یه پیشنهاد برای انجمن و دوستان عزیزتر از جان

بیایید با همیاری و همکاری دوستان و سروران فرهیخته کار ذیل را به سرانجام رسانده به کمک دوستان شاغل در زبانشناس و خود زبانشناس عزیز (شخصیت حقوقی ) به طبع رسانده و عایدی اش را صرف تعالی و بالندگی اهداف گروه عزیز نماییم و با نشر آن به دیگران پس از همکاری و هم فکری همه OPEN INNOVATION ، آنرا تکمیل نموده زبان مادری مان را ارتقا داده سهممان را از فرهنگ به انجام رسانیم
#فرهنگ محاوره ای مدرن پارسی به انگلیسی و بالعکس
شامل لغات کوچه بازاری ، تابو و اسلنگ دو فرهنگ امریکایی و پارسی
امیدوارم استارتش سریع بخورد
چرا که نه
از همین الان شروع کنیم
ای ول ، رو جفت چشمام ، فلان فلان شده ، دودره کردن ، هپل هپو ، دری ری ریم!، فتبارک الله احسن الخالقین ، من از بهر حسین از اضطرابم تو از عباس میگویی جوابم؟ و و و

3 پسندیده

سلام
این که زبان عربی هم قاطیش شد :roll_eyes::joy:
بعدشم این طرز صحبت کردن رو هیچ کس نمی‌پسنده ولی خوب حتی فحش انگلیسی رو هم باید بلد باشی :grimacing::neutral_face::speak_no_evil:

3 پسندیده

بی سوادی من رو ببخشید
صرفا به هدف و راه بنگرید

بیایید با ترویج فرهنگ حتی از نوع دشنام اش مولد شویم
متاسفانه مصرف کنندگی مایه فقر ماست
قدم اول را شما به پارسی و نه فحش و تابو بردار قدمهای بعدی برداشته خواهر شد
پس شما پرچمدار تولید اولین کلمه عبارت مثل یا محاوره
ممنونم

3 پسندیده

سلام آقا رضا :sunflower::yellow_heart:

من بعید می دونم که عوامل زبانشناس :blue_heart::blue_heart: همچین پیشنهادی رو قبول کنند. چون تا حد زیادی، با دیکشنری های دو زبانه (انگلیسی به فارسی یا برعکس) مخالف هستند.

این مواردی رو هم که شما گفتی، تو دیکشنری های تک زبانه زبانشناس هست.

ولی یه پیشنهاد … اگه برات مقدوره، یه تاپیک جداگانه ایجاد کن، بچه ها :blue_heart::blue_heart: هر چی یاد گرفتن یا یاد دارن رو بیان تو اون تاپیک با بقیه به اشتراک بزارن. من هم اگه روم بشه :joy: تو اون تاپیک شرکت می کنم. :grin:

این تاپیک هم خیلی خوبه :ok_hand::gem:

:blue_heart: :butterfly: :blue_heart:

2 پسندیده

امیدوارم قبول کنن
یه چیز دیگه
بیاییم به کمک دوستان یه کتاب دیکشنری دو طرفه به اسم دیکشنری فیلم و سریال درست کنیم
چون کلی به روز هست و همه اصطلاحات و کلمات و از این دست رو تو خودش داره
یا بقول شما یه تاپیک درست بشود و ادامه دار اینها در آنجا به اشتراک گذاشته بشه و نهایتا یه کتاب بشه

2 پسندیده

تاپیک ها که خیلی خوبه. هم با هم، مشارکت می کنیم و هم، از هم دیگه یاد می گیریم.

ولی برای کار کتاب، یکی باید مسئولیتش رو به عهده بگیره. بنظرم اگه کتاب هم نشد، اشکالی نداره. مهم، یادگیری هست، نه کتاب. این حرف رو از من قبول کن (این رو از من داشته باش). Take it from me

این هم اولیش. :grin: :cherry_blossom: :two_hearts:

3 پسندیده