شروع گسترده خوانی و درخواست راهنمایی

سلام من از امروز میخوام گسترده خوانی رو شروع کنم منبع اصلیمم زبانشناس هست
هرشب 5ساعت ساعت مشخص گذاشتم کنار براش 8شب تا 1بامداد
میخواستم ببینم چجوری باید بخونم یک درس رو تند بخونم 2-3بار بخونم تا متوجه شم یا پاراگراف پاراگراف بخونم یا…
با زیبوک میخوام دوباره از داستانهای خیلی ساده شروع کنم برم بالا سطح زبانمم خوبه داستانهای خیلی ساده 95درصدشو میدونم کلماتشو
اگه روش خوندن مناسبی دارین بگین
ممنون

8 پسندیده

سلام آقای @MehrabT :rose::blossom::sunflower::hibiscus:
این تاپیک رو آقا فرزاد :dizzy::dizzy::dizzy: ایجاد کردند. بچه های زبانشناس :blue_heart::blue_heart: هم تجربه های خوبشون رو گفتند.

9 پسندیده

ممنون ولی من نمیخوام صوت گوش بدم فقط میخوام بخونم بدون گوش دادن صوتهای کتاب
چون هر فایل صوتی چند ده دقیقه وقت میبره من فقط میخوام ریدینگم تقویت بشه از لحاظListeningمشکلی ندارم و برای لسنینگ مگا داستانهارو دارم توی برنامم…

7 پسندیده

کتاب خوانی، بیشتر بر پایه مهارت ریدینگ هست.
برای تقویت مهارت خواندن، چه چیزی بهتر از کتاب خوندن؟
پروین خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: @pari نظر شما چی هست؟ :purple_heart::green_heart::blue_heart::two_hearts:

10 پسندیده

این گسترده‌خوانی نیست. گسترده‌خوانی یعنی خوندن کتاب‌های زیاد بدون تکرار.

اونی که شما منظورتونه فشرده‌شنویه.

اگه بخواید گسترده‌خوانی کنید باید برید سراغ کتاب‌های زیبوک، زبانشناس بیشتر درسیه و مناسب فشرده‌شنوی.

کاملا درسته :ok_hand:

12 پسندیده

منم گفتم میخوام برم زیبوک فکر کنم منظورمو بد متوجه شدین اسمی از فشرده شنوی نیاوردم

گفتم اگرم بخوام چیزی گوش کنم میرم مگاداستان…

به هرحال ممنون جوابمو دادین

7 پسندیده

شما بهتره زین پس توی تاپیک زیبوک‌گردی فعالیت کنید. با معرفی کتاب‌هایی که می‌خونید انگیزه‌ی بیشتری می‌گیرید برای ادامه دادن.

8 پسندیده

ممنون پری خانم حتما اگر چیز خوبی پیدا کردم معرفی میکنم
منون بابت کمکتون

7 پسندیده

خواهش میکنم. :blossom:

7 پسندیده

سلام
ببخشید واقعا گیج شدم
من دایره لغاتم خوبه سطح 4 هستم بااین که بیشتر زبانشناس کارکردم تقریبا زیبوک تاحالا نیومدم توی لسنینگ هم که مطلب تخصصی رو توی یوتیوب بدون مشکل میبینم…
حالا سوالم:
کدوم یکی بهتره برای تقویت ریدینگ
:boom:یک درس رو یکبار بخونیم بزاریمش کنار بریم درس بعدی( که میشه گسترده خوانی )
:boom:یک درس رو چندبار بخونیم تا کاملا مسلط بشیم بعدش بریم درش بعدی(فشرده خوانی)

6 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
به نظر من به خودتون بستگی داره که چه جوری مطلب رو درک میکنید و از چه روشی ریدینگتون تقویت میشه ، یه نفر با گسترده خوانی به این مهارت می رسه و یه نفر با فشرده خوانی
بازم نظر اساتید تالار رو جویا بشید
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

5 پسندیده

من واسه تقویت ریدینگ این کار رو میکنم:
درسهایی که خوندنشون برام راحته رو بعد از یکبار شنیدن وویس، خودم از روش میخونم‌.
درسهایی که مشکل تره، بعد از تموم شدن وویس و یکبار دیگه هم مشخص کردن لغات، همراه وویس واسه بار سوم میخونمشون.
به نظرم بیشتر انتخاب شخصیه و اینکه چطور کمتر خسته یا دلزده بشی… ولی منم خوشحال میشم نظر مربیان رو بدونم

5 پسندیده