تفاوت writ با write چيست..؟؟

i never writ , nor no man ever loved.

این تاپیک مربوط به « بتمن فارسی صحبت میکند » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. : « انگلیسی با الهام » : « داستان های بتمن »

5 پسندیده

سلام دوست عزیز.
اگه دقت کنین اون قسمت متن از شکسپیر نقل قول شده و متنها و شعرهای شکسپیر به انگلیسی ادبی و قدیمی تر نوشته شدن. writ در انگلیسی قدیم، گذشته ی فعل write بوده. الان به جاش میگیم wrote و written

19 پسندیده

مرسى از پاسخ تون ، خيلى خوب بود:rose::rose:

5 پسندیده

از پاسختون لذت بردم ولی ببخشید به نظر بنده و فکر میکنم
متون شکسپیر در واقع ادبیات انگلیسی است که بحث جدایی با انگلیسی دارد و در واقع این writقدیمی نیست بلکه در ادبیات انگلیسی اینطوری خوانده میشود فکر میکنم و ادبیات انگلیسی قدیمی نیست بلکه بحثش با خود انگلیسی جداست

3 پسندیده

ممنونم.
نظر شما هم محترمه، و در صورت کلی چیزی بدیهی و واضحه. ولی در این مورد اصلا صدق نمیکنه.
اینجا سوال ایشون در مورد writ بود، که به معنی ای که در متن شکسپیر استفاده شده در انگلیسی مدرن اصلا استفاده نمیشه کلا(الان به معنی مدرک قانونی استفاده میشه، که اونم اسمه و فعل نیست، اینجا فعل اومده) .پس قدیمیه. الان فعل writ نداریم، شده write, written, wrote, به همین سادگی.
تازه من توی جوابم هم به ادبی بودن و هم به قدیمی بودن اشاره کردم.
ادبیات انگلیسی مدرن از نویسندگان جدید رو بخونید و ببینید چند بار از فعل writ به جای written استفاده کردن؟ احتمالا هیچ بار😊
writ به عنوان فعل، اگه درست سرچش کنین، archaic, یا old English حساب میشه. یه سرچ کوچولو خیلی کار آدم رو راه میندازه همیشه :wink:

8 پسندیده

شقایق خانم @ShaghayeghAlavi :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
اِی کاش یه تاپیک جداگانه بود فقط مخصوص این جواب های ارزشمند شما. :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
واقعاً حضورتون تو تالار، خیلی ارزشمنده‌. :star_struck: :star_struck:
… و چقدر دیروز، متاسف شدم بابت جواب یکی از کاربرها :woman_facepalming:
.
.
خیلی ممنون که هستید :pray::pray:

:green_heart::blue_heart::green_heart::blue_heart:

5 پسندیده

وای دقیقااااااااااااااا الهه جون چه پیشنهادی فوق العاده ای :heart_eyes:
واقعا حیفه این جواب ها بعد از یه مدت از دسترس خارج بشن :frowning: دقیقا یه تاپیک یا یه دوره ی آموزش انگلیسی با شقایق خانوم لازمه تو این اپ …راستش هر چه قدرم این برنامه کامل خوب باشه تا این مورد رو نداشته باشه به نظرم ناقصه :confused: من خودم به شخصه حتی اگه هر روز ۱۰۰۰ تا کار هم داشته باشم یه تایمی جور میکنم تا جواب شقایق جون به بچه ها رو بخونم :grin: :v: :heart:

5 پسندیده

یه کاری می شه کرد.
می شه کامنت هاشون رو تو یه تاپیک جداگانه، کپی پیست کنیم که این درست نیست. چون آی دی شقایق خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: دیگه روی کامنت ها نیست.
یا اینکه لینک کامنت های پاسخی ایشون رو بزاریم تو یه تاپیک جداگانه.
کامنت هاشون هم می شه سیو کرد. ولی برای خود هر فرد، فقط قابل دسترسی هست.
شما راه حل دیگه ای، به ذهنت می رسه؟

:purple_heart::blue_heart::green_heart::yellow_heart:

3 پسندیده

هردو نظراتتون خیلی خوب بود الهه جان :star_struck: :ok_hand: :rose: البته اگه خود شقایق خانوم قبول کنن :frowning:
کپی پیست هم ایده ی خوبیه البته اگه اسمشون رو منشن کنیم رو پیام ها
من هنوز با قوانین و برنامه ها آشنایی چندانی ندارم ولی پیشنهادم اینه که خیلی خوب میشد اگه خودشون یه تاپیک داشتن و سنجاقش میکردن تا هرکسی هر سوالی داشت بپرسه همونجا هم جوابشونو بدن …اینجوری مجموعه سوال های بچه ها و جواب های ناب ایشون به صورت یه پکیج در میومد :woman_shrugging:t2: :heart:

3 پسندیده

آخ آخ!! پکیج رو عالی اومدی :clap::clap::clap: دختر :grin::heart_eyes::heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: :star_struck:
پس منتظر شقایق خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: می مونیم تا خوشون تصمیم بگیرند.

:blue_heart::blue_heart::blue_heart:

3 پسندیده

اول یه سلام و تشکر از صمیم قلب الهه جان و کیانا جان عزیزم :heart_eyes: :heart_eyes: :heart: :heart: :rose: :rose:
بعدشم فقط میتونم تشکر کنم و خجالت بکشم که واقعا خجالتم دادین. اینجور وقتا حرفی جز قدردانی و تشکر برای اینهمه حس خوب نمیمونه واقعا :rose: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :see_no_evil: :heart: :heart: :purple_heart: :purple_heart:
در آخر هم معدرتخواهی برای اینکه پیام رو خیلی دیر دیدم، چون مدتی فعال نبودم توی تالار و نوتیفیکیشنها رفتن پایین، و الان دارم یکی یکی چک میکنم بعد مدتها.
من خیلی خوشحال میشم کمکی از دستم بربیاد. در مورد این موضوع با مدیریت تالار هم حرف میزنم ببینم چه میتونیم بکنیم که با قوانین تالار هم جور باشه.
شایدم همه رو یه جا جمع کنم بصورت مقاله.
بازم ممنونم ازتون و خیلی خوشحالم که کمکی میکنه چیزایی که مینویسم :hibiscus: :rose: :rose:
@elahehvelayati
@kianaghamari

4 پسندیده

شقایق عزیز واقعا توضیحاتت خیلی کامل و جامع و با حوصله ست. مرسی که هستی و فعالیت میکنی. :revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts:

3 پسندیده

ممنونم ازت مرجان عزیزم خیلی لطف داری و خوشحالم کردی با مهربونیت:heart::heart::heart::heart_eyes::revolving_hearts::heartbeat: مرسی از شما که توجه میکنین:cherry_blossom:

4 پسندیده

سلام شقایق خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
اختیار داری :gem::gem::gem:
شما خودت بمب حس خوب هستی :blue_heart::blue_heart::blue_heart:
:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

اگه این جواب های عالی تون رو توی یه تاپیک نزارید، من همچنان مجبورم این کامنت هاتون رو دونه دونه سیو کنم. :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: :star_struck:

:herb::four_leaf_clover: :seedling:

3 پسندیده

ای جانم :heart_eyes: :star_struck: :joy: ایشالا حتما یه فکری میکنیم :+1: :heart: :hibiscus: :pray: :pray:

3 پسندیده

سلام مربی و الگوی مهربون :hugs:
شقایق جان واقعا شما حکم یه استاد رو دارید برای خیلی ها در تالار، کسی که موضوعی رو به فرد دیگه ای بی منت و کامل آموزش میده قطعا لقبی جز استاد برازندش نیست و تشکر از کسی که قلب بزرگی داره قطعا کمترین کاریه که از دست هر کسی بر میاد .من هم به لطف الهه @elahehvelayati خانوم عزیز تازه با ذخیره کردن پیام ها آشنا شدم تا قبلش اسکرین شات میگرفتم وتوی گالریم یه پوشه به اسم شما درست کرده بودم و همه ی جواب هاتون رو در اونجا ذخیره میکردم :smile: :heart:

من چند بار به پشتیبانی گفتم و باز هم میگم حتما . واقعا زبان شناس هرچه قدر هم کامل باشه بدون یک تاپیک مخصوص شما یه چیزیش کمه .ایشالله به زودی شاهد یه همچین اتفاقی باشیم :heart_eyes: :heart:

:dizzy: واستون ارزوی سلامتی و موفقیت و پیشرفت روز افزون میکنم شقایق عزیزم :heart: :kiss: :heart: :kiss: :heart: :kiss:

2 پسندیده