گسترده خوانی🤦🏻‍♂️

سلام،واقعا گسترده خوانی و فشرده خوانی حالا بیش تر گسنرده خوانی منو گیج کرده.
انگلیسی قدرت رو واقعا با قدرت میخوام حدود ۱۵۰ دقیقه در هر روز ولی اصلا غمم میگیره بخش زیبوک رو باز میکنم انگار با یه عالمه کتاب رو به رو ام و اصلا حالی هم ندارم و دلیل بی حالیمم اینه که نمیدونم از کجا شروع کنم و چجوری شروع کنم،گسترده خوانی کنم یا فشرده خوانی؟
فشرده خوانی رو که همه میدونن ولی گسترده خوانی🤦🏻‍♂️،نمیدونم فقط باید بخونم از روش رد بشم برم؟ تو گسترده خوانی هم باید راه برم و بخونم؟ وارد لاینتر کنم نکنم؟ از یه طرف فشرده خوانی خب برای یه کتاب داستان پونزده تا بیست دقیقه ای خیلی دشواره ولی خب گسترده خوانی هم نمیدونم من خودم فکر میکنم به هیچ وجه جواب نمیده چون یه متن رو روزنامه وار بحونی و رد شی از نظر من فایده نداره…
اگه شما گسترده خوانی کردید و جواب گرفتید به منم بگید چجوری خوندید😄.و سوال بعد اینه که پادکستهارو چجوری بخونیم؟
خیلی ممنون…

این تاپیک مربوط به مجموعه« بافی - قاتل خون آشام ها » در نرم‌افزار «زیبوک» است.

4 پسندیده

سلام دوست عزیز

من تو زیبوک، اینجوری کتاب می خونم

.
.
‌.

.
.
.
تو این تاپیک از آقا فرزاد، دوستان تجربه هاشون رو گفتند

1 پسندیده

سلام
عمه جونی @elahehvelayati میدونه
هیچ کس دیگه به من در گستره خوانی نمیرسه
:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

مگه نه عمه ؟ گستره خوانی دیگه از دست من خسته شده

1 پسندیده

این که توش، شکی نیست. :heart_eyes::grin:
ولی فشرده خوانی رو درست و حسابی نداری.
فشرده خوانی هم یه جور دیگه از دستت خسته شده! :joy:

:green_heart::blue_heart::heart:

2 پسندیده

خب حالا روشم
من عاشق فشرده خوانی هستم اما صبر و قدرت فکری عمه @elahehvelayati رو ندارم در فشرده خوانی کتاب ها
پس گسترده خوانی میکنم
من اوایل از داستانهای ساده بخش زیبوک شروع کردم
نکته خیلی خیلی خیلییییی مهم : باید حواسمون باشه که چه کتابی میخونم . منظورم موضوع نیست منظورم درصد لغات کتاب. باید حواسمون باشه که کتابی انتخاب کنیم که حداقل ۸۰ یا فوقش ۷۰ درصدش رو بلد باشیم

من میخوندم و لغاتی که بلد نبودم رو نگاه میکردم
یکی از خوبی هاییییییییی گسترده خوانی کتاب ها اینه که
با خواندن کتاب های زیاد خصوصا اگ کتاب ها هم موضوع باشن
باعث دیدن معنانی مختلف ی کلمه و مدل جمله بندیش رو میبینیم
گاهی در یک کتاب یک سری لغات اون قدر تکرار میشه گه دیگه چه بخوایم چ نخوایم میره تو ذهنمون
بعدا ی خوبی خوندن کتاب با کتاب صوتی اینه که اون کسی که داره کتاب رو میخونه بعضی از لغات رو اجرای صوتی میکنه پس بدون دیکنشری معنی اون کلمه معلوم میشه
مثل کلمه hiccup که من تو کتاب هری پاتر با مدل خوندت راوی یاد گرفتم
از کلمات تکراری که نگم
خصوصا در سری کتاب هری پاتر و the mortal instruments یکسری لغت مثلا بخوام بگم در حد ۷۰۰ یا خیلی بیشتر من لغات باااا روش تکرار در کتاب یادگرفتم.
گسترده خوانی ترسناگ نیست غولش نکنید .
اتفاقا خیلی هم نازه بچم :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
هیچ روش خاصی هم نمیخواد
موفق باشید
:wink:

2 پسندیده

:pleading_face::pleading_face::pleading_face::pleading_face:

شروع کردممممم

:smirk::grin::grin::grin::grin:

1 پسندیده