چالشِ چله‌ی شدت 🍨

سلام دوستان
امروز تایم شنیداریم به تموم کردن برباد رفته . مینی استوری و پپا گذشت
و 4ساعت هم مکالمه و رایتینگ
مجموع 4:38

12 پسندیده

سلام :slightly_smiling_face::heart_eyes:
من امروز 10min Ted talk دیدم :grin: (خارج از زبان شناس). 1h هم چت انگلیسی داشتم :heart_eyes::sunglasses: و 30min هم لایتنر. ولی متاسفانه تایم شنیداریم با زبان شناس خیلیییی کم بود :grin::sweat_smile::woman_facepalming:

جمعا 3h و 30min :dizzy::purple_heart:

13 پسندیده

گزارش امروز من

یک ساعت و نیم تایم کتاب خونی داشتم هم صوت هم متن

نیم ساعت داستان مصور

نیم ساعت هم چت با یکی از دوستام که بهم گفت چه قدر پیشرفت کردی البته تو فهمیدن منظورش نه نوشتن :blush: باید واسه رایتینگ وقت بزارم که نمیدونم چه طوری ( لول ساده ) نوشتن هنوز واسم سخته.

13 پسندیده

سلام شب بخیر.
امروز تایم شنیداریم ۲۰ دقیقه از مینی استوری بود و کارتون پپا
سخنرانی انجام دادم
۲ساعت رایتینگ و مکالمه
مجموع ۲ساعت و ۲۰ دقیقه

11 پسندیده

سلام دوستان :relaxed:
من امروز 1h و 10min توی لایتنر بودم :grin::heart_eyes::star_struck::star_struck: (رکورد خودم رو شکوندم :sweat_smile: بیشترین تایمی بود ک توی لایتنر بودم :grin::heart_eyes::sunglasses:)
20min هم ی Ted talk دیدم (خارج از زبان شناس)
و این هم شات تایم شنیداریم :point_down:

جمعا 3h و 25min :purple_heart::purple_heart:

10 پسندیده

سلام بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy:
چه خبرا؟ :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
خوبید؟ :heart_eyes::heart_eyes:
بچه ها … من جا نزدم ها! :grin: یه جور دیگه، دارم “شدت” رو پیاده می کنم

یه مقدار هدفمند تر :hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:

:blue_heart::blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart::green_heart:

10 پسندیده

خیلی خوبه الهه جون :blush:
الان حالت بهتره (سوگ واری) ؟؟؟ :hugs:
منم اگه لاینتر شلوغ پلوغی داشتم تو چالش لاینتر هم شرکت میکردم :grin:
من کم کم لغات وارد لاینتر میکنم و معمولا چون درس و داستان های کوتاه می خونم و زیاد تکرار میکنم لاینتر زیاد مورد استفاده ام نمیشه خود به خود حفظ میشم.

7 پسندیده

حالا من لایتنرم شلوغه … ولی فکر کنم تو این “چالش شدت” نیازه که هفته ای یه بار، لایتنرم رو پر کنم. چون همه لغت ها رسیده به خونه چهارم و پنجم. هر چند که هر روز، یه چند تا لغت و اصطلاح به لایتنرم اضافه می کنم.

چون من گسترده خوانی زیاد دارم و کتاب های سطح سطح بالا زیاد می خونم، لایتنر، خیلی استفادم می شه.
بعضی لغت ها و اصطلاحات، اینقدر سخته که راهی به جزء استفاده از لایتنر برای یادگیری اونها نیست.
دقیقاً یکی از اهدافم تو این چالش، اینه که پایان تابستان امسال، برای خوندن این نوع کتاب ها، کاملاً روان بشم و سرعتم خیلی بالاتر بره.

بهتر که … چی بگم؟ ولی با “زبان نخوندن و کاری نکردن” که حالم خوب نمی شه … پس بهتره که بخونم.

10 پسندیده

آفرین دوست باهوشم :star_struck:

5 پسندیده

بچه ها چند روز مونده گزارش نویسی و این چالش تموم شه ؟؟؟ خسته نشدما فقط خواستم بدونم. :blush:

گزارش امشب من :butterfly:

مفید ترین روز من در طی این چالش :smiling_face_with_three_hearts:

دقیقا از ساعت نه نیم صبح تا الان مشغول زبان بودم
هر یک ساعت، نیم ساعت استراحت میکردم بعد دوباره شروع میکردم. خیلی باحوصله کلمه به کلمه ، تمام اصطلاحات و تمام کلماتی که شبیه هم بودن از نظر خودم و مدام قاطی میکردمشون و حتی توضیحات گرامری از کتاب و از نت و از دیکشنری رو با وسواس لذت بخش مطالعه کردم.
یه گره هایی از گرامر واسم حل شد تازه میتونم یه کم متوجه توضیحات گرامری بشم.

چهار تا داستان مصور از جورج کنجکاو ( خیلی ماجراها شو دوس دارم واقعا شاد میشم باهاش :grin::heart_eyes: و همین طور پپا پیگ همیشه آخر اتفاقات تو داستان شون کل خانواده پخش زمین میشن و میخندن :smile: )
یک فصل از کتاب غول مهربان
یک داستان خیلی کوتاه تکراری از VoA
دو تا پاد کست از Esl
یک پاد کست از aj که خودش نزدیک چهل دقیقه بود. بعدا که به حرف هاش مسلط شدم نکته هاشو می نویسم.
با این حال فقط یک ساعت تایم شنیداری داشتم بیشتر نیاز بود خودم بخونم . :wink: :relaxed:

حالا تا چند روز آینده همین دروس رو بیشتر شنیداری گوش میدم. چون به احتمال زیاد کار تایپی میخوام قبول کنم وقت ام کمتر میشه .

جمعا هشت ساعت حالا کمی بیشتر
:rainbow::comet::rainbow::comet::rainbow::comet::rainbow:

13 پسندیده

سلام دوستان عزیز :blush:
اعتراف میکنم ک امروز کم خوندم :sweat_smile:
10min لایتنر. تایم شنیداریم :point_down:

جمعا 1h و 30min :dizzy: :purple_heart:

11 پسندیده

4 روز دیگه مونده عزیزم :relaxed:

ماشالللههههه :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::star_struck::star_struck::kissing_heart::kissing_heart:ترکوندین هاااا :grin::purple_heart::purple_heart::dizzy::dizzy::kiss::kiss:

10 پسندیده

اره خیلی امروز روز خوبی بود واسم :smile::heart_eyes:

10 پسندیده

سلام دوستان
امروز درس دیدگاه و چند قسمت زیبوک و کمی سخنرانی کردم
این روزا خیلی نمیرسم اما سعی خودمو میکنم مجموع ۱ساعت

12 پسندیده

شب بخیر
سه ساعت شنیداری و یک ساعت یا بیشتر بدون صوت کتاب خواندن.
کلی هم کار تایپ انجام دادم نشد بیشتر بخونم.

کتاب غول مهربان

باید اعتراف کنم به خاطره یه سری لغات که نامفهومه برام و تو دیکشنری هم نیست ، خوندنش سخت شده واسم . اون جاهایی که نمیفهمم رو رد میشم ، ولی در کل متوجه داستان هستم داره چه اتفاقی میفته :neutral_face::roll_eyes::slightly_smiling_face:
فردا و پس فردا هم فقط همین کتاب می خونم به امید خدا تمومش میکنم .

ولی ماجرای داستان شو خیلی دوس دارم از روباه شگفت انگیز و چارلی بیشتر :smiling_face_with_three_hearts:

یه اتفاق بد هم واسه آواتار ام افتاد
دختر همسایه مون اومد خونمون ، کمی زبان بلده ، داشتم واسش زبانشناس رو توضیح میدادم که دادم دستش ، بعد که اومدم دیدم همه چی رو برده تنظیمات مجدد
اول ناراحت شدم تازه یه کم سطح سه رو پر کرده بودم هر چند اوایلش بود و خودمم دیر به دیر از آبی خارج میکردم .بعد دیگه گفتم اشکال نداره حساس نیستم . ( شانس آوردم )
آخرین بار که جوجه امو بردم تو تخم مرغ نزدیک سه ماه گذشته بود ، حالا باید از اول شروع کنم .

12 پسندیده

سلام دوستان عزیز :blush: :hibiscus:
امروز 55min ب پادکست Sincerely X گوش دادم :purple_heart: 1h و 10min هم لایتنر. 15min هم speaking تمرین کردم. 45min هم چت. و این هم شات تایم شنیداریم :point_down:

جمعا میشه 4h و 30min :purple_heart::strawberry:
پ. ن : بلخره امتحانام تموم شد و خیلی خوشحالم :grin::sweat_smile::joy:

10 پسندیده

سلام سلام🌷
بچه ها امروز و کم کاری کردم😁

11 پسندیده

اینم از لایتنرم🙂

خیلی😀

به نظرتان چطورم؟؟:blush:

14 پسندیده

امروز یک ساعت تایم شنیداری و یک ساعت و نیم هم بدون صوت فقط کتاب خوندم

شب تون بخیر :star: