اولین 1ویس من در زبانشناس

19 پسندیده

خوشحال میشم نظرتونو بدونم

5 پسندیده

سلام به شما. چه صدای گرمی دارین خیلی لذت بردم. تسلطتون عالی بود. اما فکر کنم یه کلماتی تلفظشون یکم ایراد داره.
براتون آرزوی موفقیت میکنم :rose:

6 پسندیده

سلام. روزتون بخیر

خیلی خوبه که با ریکورد کردن صدای خودمون و مقایسش با صدای یک نیتیو اسپیکر، مهارت اسپیکینگمون رو تقویت کنیم. شما هم که این کار رو شروع کردید و به نظرم خیلی خوبه. حتما ادامه بدید و تداوم داشته باشید توی این کار. فقط یادتون نره که حتما صدای خودتون رو با فایل صوتی درس‌ها مقایسه کنید و مهم تر از اون بازخورد یا فیدبک بگیرید از بقیه روی کارتون.

یک‌سری نکات تلفظی وجود داره توی فایل صوتیتون که ایشالا با تمرین و تکرار میتونید اونها رو هم برطرف کنید.
به نظر شخص خودم، intonation هم خیلی مهم و کلیدیه. به نحوی که ما وقتی انگلیسی صحبت میکنیم، مثل فارسی صحبت کردنمون نباشه.
مثلا حالت داستان تعریف کردن توی فارسی با انگلیسی خیلی متفاوته. چیزی که من دریافت کردم از شما، یه مقدار نیاز به تمرین داره توی زمینه intonation.

البته بعضی از دوستان هم نظرشون بر اینه که ما لزوما نیازی به داشتن یک لهجه خوب نداریم. من هم اصراری بر لهجه ندارم اما intonation به نظرم مهمه. حد اقل امر اینه که اگر هم نمیخوایم اینتونیشن ها رو دقیق مثل بومی زبان ها رعایت کنیم، خنثی باشیم و فراز و نشیب های آوایی رو از فارسی وارد انگلیسی نکنیم.

من خودم هم این اشکال در صحبت کردنم وجود داشت و با تمرین تونستم کمرنگ ترش کنم.

در آخر هم اگه برای این متنی که خوندید فایل صوتی دیگه‌ای ندارید که باهاش مقایسه کنید، من میتونم براتون یک بار بازگو بکنم تا بتونید مقایسشون کنید.

موفق باشید :pray:t3: :heart:

14 پسندیده

سلام وقت به خیر
چقدر خوب منتظر بازگوییتون هستیم

7 پسندیده

خیلی سپاسگزارم از نظر لطف شما خیلی خوشحال شدم قطعا از این به بعد سعی میکنم بیشتر ویس بزارم تا بازم نظرات شما عزیزان رو ببینیم و تجربه کسب کنم بله خودمم معتقدم که جا داره خیلی بهتر بشم

6 پسندیده

سلام شبتون بخیر
خیلی ممنون که وقت گذاشتین و مطلب ارزشمند تایپ کردین
راستش من از همون اول شروع کار با زبانشناس صدامو ضبط میکردم ولی خب اولین بار بود فرستادم تالار اگه زودتر اینکارو میکردم قطعا زودتر هم از تجربیات شما و دیگر زبانشناسان عزیز میتونستم استفاده کنم .
و بی صبرانه منتظر ریکورد شما هستم :pray:

7 پسندیده

:pray:t3: :heart:

ممنونم :pray:t3: :heart:
اگر لطف کنید و متنی که از روش خوندید رو برام بفرستید، ممنون میشم

10 پسندیده

سلام آقای ربیعی منم میخوام کار دوست گرامی رو انجام بدم ولی باید حتما از متن های برنامه باشه یا نه ؟نیاز نیست؟ میتونیم هر متنی که خواستیم بخونیم ؟

5 پسندیده

سلام وقتتون بخیر.
نه موردی نداره از هر متنی که خواستید میتونید بفرستید.
توی کتگوری بازخورد، مثل همین پست. و متونید من رو هم تگ کنید که یه وقت پستتون رو از دست ندم :grin:

9 پسندیده

ممنون بفرمایین

Bubba's Food - Main Audio

Sara Smith, who lives in San Francisco, went shopping
.for cat food
Sara is 30, and lives at 3037 Market St.She has lived there since 1990. Sara ismarried. She is married to a ma
.n namedJohn. She has been married for 7 years

They have two children, and one very bigcat. Their son Bob is five years old andtheir daughter Nancy is three. Their cat, Bubba, is 2 years old. Bubba is huge. Heweig
! (hs 258 pounds (117 kilos
At 9am, Sara got into her car and droveto the pet store. She bought 68 bags ofcat food for 10 dollars each plus tax. Theregular price was 15 dollars, so she got agood deal. The total was 680 dollars plustax. She paid by c
. redit card

On her way home, Sara stopped at aconvenience store to buy milk. Bubbaloves milk. The milk was 3.00 dollars forone gallon, and Sara bought 30 gallons.She paid
100dollars and got 10 dollarsback in change
Sara got home at 11 a.m. Bubba waswaiting at the door. He was very hungr
y.

ببخشید فک‌کنم یکم نامرتب شد

9 پسندیده

خواهش میکنم.
من هم یکی دو جا تپق زدم که دیگه…شرمنده :sweat_smile:

9 پسندیده

اختیار دارین خیلی عالی بود
فقط 30رو دقیقا چی باید تلفظ کنیم forty?
شما fortyگفتین فک کنم اقای ای جی هم یه جا گفت تری او تری سون
مگه سه رو تری و ۴۰ رو فورتی تلفظ نمیکنیم؟

5 پسندیده

9 پسندیده

سلام خیلی ممنون
ولی خداییش سخته😅

6 پسندیده