IELTS آیلتس

ســلام. این تاپیک ها می تونن کمکتون کنن :

منابع ایلتس

6 پسندیده

سلام دوست عزیز
ببینید یکی از مواردی که باید در نظر داشت اینه که ما ساعت برامون مهمه نه ماه و سال و…
هر چه ساعات مطالعه با کیفیت شما در روز بالاتر باشه زمان رسیدن شما به هدفتون سریع تر خواهد بود.
یعنی مثلا کسی که روزی ۲ ساعت با کیفیت میخونه مشخصا سریع تر از کسی که روزی بیست دقیقه میخونه به سلاست زبانی میرسه. بنابراین شما بایستی با توجه به هدف و زمانی که دارید، میزان مطالعه روزانه خودتون رو تعیین کنید.
اگر سطحتون رو در زبان بفرمایید بهتر میتونیم راهنمایی کنیم، مثلا یکی که سطحش مبتدیه اصلا درست نیست بیایم بگیم برو منابع آیلتس رو بخون چون قطعا به یکسری پیش نیازها احتیاج داره

10 پسندیده

سلام من pre-intermdiate هستم اگه از الان تا چهار ماه دیگه روزانه حداقل ۵و حداکثر ۸ ساعت وقت بزارم به سطح advance یا expert
میرسم؟ اینم خدممتون بگم که از کیفیت خوندنم راضیم هر چهار مهارت رو کار میکنم. فیلم میبینم آهنگ و انواع کتابها… .

7 پسندیده

ممنوم میشم جواب بدید:heart::heart::heart:

5 پسندیده

@ShaghayeghAlavi سلام سوالمو بالا تر مطرح کردم

4 پسندیده

با توجه به مواردی که مطرح کردین به نظرم دوره‌های داستان واقعی و انگلیسی قدرت در اپلیکیشن زبانشناس خیلی برای شما مناسب هست. روش خوندن این دو دوره رو به طور خلاصه در ادامه توضیح میدم.

برای هر درسی که شروع میکنین بایستی ابتدا یکی دو دور اول خوندن درس رو برای تعیین لغاتی که میدونین، و هایلایت لغاتی که نمیدونین، اختصاص بدین و بعد

برای دوره ی داستان واقعی:
استراتژی های تقویت مکالمه بایستی برای درسنامه های اصلی این پکیج پیاده سازی بشه. علی الخصوص تکنیک سایه بایستی روی هر سه سرعت درسنامه های اصلی پیاده سازی بشه.

توضیحات این استراتژی ها در لینک زیر اومده:

دیگر درسنامه ها به صورت سوال جوابی هست که مکالمه و درک مطلب و گرامرتون قوی بشه. خوندنشون به این صورته که هر سوالی پرسیده میشه شما بایستی به سرعت قبل از گوینده جواب بدین.

برای دوره ی انگلیسی قدرت:
درسنامه اصلی رو تا تکنیک سایه پیش ببرین
درسنامه لغات رو چند بار با خیال راحت گوش بدین و درسنامه داستان کوتاه و دیدگاه رو میتونین هر پنج استراتژی تقویت مکالمه رو پیاده سازی بفرمایین.

از بین این دو دوره باید یکی رو انتخاب کنید و همونطور که خودتون هم گفتین براش بالای 4 ساعت در روز وقت بزارید و اینکه صددرصد بگم شدنیه منطقی نیست چون از وضعیت مطالعه تون اطلاعی ندارم اما با تلاش و استفاده صحیح از مطالب قطعا میتونید به سطح قابل قبولی برسین، منابع جانبی مثل پادکست ها و مطالبی که در دسته بندی سایت های معتبر و کانال های جذاب در اپلیکیشن زبانشناس قرار دادیم رو هم حتما به عنوان منابع فرعی استفاده کنید، برای انتخاب هر منبعی ( کتاب، پادکست، دوره، فیلم و…) هم همیشه باید در نظر داشته باشید که منبعی انتخاب بشه که شما بتونید متوجهش بشید. نه خیلی سخت نه خیلی آسون. منبع قابل فهم باشه ولی یه کوچولو اذیت کنه.
بخوایم درصد بدیم میگیم ۸۵ تا ۹۰ درصدش رو بفهمید.
اینجوری ذهن شما به بهترین شیوه ممکن میتونه با مطلب ارتباط بگیره و پیشرفت کنه. (انتخاب منبع رو برای انتخاب منابع فرعی گفتم) اما با توجه به سطحتون منبع اصلی رو از بین داستان واقعی یا انگلیسی قدرت انتخاب کنید البته چون فرصتتون یکم کمه به نظرم انگلیسی قدرت رو میتونید شروع کنید

12 پسندیده

سلام ببخشید من دیر دیدم پیام رو.
علاوه بر راه حل هایی که @afarkhani عزیز گفتن و کامل هستن به نظرم :ok_hand: من میتونم تجربه ی شخصی خودم رو بگم.
اینکه خودتون رو در معرض زبان قرار میدین عالیه.ادامه بدین و تا میتونین گوش بدین و بخونین.

و اینکه اینجور که من متوجه شدم منظورتون منابع هم بود، که امیدوارم درست فهمیده باشم.

۱-سری آیلتس خود کمبریج رو حتما شروع کنین به خوندنشون اگه تا حالا نکردین. همون سری که ۱۴ جلد هست. به نام Cambridge Practice Tests for IELTS میشناسنشون یا اگه بگین سری آیلتس کمبریج همه میشناسن. خیلی کاملن و مجموعه ی تستهای نمونه هستن که تو مدت کوتاه میتونین نقاط قوت و ضعفتون رو متوجه بشین و یه تخمین کلی هم از نمره ای که میگیرین دستتون بیاد.

۲- توی کتابهای ایرانی سری Crack IELTS in a flash خوبن. بخصوص رایتینگ آکادمیکش که چون گفتین برای دانشگاه میخواین حدس زدم آیلتس آکادمیک بخواین. اما برای جنرال هم داره.

۳- برای گرامر و لغت Cambridge Grammar for IELTS و Cambridge Vocabulary for IELTS کتابهای جمع و جور اما فوق العاده به درد بخورین.

توی این دو ماه اما اگه بتونین یکی دوتا کتاب از همون سری ۱۴ جلدی رو تمرین کنین خودش خیلی کمکه.

راستی در مورد دانشگاه امکان داره بهتون وقت بدن چون به خاطر کرونا امتحانای آیلتس فعلا کنسلن تا جایی که من میدونم.

موفق باشین :rose:

14 پسندیده

واقفعا کمک بزرگی کردید ممنونم:heart::kiss:

7 پسندیده

مرسی ک وقت میزارید و با حوصله جواب میدید❤ همیشه شمارو تحسین میکنم

6 پسندیده

خیلی محبت دارین عزیزم ممنونم ازتون :pray: :star_struck: :rose: خوشحالم که کمکی از دستم براومده.
بهترینها رو براتون آرزو میکنم در راه هدفتون :muscle: :seedling: :rose:

7 پسندیده

همچنین برای شما استاد گرامی:kiss::blue_heart::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

5 پسندیده

سلام ببخشید خانم شما از کدوم کتاب ها استفاده میکنین

4 پسندیده

Top notch, collins, advances and grammer in use, step to understanding, tactics for listening
فعلا همینا☺

5 پسندیده

من چند سالی میشه که تدریس میکنم تو زمینه آیلتس. خودم هم نمره ۸ گرفتم. فرصتتون خیلی کمه ولی اگه علاقه مند بودین میتونین با من کار کنین.

5 پسندیده

به نظم یکی از بهترین منابع کتاب کمبریج آیلتس 15 هست . حتما به این کتاب یه نگاهی بندازین.

3 پسندیده

سلام ویدیوهای مدرس کانادایی رو میشه لینک بفرستید لطفا و اسمشو انگلیسی بنویسید لطفا

2 پسندیده

بله به همونا در بالا اشاره شده دوست عزیز

1 پسندیده