ولی تا جایی که وقتشو داشتم برای این تاپیک و سوال هایی که تو شخصی داشتم وقت گذاشتم ولی واقعا گاهی انقدر کار دارم تایم برای زبان خوندن هم سخت پیدا میکنم.
به نظرم واقعا حیفه چالشی به این خوبی همینجوری رها بشه و نظم نداشته باشه.

@fateme191

10 پسندیده

آناهیتا خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
حالا یه چند روز هم نظم نداشته باشه، چیزی نمی شه ها :blue_heart::green_heart::purple_heart::blue_heart::green_heart::purple_heart:
مهم خوندنه که داریم می خونیم.
من حال فاطمه :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: رو شدیداً درک می کنم :yellow_heart::blue_heart::yellow_heart::blue_heart::yellow_heart::blue_heart:

7 پسندیده

@elahehvelayati

بله الهه خانم، اشتراک دارم. خیلی ممنونم بابت معرفی کتاب، لطف کردین :pray:t2::hibiscus: حتماً تو لیست مطالعه قرار میدم. :tulip: الان کتاب دیگه ای هم هست دارم میخونم، درس های دانشگاه هم با توجه به تعطیلات مربوط به کرونا وضعیتش تا همین اواخر مشخص نبود، الان آموزش مجازی ها پشت سر هم آپلود میشه و وقت خالی نمیمونه. :man_facepalming:t2:
بازم خیلی ممنون.:rose:

9 پسندیده

این کتاب های جالب زیبوک رو به ما هم معرفی کن آقا شایان :dizzy::dizzy::dizzy:
:revolving_hearts::hibiscus::sunflower::rose::revolving_hearts:

خواهش می کنم :pray::pray::blue_heart::green_heart:

6 پسندیده

میخواستم بعد اتمام ش خبر بدم :sweat_smile: کتاب when breath becomes air :hibiscus:

:rose::rose:

7 پسندیده