مشکلی بزرگ در زندگی درباره زبان انگلیسی

سلام دوستان :raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed:
همونطور که از نام تاپیک پیداست من یک مشکل دارم
یه مشکل اساسی :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::confounded:
بیشتر شماها به صورت self_study زبان رو خوندید و یاد گرفتید :muscle::+1::clap:
حالا مشکل من اینه
من از مهر که مدرسه ها شروع میشه دیگه نمیتونم کلاسای ۵شنبه زبانم رو برم چون ۵شنبه ها مدرسه کلاس داره :roll_eyes::unamused::pensive:
و من اونطور که خودم رو و ذهن خودم رو میشناسم مطمئنم اگر وسط هفته و بعد از مدرسه که ادم خسته جسمی و ذهنی میشه برم کلاس زبان
( کلاس زبانای کانون با معلمای جور واجور ، البته همشون بد نیستن اما خب ادم اذیت میشه )
از زبان زده خواهم شد
چون در این باره یک تجربه هم دارم
من تا دوسال پیش تابستونا پانسیون ورزشی میرفتم و همیشه ( بدبختانه کلاسای زبان فقط روزای پانسیون بود ) بعدش میرفتم کلاس زبان ، اون موقع بدترین زمان عمرم بود .
به شدت زده شده بودم و اصلا هیچی یاد نمیگرفتم
و من الان ترس از این دارم که اگه برم کلاس از زبانی که الان بدجور عاشقش شدم زده میشم و این سخته برام
.
.
.
شاید خیلی هاتون بگید که : خب نرو زبان و تو خونه self_study بخون
بزارید این رو بگم که نصف مشکل جای دیگه هست
مشکل اینه پدرم راضی نمیشه من تو خونه بخونم
میگه باید بری کلاس
و نمی تونی از زیرش در بری
حرف دیگه اش هم اینه که : تو مطمئنا با این زبانی که گوش میدی اصلا زبان یادنمیگیری ، اونی که معلم درس میده کجا و خوندن تو کجا
.
.
.
واقعا نمی دونم
خیلی اذیت میشم
من تو طول این ۱۱۷ روز خیلی خیلی بیشتر زبان یادگرفتم تا دو سه ترم کانون
من دیگه راحت میتونم حرف بزنم، شاید کم اما میتونم
میتونم کتاب بخونم
.
.
.
خب ی چیز دیگه بگم :grimacing::grimacing:
لطفا مسخرم نکنید بعدش
من از بابام کمی ترس دارم و نمیتونم حرفم رو بهش بزنم :pensive::grimacing::grimacing::grimacing::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
.
.
.
حالا از دوستان میخوام که اگر راه حلی برام من دارن بهم بگن
خیلی ممنون و ببخشید که خیلی طولانی بود
:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::pensive::pensive::pensive::pensive::roll_eyes:
.
.
.
.
@pari
@elahehvelayati
@YoKambiz
@Farzad_Poodineh

1 پسندیده

زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
می دونی که من تا حالا رنگ کلاس زبان رو ندیدم.
اصلاً من کاری به خوب یا بد بودن کلاس زبان ندارم. الان نتیجه بهترت رو با این اَپ :blue_heart::blue_heart: به بابات بگو. من که با عمل نتیجه ام رو به دیگران نشون می دم.
الان یه مشکل بزرگ هست. به بابات بگو “مدرسه رو مجبورم برم. ولی تو این کرونایی، کلاس زبان رو که دیگه مجبور نیستم! کلاس زبان که دیگه از جونم واجب تر نیست.”
قطعاً تو مسیر آموزشگاه، باید تو اتوبوس و مترو باشی و این خیلی خطرش بیشتره.
اصلاً کلاس زبان رو تا پایان کرونا، تحریم کن. البته اگه کرونا، ریشه کن بشه.

1 پسندیده

میدونم عمه
اما بابام قبول نمی کنه
بعدش اصلا اینا مهم نباشه
از این میترسم که زده بشم
:pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::sob::sob::sob::sob::sob::sob:

1 پسندیده

کرونا رو هم بهش بگی، باز هم قبول نمی کنه؟! سلامتیت هست. شوخی نیست.

آره … من خودم یه روز، خیلی انگلیسی می خونم یا کار می کنم “به خاطر چالش و اینها”، روز بعدش یکم کم حوصله تر می شم یا دوست دارم کمتر کار کنم.
تازه تو مسیر آموزشگاه رو هم در نظر بگیر " رفت و برگشت" و این قطعاً خسته ات می کنه و شلوغی مترو و اوتوبوس رو هم بهش اضافه کن.

:green_heart::blue_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::yellow_heart:

1 پسندیده

می دونی عمه
من از اینکه زیاد بخونم زده نمیشم
زده خواهم شد چون
تو اون مسیر ، طولانی و خسته کننده ، کلاس ای که اصلا نیم تونم باهاش حال کنم و بدتر اذیت میشم
۲ ساعت کلاس که معلوم نیست چطور باشه
این اعصابم رو ریخته بهم
.
.
.
کرونا رو هم نمی دونم

1 پسندیده

همین دیگه … مسیر طولانی هست و به قول تو، معلوم نیست اصلاً کلاس قراره چطور باشه. ولی وقتی که خودت داری به صورت “خود خوان” می خونی، اون دو ساعتت، کاملاً دست خودت هست که چطوری صرف زبان خوندن کنی. تازه، مسیر رفت و برگشت رو هم در نظر بگیر.
همین ها رو به بابات بگو، اِن شاء الله که قبول می کنه.

1 پسندیده

سلام
به نظرم بهترین راهش اینه که هم کلاس بری و هم به صورت خودخوان انگلیسی رو بخونی

از زمان های مرده ت استفاده کن (سرچ بزن تو تالار، مقاله راجع بهش هست) برای گوش کردن به انگلیسی
و به جای کتاب خوندن به فارسی، یه مدت فقط به انگلیسی بخون

انگلیسی رو اگه نیاز خودت بدونی، هیچوقت ازش زده نمیشی، مثل غذا، کسی رو دیدی تا حالا از غذا یا آب زده شده باشه؟

مشکلت ذهنیه بیشتر تا زمانی و مکانی

3 پسندیده