.چند سوال در مورد داستان راز سکه گم شده

سلام و خسته نباشید .
ببخشین جسارته تگتون میکنم ShaghayeghAlavi@

میس شقایق لطفاً به سوالات بنده پاسخ بدین :bouquet::bouquet::bouquet:
ممنونم ازتون :bouquet:
ببخشید که زیاد شده :pray::bouquet::hibiscus:

He was not a bit shy, and the first thing he did was go and ask the mole if he knew where the coin was

در اینجا این was که آخر اومده بخاطر چیه چرا باید اخر بیاد و چه مشکلی رو حل میکنه او این جمله چی معنی ای میده؟

The mole was all too pleased to lead the hare to the coin.

اون all too به چه معنی هست؟
و اینجا به نظرم معنی جمله میشه :
(خوشحال بود.)
ولی داخل متن ترجمه درس گفته شده بود : خوشحال شد

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی راز سکه‌ی گم‌شده » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی پنجم »

2 پسندیده

سلام وقت بخیر اختیار دارین :hibiscus: :four_leaf_clover:
البته تگ انجام نشده و برای من نوتیفیکیشن یا همون آگاه سازیش نیومد و من اتفاقی دیدم تاپیک رو.
وقتی تگ درست عمل کنه این شکلی نمایش داده میشه:
@mojtaba79m

در مورد سوالها:

-ما یه نقل قول مستقیم داریم یه نقل قول غیرمستقیم. این جمله نقل قول غیرمستقیمه. اگر مستقیم بود اینجوری بود:
?go and ask the mole: Where is the coin
(اولین کاری که کرد این بود که ) برود و از موش کور بپرسد : سکه کجاست؟
یعنی عین جمله ی طرف رو نقل کردیم.

نقل قول غیرمستقیمش میشه این جمله که داریم:
go and ask the mole if he knew where the coin was
رفت و از موش پرسید که آیا میداند سکه کجاست؟

کاری که توی نقل قول غیرمستقیم در انگلیسی انجام میشه اینه که فعل جمله یک زمان به عقب برمیگرده و ترتیب فعل و فاعل هم عوض میشه. همینطور که was اینجا رفته آخر جمله و جمله ی سوالی شبیه جمله ی معمولی شده.

برای اینکه بیشتر بدونین نقل قول یا reported speech رو سرچ کنین. توی تالار هم خیلی در موردش صحبت شده.

در مورد all too اینجا توضیح داده شده. کلا قبل از پرسیدن سرچ کنین توی تالار احتمالش زیاده که قبلا پرسیده شده باشه. در مورد تفاوتهای این چنینی هم در ترجمه حساس نباشین اینکه حالا بشه «بود» یا «شد» خیلی مهم نیست و تاثیری هم در فهم متن نداره. مترجم خیلی وقتها صلاح میبینه تغییرات ایجاد کنه چون از نظرش به فارسی روان تر میشه.

4 پسندیده

اا شرمنده واقعاً نمیدونستم چطوریه :pray::bouquet:

خیلی خوب توضیح دادین :heart_eyes::ok_hand: حتماً برای تکمیل اطلاعاتم در این مورد در تالار سرچ خواهم کرد و مطمئنم پاسخ های زیادی که شما قبلاً به کارابرا و دریایی از اطلاعات شما پیدا میکنم.

بله. حتماً این کارو میکنم قبل از سوال پرسیدن.:pray::bouquet:

در اهر ممنون از وقتی که گذاشتین و به این خوبی پاسخ دادین :bouquet::ok_hand::rose:

3 پسندیده

ممنونم از توجه و لطفتون. خیلی خوشحالم اگر اینجوری بوده :relaxed: :four_leaf_clover: :four_leaf_clover: :hibiscus:

3 پسندیده