اول راهیا بیاین یه تجربه 😊 ترجمه کتاب داستان

سلام بچه ها
من تمام ویدیوهایی ک زبانشناس واسم میفرسته رو نگاه میکنم تا بتونم روش درستی ازش یاد بگیرم
توی یکی از ویدیوها دیدم گفتن که یه راه خوب اینه که گاهی یه متن رو به فارسی ترجمه کنید بعد سعی کنید دوباره خودتون به انگلیسی ترجمش کنید ببینید چقد لغت بلدین و چقد مهارت دارین

راستش من اینکارو نکردم اما توی ذهنم بود و دوس داشتم انجامش بدم
دیروز داشتم واسه بچه ها یه کتاب داستان میخوندم که داستان خیلی کوچیک و راحتی داشت به ذهنم رسید بزار اینو ترجمه کنم به انگلیسی چون هم کمه هم جملات ساده ن
نگم براتون که از سرظهر تا دم مغرب گیر ترجمه بودم :fearful:
خیلی سخت بود برام جمله بندی کردن
اینکه یه فعل رو باید به چه صورت درمیاوردم تا معنی درستی بده
بشکند شکست میشکند خواهد شکست شکسته بود :fearful::sob:
اما الان که دوباره اومدم سر درسم توی زبانشناس متوجه شدم چقد چیز تازه یاد گرفتم که الان چند ماهه داشتم تمرین میکردم یاد نگرفته بودم!
اینقد حسش خوب بود و اینقد چیزای جدید متوجه شدم و حتی لغاتی ک نمیدونستمو مجبور شدم بگردم و بهترینشو پیدا کنم که …
پیشنهاد میکنم این کارو انجام بدید
از داستانهای ساده و کوچولوی بچه گانه شروع کنید
من از گوگل ترنسلیت هم استفاده میکردم واسه جایی که واقعا گیر میفتادم
حتی برای بعضی کلمات میرفتم توی درسای زبانشناس میگشتم چون میدونستم اونجا دیدم کلمه ی مورد نیازمو

ببخشید که متن طولانی شد😊
امیدوارم موفق باشید.

22 پسندیده

چقدر جالب
عالی به نظر میاد
امتحان میکنم حتما
سپاس از شما بانو

7 پسندیده

عالی من هم اگر زمان برسه حتما امتحان می کنم جالبه

5 پسندیده

میگم شما که این تایپنک رو نوشته واقعا تجربه خوبیه حتما باید امتحان کرد :hibiscus:

6 پسندیده

به این تایپنک مراجعه کنید در صورت تمایل :hibiscus:

5 پسندیده

بله انجام دادنش خیلی تاثیر داره
مغز مجبوره بگرده و کلمات معادلو پیداکنه
خواهش میکنم

5 پسندیده

بله حتما امتحان کنید

4 پسندیده

ممنونم ازشما
حتما سر میزنم

4 پسندیده

شما چند وقت بود که زبان میخوندین که الان تونستین یه کتاب رو به زبان انگلیسی ترجمه کنید؟

2 پسندیده

اول بگم مطمئنم که ترجمم اشکال زیاد داره چون در حد دانستن خودم ترجمش کردم
دوم اینکه من قبل از زبانشناس هم همیشه دنبال یادگیری زبان بودم چون علاقه ی شدیدی ب زبان داشتم
من حدود سه ماهه دارم کار میکنم

3 پسندیده

اینم بگم یه کتاب داستان بزرگ ک نبود
یه کتاب کوچولو بود ک توی هر صفحه فقط چنتا خط نوشته شده

3 پسندیده

می‌تونیم یک چالش ترجمه اینطوری راه بندازیم برای مبتدی ها البته حرفه ای ها هم کمک کنند😁

4 پسندیده

راستش امتحان کردم
:pleading_face::pleading_face::pleading_face:

ولی مثل فرشته :woman_fairy: تو گِل گیر کردم.
:yum::crazy_face::woozy_face:

اصلا فکر نمی‌کردم اینقدر سخت باشه و نیاز به تسلط و اشراف زیادی داره و فقط دونستنِ سطحی لغات و گرامر کافی نیست.
باز هم ممنونم :pray:t2::pray:t2::pray:t2:

3 پسندیده

با حرفه ای ها که آدم انرژیش میفته :joy:

3 پسندیده

یه داستان با کلمات و جمله بندی ساده امتحان کردین؟

3 پسندیده

نه منظورم اینه کمک کنن😁

2 پسندیده

خوب پس من تازه ۷ روزه با زبانشناس شروع کردم من دیگه خیلی اول راهم:smiley::joy:و اینکه شما از داستان های بچگانه شروع کردین و اون ها رو تمام و کمال خونده این؟ و یه تجربه ای هم اگر دارین در مورد این ۳ ماهتون برای خوندن کتاب های بچگانه و یا هر چیز دیگه ای لطفا بگین بهره ببریم

2 پسندیده

بله خوندم البته گاهی وسطش خسته میشدم که ب سفارش پشتیبانی رفتم کنی دور نیمچه ها و چندوقتم ازونا تمرین کردم بعد دوباره برگشتم سر داستانها
گاهی بعضی درسا برام سخت بود یا گوینده زیاد تند میخوند همین ک معنی درسو متوجه میشدم میرفتم درس بعدی و بعد از مدتی دوباره برمیگشتم سر همون درس دوباره میخوندمش و میدیدم ک چقد برام راحت تره
چون تا حدی میخوندم ک بدون نگاه کردن به متن بتونم با گوینده از حفظ همخونی کنم

2 پسندیده

رفتم تا بالا نگاه کردم نمیدونم منظورتون از چت غیر زبان کدومه چون همشون درمورد درس زبان بودن :blush: هرکدوم بنظرتون نامناسبه و غیر از زبانه بگید پاک کنم :blue_heart:

3 پسندیده

سلام شما دیگه خیلی سختگیرید
اونجا که الهه خانم گفتن حرف درسی نزنید چالش شدت بود ولی اینجا موضوع تاپیکشون فرق داره

4 پسندیده