مدت زمان تغییر سطح

بصورت روتین برای هر سطح چند روز وقت نیازه که به سطح بعد بریم که مطمین باشیم کند پیش نمیریم؟

5 پسندیده

این عامل به چیزهای زیادی بستگی داره. میزان مطالعتون در روز، تعداد واژگان در روز که یاد میگیرید…
به طور میانگین اگه برای مثال سطح دوم که حدودا 1000لغت نیازه که ازش بگذری رو در نظر بگیریم، و شما روزی پنجاه لغت رو یاد بگیرین، بیست روز زمان نیازه.

7 پسندیده

ممنون از پاسختون.متوجه این موضوع که‌گفتید هستم.منظورم چیز دیگه هست
منظورم اینه در روز چند لغت یاد بگیریم که مطمین باشیم‌کم نیست و کند پیش نمیریم.ممنون

4 پسندیده

سلام دوست عزیز

اصلاً نمی شه عدد خاصی، حتی به صورت تخمینی هم داد.
مهم ترین عامل برای ارتقاء سطح تو نرم افزار، سطح فعلی و پیشینه قبلی هر کس تو زبان هست.
به طوری که یکی، تو کمتر از سه ماه، رسیده به سطح پنج، یکی هنوز به سطح دو هم نرسیده حتی.
پس اصلاً عاقلانه نیست که بیاییم براش یه عدد مشخصی رو تعیین کنیم.
بعدش به میزان ساعاتی که هر روز با اَپ کار می کنیم هم بستگی داره. هر چه بیشتر کار کنیم، خوب سطحمون سریع تر می ره بالا.
وقت گذاشتن جداگانه برای لایتنر هم برای ارتقاء سطح موثر هست.
.
حتی نحوه خوندن (فشرده خوانی یا گسترده خوانی) هم تو این زمینه خیلی تاثیر داره.
من خودم مواقعی که گسترده خوانی رو تو برنامه ام زیاد داشتم، سطحم خیلی سریع تر رفته بالا.
.
بعدش سطح ها از نظر سختی و کیفیت، با هم برابر نیستند که انتظار داشته باشیم یه عدد خاصی برای گذروندن آنها بتونیم تعیین کنیم.
هر چه سطح بالاتر بره، زحمت و زمان دو، سه یا چند برابری می خواد برای گذروندن اون سطح و رسیدن به سطح بعدی. پس سطح ها اصلاً قابل مقایسه با هم نیستند.

7 پسندیده

ممنون
چون می خوام دقیق درک‌کنم و عبور نکنم و زمان زیادی طول میکشه فکر کردم‌نباید اینقدر طول بکشه
اما حالا فهمیدم کیفیت و تثبیت مهمتره

2 پسندیده

گسترده خونی منظورتون‌چیه؟

2 پسندیده

دقیقاً این از همه چیز مهم تره. الان این تصویر آواتار خودم رو که می بینی، یک ماهه که ثابت مونده. چون بیش از اون تعداد لغت که سفید می کنم یا از لایتنر خارج می کنم، تعداد لغت هایی هست که وارد لایتنر می کنم! یعنی آواتار من حتی رشد منفی داشته. چون تو حین خوندن متن کتاب ها، لغت هایی رو که می بینم که تو متن، سفید هستند، ولی من خوب بلد نیستم یا برام به خوبی فعال نیستند رو دوباره وارد لایتنر می کنم تا به خوبی برام فعال بشند.

.
.
.

گسترده خوانی یعنی بیاییم که یه متن به انگلیسی تو یه زمینه دلخواه خودمون رو برداریم و برای کسب لذت و علاقه شخصی، اون رو بخونیم. بدون تکرار …
درست برخلاف فشرده خوانی تو اَپ هست که ما می یاییم فایل های درسی کوتاه رو مکرراً تکرار می کنیم.
نمونه بارز گسترده خوانی، خوندن کتاب های بخش زیبوک هست که طولانی تر از فایل های دروس اصلی زبانشناس هست.

حالا من کتاب های خوب زیبوک رو هم سعی می کنم فشرده خوانی کنم. چند نمونه از اونها:

.
.
.

.
.
.

.
.
.
تو این کامنت، گفتم که چطوری کتاب ها رو تو زیبوک می خونم.

5 پسندیده

خیلی لطف کردید ممنونم

2 پسندیده

بستگی به هدفتون و تایمی که دارید، این عدد متغیره. برای مثال اگه قراره سال بعد برید امتحان آیلتس بدید شرایط با کسی که در سن مدرسه هست و سالها فرصت داره متفاوته و حتی روش هاتون هم باید متفاوت باشه.
ولی در هر صورت روزی پنج واژه یاد بگیرید سر سال میشه 1825 واژه. یعنی حدودا دو سطح در سال ارتقا یافتید و این خیلی عالیه.

2 پسندیده

ممنون از راهنماییتون

1 پسندیده

روش خوبی بود
چرا رایتینگ خوب میشد؟ شما که اصلا نمی نوشتید