چالش پنج کلمه در روز 5️⃣

معنی این کلماتو نمی‌دونستم؛ (البته با خیلیشون آشنایی داشتم، فقط معنیشونو نمی‌دونستم)

8 پسندیده

لیا جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
نمی دونم تو کامنت ها دیدی یا نه. من هم یروزایی از میگرن می نالم. البته برای من بیشتر از صدای زیاد، عود می کنه. روزهایی که اِی جِی زیاد گوش بدم که اصلاً هیچی! :joy:

گفتم این رو هم بگم شاید جالب باشه.
امروز تو یوتیوب یه سخنرانی TED در مورد همین “افسردگی” دیدم که حدود چهل دقیقه بود.
طرف، شرح حال و تاریخچه خودش و چند تا فرد دیگه رو در مورد افسردگی توضیح می داد. از یه دیدگاه و منظر کاملاً متفاوت … عالی بود :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
.
.
حالا اگه فیلم و سخنرانی فارسی بود، عمراً دو دقیقه اش رو نگاه می کردم! :joy:
.
.
حالا چون اینها، لهجه اَمریکن هست، لهجه امریکن رو خوب می تونم گوش کنم و تشخیص بدم. ولی با بریتیش، یکم مشکل دارم و گاهی فهمش، برام سخته.

:sunflower::sunflower::sunflower:

7 پسندیده

بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy:
اینها برام جدید هستند‌.

:yellow_heart::sunflower::yellow_heart:

8 پسندیده

احمقانه به نظر می‌رسه اگه فکر کنم همه کاری رو برای درمان میگرن امتحان نکرده باشید، ولی (با اینکه میگرن رو تجربه نکردم) یه جا بهش برخورد کردم؛ (توی بخش کوچیکی) توی مستند fat, sick and nearly dead خانمی بود که حتی با بوها میگرن می‌گرفت، ولی با یه رژیم گیاهی میگرنش خوب شد؛ شاید بگید احمقانه‌است ولی واقعیت اینه که بدن آدم قدرت ترمیم خودش رو داره، اگه این اتفاق نمی‌افته، معنیش اینه که دلیل اختلال از بین نرفته. مستندش رو ببینید، اگرم برای میگرن کمکی نکنه، برای زبان کمک می‌کنه (لهجه‌ی استرالیایی داره)

(این لینکو مجری مستند توی فیسبوکش گذاشته بود)

یه چیزی می‌گم انتظار دارم بلافاصله فراموش کنید :expressionless: چون واقعاً از حتی به زبون آوردنش هم بدم میاد: منم سالها افسردگی مزمن داشتم، به روانشناس اهمیتی نمی‌دم، قرص هم فقط برام قرص ماه و قرص نونه؛ قرص دوست ندارم؛ هر روز سریال‌های با صدای خنده می‌بینم؛ از وقتی این کارو می‌کنم، 90 درصد مواقع شادم. (صدای خنده واگیر داره)؛ ناگفته نمونه که گاهی کمبود ویتامین هم باعث افسردگیه، من رژیم گیاهی متنوع دارم (گوشت، لبنیات و تخم‌مرغ هم نمی‌خورم) حال خوب سرعت یادگیری زبان رو هم زیاد می‌کنه و حافظه رو تقویت.

بریتیش با بلد بودن زبان، یاد گرفته نمی‌شه؛ باید به کلماتش عادت کنید؛ بخشی از روز رو (به نظرم 5 دقیقه) به شنیدن بریتیش اختصاص بدید؛ به مرور زمان به راحتی این لهجه رو می‌فهمید (شاید لهجه‌ی آمریکن رو هم عوض کنید؛ بریتیش لهجه‌ی درباریه، با کلاسه، اکثراً دوست دارن)
اینا نظرات منه؛ فکر نکنید دارم درس می‌دم یا نصیحت می‌کنم (کوچیک‌تر از این حرفام) :sweat_smile: گفتم صرفاً تبادل نظر کنیم

8 پسندیده

سلام دوستان
متاسفانه دو روز هستش که تالار من دچار مشکل شده به طوریکه مرور گر هایم میگن تالار ناامن است و اجازه ی ورود هم بهم نمیدن…از همه بدتر اینکه نمی دونم چطور باید شناسایی گزینه های ناامن را غیر فعال کنم که بتونم بیام داخل تالار…
الان هم بزور اومدن…که فقط گزارشم را داده باشم…
خب کلمات امروزم را کاملا داخل دفترم مشخص کردم…
1 ) Urgent
2 ) Distinction
3) Engine
4) Blast
5 ) Frustrate
البته این کلمات غیر فعالم بودند که واقعا هنگام صحبت کردن یادم می ره ازشون استفاده کنم :worried:

:dart: :ribbon: :dart:

10 پسندیده

آره می دونم باید به بریتیش هم گوش بدم. اتفاقاً هم گوش می دم. ولی وقتی بریتیش غلیظ می شه، کلاً مغزم اِرور می ده! :joy: اون دو تا کتاب که شاتش رو اینجا گذاشتم راوی اش یکی هست و به لهجه بریتیش هست.

این چالش رایتینگ در مورد دپرس رو یکی از دوستای خیلی نزدیکم تو تالار ایجاد کرده بود.

مرسی بابت لینک

من هم لایتنرم شدید مشکل پیدا کرده و عین لاک پشت عمل می کنه.
تالار هم که تصویر آی دی ها رو حتی نمی تونم ببینم.

:two_hearts::two_hearts::two_hearts:

9 پسندیده

بعضی ها لایک می کنند و تو چالش هستند. ولی لغتی نمی زارند. :joy:
سریع متنبه بشید بچه ها! :grin::joy:

:blue_heart::heart::blue_heart:

11 پسندیده

نکنه منظورت با من باشه :sweat_smile::stuck_out_tongue_closed_eyes:
من خیلی ریز میام تو این تاپیک و ریز میرم :joy:
ولی جدا از شوخی قصد شرکت دارم،فعلا که خودم رو جریمه کردم زنجیره ام رو پروندم :no_mouth::grin:

9 پسندیده

یاد سریال سوپر نچرال افتادم :ghost: :ghost:

من که داشتم آمادشون میکردم
لغات امروز من :

Insistend
Bystander
Half- hearted
Flounder
Reflexively

8 پسندیده

شما هم بد نیست شرکت کنی ها! :joy:
ولی کلی، با همه بچه ها بودم!
.
چالش به این سادگی، وقت نمی زارند. بعد توقع دارند زبانشناس، زبانشون رو خوب کنه!
زبانشناس چکار کنه وقتی خودت وقت نمی زاری؟!
.
شما اشتراک گرفتی، باهات کار دارم! :grin:

خخخخخ :joy: سریال رو که ندیدم. ولی ایموجی ات، خودش خیلی گویاست! :joy:

:blue_heart::green_heart::blue_heart:

11 پسندیده

این چالش برای من خیلی مشکله :sweat_smile:
باید حواسم به تمام کلمه ها(توی لایتنر، زیبوک، قدرت و… ‌) باشه ببینم کدومش خوبه و یاد بگیرم و اینجا بزارم

10 پسندیده

سلام خانوم ولایتی عزیز :blush: @elahehvelayati
منم با اجازتون تو این چالش شرکت میکنم چون برای کنکورم باید لغت زیاد بخونم ولی همت نمی کنم
:green_heart:
فقط اینکه ما هرروز پنج تا لغت با مثال بدون معنی بزاریم همین درست متوجه شدم؟

10 پسندیده

کلمه خوب و غیر خوب نداریم.
بیشتر هدف، فعال کردن کلمات غیر فعال هست.
کلماتی که بیشتر برای شما، کاربردی یا شاید جذاب باشند.
نهایت شاید ده دقیقه ازت وقت بگیره.

#بهونه_ممنوع :grin:

می تونی فقط کلمه رو به تنهایی بزاری یا مثل لیا جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: همراه با مثال.

افتخار می دی حدیث خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

:sunflower::peach::sunflower:

12 پسندیده

خیلی ممنون از لطفتون :heart:

9 پسندیده

باشه باشه قبوله😅
.
.
.

11 پسندیده

این کلمات امروز:

except
abuse
adolescent
Admit
fearsome
second banana

10 پسندیده

اینم کلمات من:

_appreciation
_boost
_found
_Spare
_dedicate

9 پسندیده

درود بر همگی
_instant
_ordinary
_worst
_exists
_perch

9 پسندیده

کلمات امروز :dizzy::dizzy::dizzy:

Venerate
Consecutive
Win over
Perpetuation
Alleviate
Bunker
Gamble on

:blue_heart::apple::blue_heart:

9 پسندیده

Insomnia: Insomnia can worsen a patient’s distress.

Weird: I know it sounds weird, but it doesn’t taste that bad.

Generous: He’s very generous with his time, he’ll help you if you need it.

Temporary: We need a temporary solution until we finally decide what to do.

Scorching: I wish I brought my hat, that sun is scorching!

7 پسندیده