الویت بندی کردن

با درود و آرزوی سلامتی برای همگی ، سوال من این بود که الویت من شنیداری و خواندن و متوجه شدن هستش و مکالمه رو بعدا یاد میگیرم آیا باید تمرکز کنم روی یادگیری لغت بیشتر در روز ؟ ممنون میشم نظرهای شما رو بدونم سپاسگزارم

1 پسندیده

شما چه برای شنیدن،چه خواندن و هر مهارت دیگه‌ای از یک زبان اول نیاز دارید که اون زبان رو بفهمید،
برای “فهمیدن” نیاز به لغت دارید، بدون دونستن کلمات یک زبان، شنیدن و نوشتنش به چه دردی می‌خوره؟ ممکنه اصلا؟ :relaxed:

2 پسندیده

برای افزایش درک مطلب ، دایره لغات و قدرت شنیداری باید audiobook مطالعه کنید فقط ترجمه نکنید سعی کنید داستان متوجه بشید از سطحی که هستید شروع کنید برید بالا ولی کنار گسترده خوانی ، فشرده خوانی هم بد نیست به نظر بنده نرمال مطالعه کنید یعنی هم گسترده خوانی هم فشرده خوانی بهتره چون دل زده نمیشید بعد مغز انسان مموری کارت نیست که در عرض چند دقیقه پربشه از اطلاعات فرایند یادگیری زبان زمانبره باید صبور باشید به نظر بنده نرمال جلو برید و لذت ببرید از یادگیری زبان افراط و تفریط خوب نیست. بعدش یادگیری لغت اینطور نیست که در روز فلان مقدار لغت حفظ کنم تقلا نکنید حفظ کنید که یادگیریتون ضربه میزنه ، بخونید گوش بدید و لذت ببرید.

2 پسندیده