تالار زبانشناس

Present perfect & past perfect

سلام وقتتون بخیر.
سوالم در مورد دروس انگلیسی قدرت بخش دیدگاه هست. طبق چیزی که من بلدم present perfect یعنی عملی که در گذشته انجام شده و نتیجش توی زمان حال هست. ولی توی این درس‌ها اقای ای.جی از present perfect استفاده میکنه بعدش هم از ساختار گذشته استفاده میکنه و فکر نمی‌کنم این گرامر درست باشه.
بنظرم باید از past perfect و past باهم استفاده بشه و از present perfect و present هم با هم. اگر ممکنه لطفا توضیح بدید. چون فکر میکنم از ساختار اشتباه استفاده میشه توی این بخش و نمیتونم تمرکز کنم روی یادگیری. خیلی ممنون

1 Likes

با سلام

برای توضیح حال کامل از گذشته ساده استفاده میشه.

مثلا وقتی میگی مامان من لیوان رو شکستم برای توضیح میگی که سر خوردم لیوان از دستم افتاد و شکست. در این جا عمل های سر خوردن و شکستن لیوان به زبان گذشته ساده بیان میشن.

2 Likes

دوست عزیز ای جی یک انگلیسی زبانه که مدرک پیشرفته اموزش انگلیسی هم داره اگر می خوایید انگلیسی با ای جی یاد بگیرید باید بهش اعتماد کنید تکس بوکتونم برزید سطل اشغال به اینم فکر نکنید این که ای جی میگه چه گرامری هست به تفاوتها در جملات توجه کنید نه به اسم زمانها تکرارم یادتون نره

2 Likes

سلام من میتونم از دفتر گرامر ام عکس بگیرم خیلی خوب و با مثال نوشتم .اگه میخوای بگو ؟

1 Likes

بله خیلی لطف میکنید. ممنون

1 Likes

بله کاملا درسته. با توجه به چیزایی که از قبل میدونستم و الان دارم میخونم یکم گیج شدم که چه ساختار گرامری درسته.
مرسی از توضیحاتتون

1 Likes

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز

1 Likes

این عکس هایی که فرستادم برای present perfect هستن .
این ها رو هر سری معلم زبان مون جزوه میکنه به عنوان یه note

1 Likes

این هم علامت های present perfect

1 Likes

هر جا در مورد زمانها گیر کردی بپرس، من عاشق زمانهای انگلیسیم و مفهوم آنها رو تقریبا به طور کامل میدونم.

1 Likes

مفید بود براتون؟ برای من که همیشه مفید بوده چون به صورت خلاصه هست .

1 Likes

بله خیلی ممنون دوسته عزیز.

1 Likes

بله حتما. زمان هارو مشکلی ندارم فقط اینجا گیج شدم.

مرسی:ok_hand::+1:

1 Likes

خواهش میکنم امیدوارم یاد گرفته باشی .

1 Likes