درک گرامری جمله زیر

One conception of democracy has it that a democratic society is one in which the public has the means to participate in some meaningful way in the management of their own affairs and the means of information are open and free

گرامر خط اول بر چه اساسه؟ با توجه به has چه جمله ای هست؟

One conception of democracy has it that a democratic

و همچنین نقش has و one in which در جملات زیر.

society is one in which the public has the means

این تاپیک مربوط به « نقش رسانه 1 » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « نقش رسانه 1 »

3 پسندیده

سلام وقت بخیر.
یکی از معانی has it, نقل میشه و اینطور حکایت داره، و اینطور ذکر میشه و از این قراره و… هست

یکی از مفاهیم دموکراسی از این قرار است که…

پس ربطی به گرامرش نداره خیلی و جمله حال ساده ست. معنی has هست که متفاوته.
در مورد سوال بعدی، بهتره ابتدا جمله رو کامل در نظر بگیریم، خیلی به فهمش کمک میکنه:

a democratic society is one in which

یک جامعه ی دموکرات، جامعه ایست که در آن…

توی متن انگلیسی برای اینکه دوبار جامعه رو تکرار نکنه از one استفاده کرده.که کلا یکی از استفاده های خیلی پرکاربرد برای one هست. وگرنه جمله این بوده:

A democratic society is a society in which…

فقط one جایگزین society شده.
Which هم که برای وصل کردن دو جمله اومده و in هم به صورت گرامری و رسمی قبل از which اومده، توی محاوره ممکنه آخر جمله بیارنش.

8 پسندیده

چقدر جذاب و عالی توضیح دادید.:heart_eyes::pray:
به جرات میگم هیچوقت این نکات یادم نره از بس خوب توضیح دادید.
خیلی ممنونم.

4 پسندیده

سلام دوست گرامی :rose:
من هم با شما موافقم 🖒
استان عزیز خانم @ShaghayeghAlavi همیشه عالی و کاربردی توضیح می دهند :rose: :leaves:
متشکر استاد عزیز :cherry_blossom: :cherry_blossom:

4 پسندیده

چقدر خوشحالم که اینجوری بوده دوست عزیز، بهترین چیزی بود که در جواب میشد شنید :star_struck::rose::rose: من از شما ممنونم بخاطر لطف و توجهی که داشتین.

4 پسندیده

فاطمه ی عزیزم مثل همیشه محبت داری و کلی خوشحالم که اینطور فکر میکنی.
خود شما هم همیشه جوابهای عالی به دوستان میدی و کمکشون میکنی که ازت ممونم :four_leaf_clover::rose::blush::heart:

4 پسندیده

عزیزم من چیزی جز حقیقت نگفتم :rose: :kissing_heart:
خواهش میکنم وظیفه است… :leaves:

2 پسندیده