Not had؟؟؟؟؟

they not only had the same name

چرا فعل رو اینطوری منفی کرده و چه موقع میشه این کار رو کرد؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی سرنوشت یا شانس » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « سرنوشت یا شانس؟ »

5 پسندیده

سلام وقت بخیر.
در واقع فعل رو منفی نکرده. Only رو منفی کرده.
فعل جمله مثبته.
نه فقط اسم مشابهی داشتند (یک اسم داشتند)،بلکه…

8 پسندیده

ممنون
از توضیحاتون
من بعضی وقتا دیدم فعل رو اینجوری منفی می کنن چه موقع کاربرد داره؟

5 پسندیده

بله سوال منم هست…منم گاهی دیدم

4 پسندیده

اگر مثالش رو داشتین خیلی بهتر بود. چون روش درست اینه که فعل to be با not منفی بشه و فعل های غیر to be بسته به زمانشون با فعل کمکی منفی میشن.
اگر بتونین مثال بزنین حتی تقریبی و ذهنی اگر چیزی یادتون میاد، کمک میکنه.
اما شاید سوالتون در مورد این ساختار not only باشه.
این عبارات و چندتا عبارت دیگه رو میشه آورد اول جمله برای تاکید بیشتر، و بعد از اون ساختار جمله تغییر میکنه یه کم و فعل و فاعل جابجا میشن(مثل مدل جملات سوالی) اگر هم فعل کمکی نداشته باشیم خودمون اضافه میکنیم:
مثلا این جمله رو ببینین،من میتونم به دو صورت بگم:

He didn’t only change his name, but he also changed his address
او تنها اسمش رو عوض نکرد، بلکه آدرسش رو هم عوض کرد.
Not only did he change his address, but also his name
نه تنها اسمش رو عوض کرد، بلکه آدرسش رو هم عوض کرد.
اینجا همون معنی رو میده ولی تاکید بیشتری روی “نه تنها” داره.

7 پسندیده

چقدر خوب و کامل و ساه توضیح دادین ممنونم. یه نکته جدید یاد گرفتم :blue_heart:

3 پسندیده

چقدر خوشحالم که اینجوری بوده :heart: لطف دارین :rose::pray:t2:

3 پسندیده

ممنون از توضیحات خیلی خوبتون :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
ولی مثالش رو یادم نیست اصلا🤕

4 پسندیده

خواهش میکنم خوشحالم مفید بوده :heart: منم توی ذهنم نیومد که ممکنه چی بوده باشه. بهرحال اشکالی نداره. حالا که این موارد رو توی ذهنتون دارین دفعه ی بعدی که باهاش مواجه بشین، یا خودتون به جواب سوالتون رو میرسین و حلش میکنین، یا دیگه مستقیم میاین و از بقیه همون موضوع رو میپرسین و دقیق تر جواب میگیرین :blush:

4 پسندیده

بله
ممنون که به همه سوال ها با حوصله جواب می دهید:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

3 پسندیده

ممنونم که توجه میکنین و سوالهای خوب میپرسین و همه مون نکته های جدید یاد میگیریم :cherry_blossom: :blush: . مرسی از محبتی که دارین :rose:

4 پسندیده

سلام عزیزم تو درس ‌پاپی این جمله رو پیدا کردم ساختار منفی کردنش چطوریه
let’s just showing Gourge what not to do

2 پسندیده

یعنی اونا نه تنها…

1 پسندیده

سلام عزیزم وقت بخیر.
البته جمله رو فکر کنم دقیق کپی نکردین چون به نظر میاد اشکال گرامری داره. بعد از let’s فعل ing نمیاد.
اما بطور کلی:
وقتی که طبق قانون گرامری باید قبل از فعلمون to بیاد، مثلا وقتی که دوتا فعل داریم تو جمله، مثل اینجا که showing داریم و do، که یه what هم برای وصل کردن بینشون اومده، وقتی جمله رو منفی میکنیم هم اون to رو نمیتونیم بذاریم کنار و باید بمونه. در نتیجه اینجوری منفی میکنیم.
این جمله اگه مثبت بود میشد این:
Showing him what to do
حالا منفیش کردیم و. میخواستیم “فعل دوم” رو منفی کنیم، و to رو هم نگه داشتیم و دیگه فعل کمکی استفاده نکردیم.
مثلا :
She told him to go
اینجا اگر بخوام tell رو منفی کنم فعل کمکی میارم و ازdoesn’t استفاده میکنم و تمام.
ولی اگر بخوام go رو منفی کنم، فقط not میارم و to رو هم نگه میدارم.
She told him not to go

4 پسندیده

ممنون از توضیحاتتون:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
showing رو چک کردم
در کارتون پپاپیگ که مامان می ره سرکار
اینطوری نوشته بود همراهing

1 پسندیده

Not only did he change his address, but also his name
فک کنم اشتباه کردین جای didوhe بایدعوض بشه
اینجوری:not only he did change his address…