تالار زبانشناس

ترس از فراموشی لغات

بیشتر از 90 درصد لغاتی ک زرد رنگ کردمو بلدم اما چون می ترسم فراموششون کنم از هایلایت درشون نمیارم، توی کتابهام همیشه دورنگ هایلایت میکنم زرد و نارنجی برای اونهاییکه واقعا برام سخته؟ آیا رفتارم طبیعیه یا بیش از حد وسواس دارم؟ میتونم نظرتون بدونم ممنونم

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی مسابقه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « مسابقه - درسنامه اصلی »

3 Likes

بیش از حد وسواس دارید. چون خیلی از لغات رو ما تو حرف زدن یا نوشتارمون به کار نمی‌بریم یعنی هرچقدم بلد باشیم هنگام نیاز، دسترسی نداریم بهشون. توی متن بلد باشید کافیه و می‌تونید از لایتنر خارجشون کنید. از طرفی دیگه بعضی لغات رو تا توی مکالمه به کار نبرید هی یادش نمی‌گیرید پس چه لزومی به حفظ کردنش هست وقتی می‌تونید جا برلی لغات دیگه باز کنید؟

سعی کنید لایتنر رو شلوغ نکنید تا مرورهاتون راحت‌تر و بیشتر بشه.

قرار نیست با لایتنر تمام لغات رو فعال کنیم پس زیاد سخت نگیرید.

8 Likes

دقیقا مشکل منم همینه کلمه رو انگلیسی بفارسیشو میدونم ولی وقتی میخوام ازش تو فارسی به انگلیسی استفاده کنم باید کلی فکر کنم، ممنونم مدتها است کلمه هارو از هایلایت درمیارم دوباره اضافه میکنم، خودم از دست خودم خسته شدم، ممنون ک راهنمایی می کنید :heart::heart::rose:

6 Likes

خواهش میکنم دوست عزیز :hibiscus:

من خودم اخیرا لایتنرمو خالی کردم و خیلی از لغات رو سفید کردم. بعضی از لغات رو اونجا داشتم که خودم از دیدنشون تعجب می‌کردم. الکی لایتنرمو با این لغات ساده و گاهی هم لغات به درد نخور اشباع کرده بودم.

8 Likes