معنی جمله ی زیربه چه نحویه

تمام مطالب گفته شده در تالار، هیچ کدوم به درستی ساختار این جمله و معنی کلمه with رو بیان نمیکنه. جای تعجب دارد!!!

2 پسندیده

میشه شما بیان کنید؟چون به نظرم تو تالار درستش گفته شده. درست نیستن؟

2 پسندیده

With nothing left to give, the king could only think of one thing to help protect his people.

جمله ای بولد شده حتما باید با قسمت دوم جمله یعنی بعد از کاما بررسی بشه. عبارت هایلایت شده یک عبارت قیدی کوتاه شده است. که اصل جمله این بوده:

Because the king had nothing left to give, he could only think of one thing to help protect his people.

قسمت هایلایت حذف شده و به جاش with به معنای چونکه آورده شده که میتونه هم نیاد.

1 پسندیده

دانستن این ساختارها به جهات زیر اهمیت دارند:

• هنگام خواندن متن
  • هنگام رایتینگ
  • آشنایی با الگوهآی نوشتن
1 پسندیده

ترجمش میشه چونکه هیچ چیز برای دادن براش باقی نمانده بود، پادشاه فقط به یک چیز میتونست فکر کند…

1 پسندیده

سلام وقت بخیر.
این سوال خیلی پرسیده شده و جوابهای خوبی هم دوستان دادن.
این توضیحات هم قبلا داده شده.

7 پسندیده

خیر اینطور نیست. شاید از نظر شما فقط توضیح شما مناسب باشه، ولی توی تالار توضیحات خوب و زیادی برای این سوال مطرح شده و کافی هستن.
اگر شما توضیح اضافه ای دارین خیلی هم خوب.
ولی دلیل نمیشه جوابهای دیگران رو تخریب کنیم وقتی غلط نیستن

6 پسندیده

باز هم خوب پیام رو نخوندی خانم مربی! گفتم به درستی بان نشده، فقط ترجمه میکنی در صورتی که ترجمه تو متن قبلا شده! ساختار رو توضیح بده وقتی میدونی دریغ نکن. With رو اگرچه معنی کردی که اشتباس.

1 پسندیده

حمید گرامی، اگر دوست دارید به بچه ها کمک کنید یا حتی دوست دارید با زبانشناس همکاری کنید، خیلیم خوبه. خیلی ساده میتونین درخواست بدین.
نیاز به تخریب دیگران نیست.
کدوم جواب من رو میگید؟ لینک بدید لطفا

6 پسندیده

در ضمن، به نظر میاد این شما هستین که سوال دوست گرامی ای که این تاپیک رو زدن رو نخوندین درست، و ساختار توضیح دادین.
ایشون گفتن معنی این جمله رو میخوان.

5 پسندیده

شما فکر میکنی تخریبه، هدف یادگیریه حالا یکی هم اشتباه بگه چیزی ازش کم نمیشه همیشه کمک کردم و خواهم کرد دلیل اینکه هم کمک میکنم به خاطر یاد گیریه خودمم هست.

1 پسندیده

هیچ کس ساختار نگفته فقط ترجمه س

1 پسندیده

انگار نه تنها پیام‌های بقیه رو نمیخونین بلکه به پیام‌های خودتون هم دقت نمیکنین :joy:

شما اینجا گفتی ساختار رو توضیح بده، بعد میگم اصلا سوال ایشون ساختار نبوده، شما میگی کی ساختار توضیح داد :joy::joy:
اشکال نداره پیش میاد برا همه.
اگر هدف یادگیری باشه هرکسی توضیح خودشو میگه و میره. نه اینکه بیاد اظهار تاسف کنه از اینکه جوابهای بقیه همه درست بیان نشده.
طوری نیست حالا از جواب شما هم استفاده کردیم.
موفق باشین.

8 پسندیده

دوست خوبم @aneh لینک هایی که جناب منصوری @khalil.mansouri777 و مربی مون خانوم شقایق اینجا قرار دادن پاسخ هایی جامعی به سوالتون داده شده میتونید از اونها کمک بگیرید.

دوست گرامی @hbk11981
به کرات در تالار دیدم که جواب های درستی به کاربران نمیدین و با جواب های غلط تون دیگران رو به اشتباه میندازین اینجوری نه تنها لطف نمیکنید بلکه در حقشون ظلم هم میشه، لطفا وقتی جواب چیزی رو نمیدونید پاسخ ندین و اگر قصدتون کمک به دیگرانه در مورد سوال بیشتر تحقیق کنید و وقتی مطمئن شدین پاسخ بدین، یک نمونه از مواردی که اشتباه پاسخ دادین و کاربر رو بیشتر گمراه کردین رو براتون لینکش رو میزارم

6 پسندیده

خانم پشتیبان شما اسمتون به روشنی میگه که باید از کی پشتیبانی کنی! این مواردی که گفتی که شاید به ۵ مورد هم نرسه، که برخی از اونا هم بلافاصله اصلاح شدن، فرض کن تا الان من ۱۵۰ مورد به اصطلاح کمک کرده باشم و به قول شما که ۵ مورد رو به دفعات ذکر میکنی هم اشتباه باشه، اما توی پشتیبان!! اونا رو نمی بینی!! و مثل مناظره احمدی نژاد بگم بگم راه انداختی، بگو ما که ادعای آیلتس هشت و نیم نداریم! در خصوص اینکه با جسارت میگی بد به کاربران پاسخ دادی قضاوت با دیگران اما از نظر برخی از افراد تیم شما بد یعنی اینکه چرا تایید نمیکنی، وقتی که یک مورد راه حل عنوان میشه به غلط فرقی نداره کی گفته باشه اونی که راه حلش میکنه متوجه نیست. این مورد اخیر یکی از نمونه هاست. تیم شما انتقاد پذیر نیست. روش کار کنید …

2 پسندیده

حسادت چیز خوبی نیست.
تنگ نظری هم همینطور.
اگر دوست دارین من بگم آیلتس ندارم، باشه ندارم. شما بهتر تشخیص میدین. من نباید چیزی به شما ثابت کنم. چیزی هم که شما تشخیص میدین غلطه لزوما غلط نیست دوست عزیز. باید کارشناسش بگن غلطه یا نه.
از طرف هرکی که میخواد باشه.
“توی پشتیبان” هم لفظ بی ادبانه ایه که همکارم رو باهاش خطاب قرار دادین. اینجا سر کوچه و خیابون نیست.
شما مودب و انتقاد پذیر نیستین. و نظر هیشکی غیر از خودتون رو درست نمیدونین. روش کار کنین.

7 پسندیده

ادامه این بحث دور از ادب است.

1 پسندیده

بله. متاسفانه بعضی از ما ایرانی‌ها وقتی منطق کم میاریم چاره ای جز توسل به ناسزا نداریم. متشکر از شما و حضورتون در تالار. درخواست ما فقط دقت بیشتر در انتخاب کلمات و جملات هست.
موفق باشید.

5 پسندیده

دور از شان هم هست.،…`

1 پسندیده