With در این جمله به چه معنیه

She’s in love with claudio , the brave soldier ,home from the war

معنی with چیه
و اگر جمله اینطوری بود چی می شد؟
She’s in love with claudio he was the brave soldier he home from the war

این تاپیک مربوط به درس« هیاهوی بسیار برای هیچ » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

3 پسندیده

سلام دوست عزیز.
in love with همش با هم میشه عاشق کسی بودن. مثل فارسی نیست که ما عاشق بودن رو بدون حرف اضافه یا فقط با کسره میاریم.
جمله ای که شما نوشتین هم میشد باشه، یعنی باید یه جمله رو تیکه تیکه میکردیم، اما درستترش اینه:
.She’s in love with Claudio. He is a brave soldier .He is home from war
برای اینکه سه تا جمله ی پشت سر هم نیاریم و متن غیر روان و غیرطبیعی و یه کم بچگانه نشه، اون فرمی رو استفاده میکنیم که توی متن میبینین. یعنی توضیح در مورد یک فرد رو داخل دوتا کاما میاریم به جای اینکه جمله ی جدید بسازیم.
فارسیش رو در نظر بگیرین که تقریبا همچین چیزیه:
او عاشق کلادیوست. کلادیو سرباز شجاعیست. او از جنگ به خانه برکشته است.
او عاشق کلادیوست، سربازی شجاع که از جنگ به خانه برگشته است.
می بینین که اولی شبیه متن کتابای درسی دبستان میشه و یه کم حوصله سر بر و ابتداییه. دومی روان تر هست.
نکته آخر اینکه شما تو جمله تون فعل اول رو مثل خود متن زمان حال اوردین اما بقیه رو گذشته و یکدفعه زمان تغییر کرده. در حالیکه نیازی نیست.

4 پسندیده

سلام
من مطمئن نیستم اما این یه اصطلاحه
She falls in love with sombody
She is in love with sb
او عاشق فلانی شد…
ودر جمله ای که خودتون نوشتید یه تیکه کلا اشتباه
She’s in love with claudio,who is a brave soldier that comes home from war
Home فعل هست.

4 پسندیده

سلام خسته نباشین
قبلا گفتین نمیشه فاعل رو از جمله حذف کرد منم فکر کردم که شاید اینطوری درسته
وقتیم سوال میپرسم و جواب میدین بیشتر سردرگم میشم
انگار فارسیمم خوب نیس

4 پسندیده

پس شاید من بد توضیح میدم :sweat_smile: :heart: نه نگران نباشین یواش یواش دستتون میاد. فاعل حذف نشده، she که هست، claudio هم هست، اون عبارت رو برای همین با کاما میذاریم اون وسط که نشون بدیم توضیح به این افراد برمیگرده

3 پسندیده

ببخشید سوتفاهم نشه قصد من ایراد گرفتن از شما نبود :relaxed:
خیلی ممنون از راهنماییتون :smiling_face_with_three_hearts:

3 پسندیده

نه عزیزم چه حرفیه اصلا برداشتم این نبود. هر سوالی داشتین بپرسین من تا جایی که بتونم و از پسش بربیام توضیح میدم، بقیه اساتید هم که هستن :rose: :rose:

2 پسندیده