تفاوت recently با more recently

چه زمانی از recently و چه زمانی از more recently یا most recently استفاده می شود و چه تفاوتی در معنی دارند؟

این تاپیک مربوط به درس« کوچک زیباست » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی قدرت » فصل: « کوچک زیباست - اقتصاد با ابعاد انسانی »

4 پسندیده

سلام دوست عزیز خوش اومدین.
تفاوت معناییشون خیلی اندکه.
صفتهای مقایسه ای و تفضیلی رو حتما میشناسین، most و more به همون مبحث مربوط میشن و معنای «تر» و «ترین» به صفت ها اضافه میکنن.
مفهومش فقط تاکید روی موخر بودن اتفاق رو افزایش میده. مثلا:
I saw her recently
اواخر دیدمش (زمان دیدنش نزدیک به زمان حرف زدنمه)
I saw her more recently
زمان دیدنش جزو اتفاقای خیلی نزدیک به زمان حرف زدنمه
I saw her most recently
زمان دیدنش جزو آخرین اتفاقاییه که قبل از گفتن این جمله افتاده ( خیلی خیلی نزدیکه)
البته احتمالا more و most recently بیشتر در مقایسه با چیز دیگه ای بیان تو صحبت و نه به صورت تنها.
امیدوارم مفهوم بوده باشه، سعیم رو کردم :sweat_smile:

9 پسندیده

ممنون از توضیحاتتون
منظور من این بود که more recently و یا most recently هم داخل recently هستند و اصلا چه نیازی هست از آنها استفاده کنیم؟ یعنی کلا میشه از recently استفاده کرد و با توجه به موضوع بحث، مخاطب متوجه زمان می شود.

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
همانطور که دوست عزیزمون، شقایق خانم گرامریش گفتن که کاملا هم صحیح است.
ولی من خودم به شخصه most recently رو اصلا نشنیدم بسیار کم کاربرد است تو همین درس کوچک زیباست، ای جی هوگ با اینکه میخواد به تازه ترین زمان اشاره کنه از most استفاده نکرده و فکر میکنم عامیانه نیست.
ولی چرا ای جی هوگ از recently اینجا استفاده نکرده، به خاطر اینه که میخواد یه تاکیدی بر جدید بودن زمانی که این کار (بروز شدن کتاب) صورت گرفته داشته باشه. و گرنه recently هم میشد استفاده بشه.
امیدوارم توضیحاتم کمک کننده بوه باشه

5 پسندیده

البته سوال الانتون از سوال اولتون متفاوته، شما پرسیده بودین:

با اینحال جواب هردو سوال جدیدتون هم توی پاسخ قبلی هست،‌
معلومه که وقتی دو چیز تفاوت معنایی اندکی داشته باشن میشه اکثرا به جای هم استفاده بشن و مسلما شنونده متوجه میشه ولی تفاوت ریز رو هنوز دارن. اما این هم گفته شد که اگر بخواین دو چیز رو از نظر اینکه کدومشون «اخیرتر» از اون یکی اتفاق افتاده مقایسه کنید، قاعدتا مجبور میشین از more و most استفاده کنید.
لطفا سوالاتتون رو با دقت مطرح کنین و جوابها رو با دقت بخونین و از استدلال خودتون هم در رسیدن به جواب بهره ببرید.
مبحث superlative/comparative adverbs یا قیود تفضیلی و مقایسه ای رو هم بیشتر مطالعه کنید
موفق باشید

6 پسندیده

آقای منصوری و خانم علوی سپاس از راهنماییتون

3 پسندیده

ممنون از شما و موفق باشین :pray: :four_leaf_clover:

3 پسندیده

خواهش میکنم
Don’t mention it

3 پسندیده