تفاوت havn't و don't have چیست؟

They don’t have time to exercise
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم برای منفی کردن جمله بالا فرق بین havent و don’t have در معنی تفاوتی ایجاد میکنه و چه وقتهایی از هرکدوم استفاده میکنیم

این تاپیک مربوط به داستان« داستان 15- مارا و املی ورزش می کنند » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « نیمچه داستان‌ها »

3 پسندیده

سلام
اگه میخواهید بگید من یه چیزی ندارم اینطوری میشه.
I don’t have car
ماشین ندارم
She doesn’t have car
او ماشین ندارد
She has no car
او ماشین نداره
I don’t have to do that
من نباید انجام بدم
اگه دقت کنید برای منفی کردن فعل از dont doesnt استفاده میکنند.
و درباره have not یه فعل کمکی هست که برای درست کردن حال کامل ماضی بعید استفاده میشه.
I haven’t been here
من اینجا نبوده ام (تا حالا)
I have not had car
تو این مثال have فعل کمکی ساخت زمان کامل هستش. و had یا have دوم همون معنی داشتن رو میده با این تفاوت که در این زمان تا حالا ماشین نداشته.
من تا حالا ماشین نداشتم.
She has not been beutiful
او زیبا نبوده.
شما از درس ۳۰ به بعد با حال کامل و گذشته کامل آشنا میشید.
در ضمن اینجوری هم هستش تو انگلیسی اما اشتباهه و غیر رسمیه و خیلی کم استفاده میشه و از لحاظ گرامری هم درست نیست.
I have not car :x:
باز اگه راهنمایی خواستین بگین درموردش بگم

5 پسندیده

سلام و وقت بخیر دوست عزیز.
به طور کاملا کلی بخوایم بگیم، شما باید ببینین have یا has توی جمله فعل کمکی هستند یا اصلی. اگه اصلی باشن و معنای «داشتن» بدن ،‌باید مثل بقیه ی فعلها در اون شرایط، با do و does منفی و سوالیشون میکنیم و به فعل اصلی دست نمیزنیم. مثل مثال شما.
They don’t have time to exercise
آنها برای تمرین کردن وقت ندارند

اما have و has به عنوان فعل کمکی هم استفاده میشن. مثلا توی زمان حال کامل و اونوقت معنی داشتن نمیدن. مثلا:
I have met her before.
من قبلا او را ملاقات کرده ام.
اینجا فقط have رو اوردیم که زمان گرامری رو بسازیم و فعل کمکیه، فعل اصلیمون met که شکل سوم meet هست . پس وقتی میخوایم جمله رو منفی کنیم، هر بلایی باید بیاد،طبق معمول سر همون فعل کمکی میاد و به فعل اصلی دست نمیزنیم:

I haven’t met her before

نکته ۱: باز هم زمان گرامری داریم که have و has توشون کمکی هستن و فقط حال کامل نیست.
نکته ۲: بعضی وقتا ممکنه هم فعل کمکی و هم فعل اصلیمون have یا has باشن. در اونصورت باز هم همون قانونی که توضیح داده شده رو اجرا میکنیم:
I have had a nice experience
من تجربه ی خوبی داشته ام.
I haven’t had a nice experience
من تجربه ی خوبی نداشته ام.

18 پسندیده

ممنون از توضیح کاملتون منم استفاده کردم
خیلی عالی بود:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

4 پسندیده

ممنون از راهنمایی مفیدتون🌹

3 پسندیده

بسیار مفید بود ،ممنون که پاسخ دادین:tulip::tulip::tulip:

4 پسندیده