چگونه بفهمیم در چه سطحی از زبان انگلیسی هستیم؟

سلام.اساتید گرامی لطفا راهنمایی کنین چطوری بفهمیم زبانمون در چه سطحیه و چطور میتونیم به سطح بالا تری بریم؟چقدر طول میکشه این ارتقا ؟ ممنونم.

3 پسندیده

سلام این مقاله رو خوندید؟

فهمیدن اینکه در سطح شروع کننده یا متوسط هستید آسونه.
اینکه بگید سطح پیشرفته اید یه ریسکه

البته یه سری معیار های دیگه هم هست ولی همشون تقریبی هستند.

تو زبانشناس می تونید با میزان لغتی که بلد هستید سطحتون رو اندازه گیری کنید.
5000 یعنی رسیدن به سطح متوسط
10000 میرید واسه بالای متوسط
برای سطوح پیشرفته به 15000 و فوق پیشرفته به بالای 20000 لغت نیاز دارید.

همه چیز، تقریبیه نمیشه معیار دقیقی گفت. بهترین معیار همین لغاته

15 پسندیده

سلام
نظر شخصیه من اینه دوره ها رو از آخر شروع کنید اگه براتون کلمه های سخت زیادی نداشت همون مناسبه، اگر سخت بود همینجوری بیاید سطوح پایین تر تا بالاخره به مناسب ترینش برسید

7 پسندیده

سلام.مقاله رو خوندم اقا کامبیز.باز یه بار دیگه میخونم.ممنون.من مدت طولانی(حدود پونزده سال) از زبان انگلیسی دور بودم.یک ماهه که با زبانشناس اشنا شدم .داستانهای کودکانه رو تموم کردم و الان درس یک قدرت هستم.اعتماد به نفس کمی دارم.مشغله زندگیم زیاده و فرصت کمی واسه تمرین دارم.هی خواستم بی خیال اینجا بشم ولی یه علاقه و کششی یه زبان توی وجودم بیدار شده و مانع میشه با زبانشناس دواع کنم:smiley:

4 پسندیده

سلام ببخشید من جواب میدم
اول از همه باعث افتخار ماست که محیط اینجا براتون جذابه که با این همه مشغله اینجارو تک نمیکنین
دوم، شما انگلیسی قدرت رو با قدرت اگه ادامه بدید انگیزه ای برای پیشرفت درونتون به وجود میاد که هیچ روزی از زندگیتون رو بدون انگلیسی نخواهید گذروند
سوم، اگه از زمان های مرده تون به خوبی استفاده کنید، متوجه میشید که چقدر وقت تو روز برای انگلیسی خوندن داشتید و اصلا بهش توجهی نداشتید

6 پسندیده

سلام .درس یک قدرت رو پونزده کلمه رو هایلایت کردم و سی بار درس اصلی رو خوندم و لغات و داستانش رو پونزده بار.الان مشکل خاصی ندارم توش فقط جاهای که ایجی خییلی تند میخونه تو سایه بهش نمیرسم و عقب میفتم :’(
به فکر افتادم برم سر داستانای واقعی

1 پسندیده

تکنیک سایه یک مهارت اختیاری برای افزایش کیفیت تلفظه
تمرکز و هدف اصلیتون رو بگذارید رو داستان کوتاه و سعی کنید زودتر از گوینده به سوالها جواب بدید
شما همین انگلیسی قدرت رو درست بخونید موفق میشید
به خودتون و ذهنتون سخت نگیرید
و به قول بچه های زبانشناس از یادگیری لذت ببرید

7 پسندیده

خواهش میکنم.لطف میکنین که وقت میذارین واسم.
اینقدر مجذوب اینجا شدم که اهل خونه شاکی شدن:smiley:
از زمانهای مرده هم دارم سعی میکنم استفاده کنم.

2 پسندیده

خواهش میکنم
خوبه که ازینجا لذت میبرید و استفاده میکنید
آفرین

3 پسندیده

اینجا چطور بفهمیم چند لغت رو بلدیم ؟

1 پسندیده

ازون قسمت هایی که کادر قرمز کشیدم دورشون

6 پسندیده

یعنی مجموع این اعداد میشه تعداد لغاتی که یلدیم.درسته؟

1 پسندیده

این معیار CEFR معیار خوبیه واسه تعیین سطحه. تو یه مقاله دیگه درباره مصاحبه شغلی این معیارو معرفی کرده بود.

میزان لغات برای سطوح مختلف به این شکله.

A یعنی شروع کننده
B یعنی متوسط
C هم یعنی خفن یا همون پیشرفته…

از خیلی جهات میشه درباره مشکلاتتون صحبت کرد.
من تو وجود شما نیستم و حقیقتش زمان می بره تا شما رو بشناسم. امیدوارم بیشتر با هم اینجا برخورد داشته باشیم تا بشناسمتون. زبان آموزی هم کلید جادوئی ای نداره که با معرفی اون کلید همه چی رو تغییر بدم. همه چی بستگی به شما داره.
یادگیری پروسه خاص خودش رو داره. شما در وهله اول باید خودتون رو تغییر بدید. اول باید ببینید چرا اینقدر قصد داشتید بیخیال انگلیسی بشید. باید مشکل رو پیدا کنید.
درباره دوره یادگیری هم همیشه اول اینجوریه. یکی باید مارو راهنمایی کنه. وقتی کم آوردیم هلمون بدن. تشویقمون کنن. که این خیلیم خوبه به شرط اینکه دیدمون رو به این موضوع تغییر بدیم.
من تو نگرش یادگیریم، طراحی خیلی تاثیر داشته.
روزای اول که شما طراحی می کنید دستتون توان نگه داشتن مداد هم نداره. هر چقد سعی می کنید یه طرح رو بکشید نمی تونید. دو تا راه جلوتون می مونه. بگید بیخیال من بی استعدادم یا بگید خب اولشه باید به خودم زمان بدم. چون من می تونم.

من سه ماه کلاس طراحی رفتم. انصافا استاد خوبیم داشتم. یه حرف خیلی قشنگی زد. گفت توئی که کنار من نشستی. من یه سال بهت کمک می کنم. بهت ایده میدم. میگم چهره اینجوری کشیده میشه. طرح اینجوریه و… ولی بعد یه سال یا شاید دو سال دیگه خودتیو خودت. خودتی که باید خلاق باشی. خودتی که باید راهت رو ادامه بدی و خودتی که باید واسه بهتر شدن بجنگی.

شاید همین کلمه ها بتونه رو شما هم تاثیر بزاره.
شما امروز از من یا امثال من به عنوان اینکه یکم تجربمون بیشتر از شماست راهنمایی می خواید. ولی سه ماه ، شش ماه یا… وقتی که غرق زبان میشید دیگه نیازی به ما ندارید . چون خودتون همه چیزایی که لازم دارید رو بدست آوردید. حالا شمایید که تا تهش باید بجنگید و تا تهش پیش برید.

تونی رابینز میگه:

به یاد داشته باشید ما حصل ها با عمل به دست می آیند نه با گفتن.

پس حالا شروع کنید و تا آخرش بجنگید. اگه مشکلی داشتید من و دوستان در حد توانمون بهتون کمک خواهیم کرد. خداروشکر گروه خوبی رو اینجا تشکیل دادیم. همه میخوان به هم کمک کنند.

موفق باشید

15 پسندیده

ممنون اقا کامبیز از راهنماییهاتون.با وجود شماها انگیزه میگیرم.کاش زودتر با اینجا اشنا شده بودم :frowning:

5 پسندیده

هنوزم دیر نشده
ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه ست
این قطار (این تالار) مقصدش موفقیته، هر کس که تا آخر راه سوار باشه به هدفش میرسه

5 پسندیده

I am at b1 level now
:roll_eyes:

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::rosette:صحبتهای دوستان کاملا متین درست است :ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:از زبان خواندن لذت ببرید :ok_hand::ok_hand::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::wink::wink:

سلام دوست عزیز. منم شرایطم مثل شماست حدود ۱۳ سال از زبان دور بودم و الان ۱ ماهی میشه که مرتب توی برنامه و تالار هستم و منابعش رو مطالعه میکنم و واقعا دارم لذت میبرم و یه حسرت هم دارم که چرا زودتر با زبان شناس آشنا نشدم

3 پسندیده