حفظ کردن لغات

دوستان من وقتی لغات لایتنر رو چک میکنم یا لغات جدید یه کتاب کاغذی رو میخونم واسم خسته کننده است…
شما تکنیک خاصی واسه حفظ کردن لغات ندارید .؟؟

2 پسندیده

سلام من جملات رو حفظ میکنم بجای لغات چون حفظ لغات خیلی روش فرّاریه😊
و البته گاهی اوقات بعضی کلمات از بس تکرار میشن میشینن تو ذهنم یعنی فقط یکی دو بار مفهوم کلمه رو نگاه میکنم و مکرر شنیدن همون کلمات باعث میشن یاد بگیرمشون🌹

3 پسندیده

اون که سخت تر ه!!!

تو این مواقع چیکار کنم؟؟:sweat::cold_sweat:

2 پسندیده

به جعبه ی لاینترت اضافه کن خودشون طی زمانبندی مناسب تکرار میشن😊

3 پسندیده

اونم دارم …ولی مرور جعبه اش خسته کننده است :astonished:
یه تکنیک باشه که هم لغات طولانی مدت تو ذهنمون بمونه :pray:

2 پسندیده

اپ Learn English vocabulary رو دانلود کن بعد یادگیری کلمات آزمون از انواع مختلف گرفته میشه مثل : لیسینیگ ، رایتینگ و…

5 پسندیده

اپ های مختلفی با این اسم هست …
از کجا دان کنم

2 پسندیده

سلام دوست عزیز ،روش شما اینجوری هست ک به فرض همین لایتنر برنامه فقط قسمت جمله رو میخونی اگه یادت اومد تیک میزنی اگرم نه ردش می‌کنی و اصلا ب کلمه نگاه نمیکنی ؟؟؟میشه روشتو توضیح بدی چون من همین مشکل دارم ،بیشتر وقتا جمله رو قشنگ یادمه اما کلمه خالی یادم نیست برا همین مجبورم رد بزنم

4 پسندیده

تکرار زیاد ،اون هایی بیشتر کاربردی آن و بیشتر تو زندگی استفاده میکنیم، ثبت کنین،بقیه اش هم مکررارتکرار کنید

3 پسندیده

سلام
ما وقتی کلمه ای یا میگیریم به سادگی ازش میگذریم
اما گاهی همون کلمه توی یه جمله ی دیگه یه معنای دیگه ای میده
بهترین روش به نظر من تکرار جمله س،این کار کمک میکنه که ملکه بشه حتی جمله.
برای یادگیری گرامر هم ناخداگاه مان هم آمادگی بیشتری پیدا میکنه

5 پسندیده

ایناهاش از گوگل پلی :rose::blue_heart:
امیدوارم واستون مفید باشه💫

4 پسندیده

سلام
بهترین راه این هست که جدای از لایتنر زیاد متن بخونی، وقتی لغتی رو زیاد ببینی کامل تو ذهنت میشینه، حالا یا با زیبوک یا با متن خبری و مجله انگلیسی خوندن، هر روز یه تایمی متن بخون خودت بعد یه مدت متوجه تغییرات اساسی تو دایره لغتت میشی

5 پسندیده

نه نگاه میکنم اما چون به همون یک مطلب ب طور مکرر گوش میدم دیگه مفهومش رو میفهمم مثلا من الان پکیج داستان های بچگانه رو هر یه داستان رو تو طول پنج روز حداقل پنجاه بار گوش میدم البته فقط گوش دادن نیست تمام مراحل لازم برای یادگیری رو هم طی میکنم:blue_heart::rose:

2 پسندیده

مرسی …از همه دوستان بابت راهنمایی

3 پسندیده

سلام دوست عزیز

ویدیو زیر رو ببینید

5 پسندیده

نیازی نیست از جعبه لایتنر استفاده کنی
من خودم اصلا استفاده نمیکنم
به جاش لغات درسی که میخواید تمرین کنیدا هایلایت کنید و وقتی احساس کردید بعد از تمرین زیاد اون لغت براتون راحت شده اونا از هایلایت دربیارید و اصلا کمال طلب نباشید و اگه لغتی براتون هنوز گنگه همونطور هایلایت شده رها کنید بعد از چندین ماه پیشرفتتون محسوس خواهد بود
اصولا لغتی که در قالب چندین جمله و پاراگراف تو ذهنتون نره خیلی راحت از ذهنتون بیرون میره
از روند زبان اموزی لذت ببرید و فشار بیخودی به خودتون نیارید .زبان اموزی با عجله انجام نمیشه و تایم لازم را باید براش بزارید
موفق باشید…

5 پسندیده