You've درداستان این کتاب رو باز نکنید

سلام،ببخشید فرق جملات زیر با هم چیه؟توی متن که هردوشون به (بازم که ورق زدی)معنی شده،

You’ve turned again.
You turned agein
در ضمن ممنون میشم در مورد چگونگی و زمان استفاده از کلمه ی زیر البته مخففش توضیح بدید.
have

این تاپیک مربوط به داستان« جدی میگم، این کتاب رو باز نکن » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. پکیج: « داستان های مصور صوتی » داستان: « داستانهایی در رابطه با کتاب »

4 پسندیده

سلام و وقت بخیر.
سوالی که پرسیدین خیلی گسترده س و باید گرامر گذشته ی ساده (past simple) و حال کامل (Present perfect) رو توضیح و در واقع درس داد که زیادی طولانی میشه.
توصیه میکنم این دوتا زمان رو سرچ کنین و تفاوتشون رو متوجه میشین. من الان توضیح کوتاه میدم در حدی که جمله ی این درس براتون واضح تر بشه.
زمان گرامری گذشته ی ساده رو با فعل گذشته میسازیم. مثل ‌turn که گذشته ش میشه turned.
زمان گرامری حال کامل رو با have یا has میسازیم و شکل سوم فعل که past participle هست.
در این حالت have یا has معنی نرمال خودشون که همون «داشتن» هست رو ندارن و فعل کمکی هستن برای ساختن زمان. موقع مخفف شدن هم که به شکل ve’ یا s’ درمیان.
گذشته ی ساده برای عملی هست که زمان دقیقش رو میدونیم، در گذشته انجام شده و تمام شده، و الان احتمالا داریم در مورد خود اون کار حرف میزنیم، نه نتیجه ش.
حال کامل که با have و has میاد، برای کاری استفاده میشه که زمان دقیقش رو نمیدونیم یا نمیخوایم بگیم، یا چندبار در گذشته تکرار شده، و الان ادامه داره یا نتیجه ش ادامه داره و داریم در مورد اون نتیجه حرف میزنیم.
خیلی وقتا وقتی این مواردی که گفتم خیلی مطرح یا مهم نباشه، این دوتا رو به جای همدیگه هم استفاده میکنن و مشکلی هم نیست.
این دوتا جمله که شما مثال زدین هم همینطورن، خیلی تاثیر مهمی نداشته استفاده از این دو زمان در موردشون، برا همین هم شاید هردو رو استفاده کرده که ببینین.
ممکنه تنها تفاوت اینجا، یه بار تاکید روی خود عمل ورق زدن باشه، و یه بار روی نتیجه ش.

موفق باشین.

6 پسندیده

خیلی عالی توضیح دادین مثل همیشه :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::clap::clap:
یه سوال، البته ببخشید که میپرسم، چون سوالایی که میپرسن رو خیلی خوب جواب میدین و من سعی میکنم همه رو بخونم کنجکاو شدم بدونم که آیا رشته تون زبان هست یا از ابتدا با زبان شناس کار کردین. اگر توی تاپیکی تجربه تون رو گذاشتین لطفا لینکش رو بدین که من بخونم :revolving_hearts:

4 پسندیده

ممنون بابت توضیح خوبتون

3 پسندیده

ممنونم مرجان عزیز خیلی لطف داری :heart: :hibiscus: :four_leaf_clover:
من رشته م زبان انگلیسی بوده و کارم تدریس، اما همیشه یه چیزی هست که آدم نمیدونه حتی وقتی خودم درسای زبانشناس یا کتابها و دوره ها رو نگاه میکنم میبینم چیزی هست که قبلا نمیدونستم. همیشه ادامه داره این پروسه ی یادگیری :purple_heart:
توی تاپیکی ننوشتم داستانم رو، فکر نمیکردم برای کسی جالب باشه، ولی مرسی از پیشنهادت شاید یه زمانی این کار رو کردم. روی پروفایل من و هرکدوم از اعضا البته کلیک کنی یه مشخصات کلی ازشون به نمایش درمیاد :four_leaf_clover: :hibiscus:
بازم از لطفت ممنونم و اگر سوالی به نظرت رسید هم میتونی تو دسته بندی مربوط تاپیک بذاری و هم اینکه اسم من یا هرکسی که سوالت رو میتونه جواب بده منشن کنی و من هرکاری از دستم بربیاد انجام میدم :heart: :hibiscus:

3 پسندیده

ممنونم شقایق عزیز. امیدوارم همیشه موفق باشی :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::heart::heart::heart::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::herb::herb::herb::herb::herb::rose::rose::rose::rose::ribbon::ribbon::ribbon::ribbon::ribbon:

3 پسندیده

به همچین مرجان عزیزم :heart_eyes: :heart_eyes: :heart: :heart: :heart: :maple_leaf: :maple_leaf: :rose: :rose: :rose: :rose:

3 پسندیده